Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem hard disk

[es] :: Storage :: Problem hard disk

[ Pregleda: 1898 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leksi
Aleksandar Ciric
Pirot

Član broj: 179493
Poruke: 28
93.86.188.*



Profil

icon Problem hard disk23.06.2009. u 23:12 - pre 180 meseci
Posle grmljavine i velikog variranja napona komp je prestao da radi. Tacnije sistem nece uopste da se podigne. Jedan moj prijatelj rece da se hd zaglupio i da treba da mu odradim zerofill nekim specijalnim programom za taj model hd-a(Western digital Caviar WD800BB). Interesuje me kakav je to postupak i moze li to da se odradi tako sto hd stavim u fioku i povezem ga sa laptopom i pustim taj program. Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.215.*



+21 Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 00:17 - pre 180 meseci
Imaš li još nekog od prijatelja, pošto od ovog nisi baš dobio smisleni savet?
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.193.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 00:26 - pre 180 meseci
Druze, kako si ti to objasnio mi bi mogli da nadjemo bar 15 kvarova i nacina sta da radis, ali koji je tacan pitaj boga....
Jel si ti siguran da taj HDD radi, jer je moguce da je pregorela elektronika HDD-a...?

I jel imas u Pirotu neki bolji servis posto je nezgodno da radis nesto sto ne umes i da slusas neke koji ti nagadjajuci nalaze resenje za HDD...Mozda je samo pao sistem...jednostavno moze biti milion kvarova ( da kazem kvarova )....

Jel moguce malo konkretnije....sto ne probas da povezes HDD preko nekog RACk uredjaja na nekom kompu da vidis, ili ga povezi negde na neki drugi komp, ako radi HDD onda je sve OK samo reinstlairaj sistem, ako ne radi onda je najverovatnij crko :(

U kom smislu sistem nece da se podigne, vrti samo ono windows loading ili nesto drugo ????
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

leksi
Aleksandar Ciric
Pirot

Član broj: 179493
Poruke: 28
93.86.188.*



Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 00:52 - pre 180 meseci
Prebacivao ga na drugi komp i ponovo nece. Jednostavno, ne daje nikakve znake zivota, samo crn ekran, a masina se cuje da radi, kuleri i to. Reko mi taj drug da postoji velika mogucnost da je usled nestanka struje hard zaglupio i da mora da se najpre zirofiluje, pa onda moze da se uradi bekam i reinstalacija. Reinstalaciju mogu da uradim i sam, ali to zirofilovanje me muci jer pojma nemam o cemu je rec.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 09:42 - pre 180 meseci
neću puno pisat, ali prije će bit da je crklo ili napajanje, ili matična, ili grafička, jer imaš samo crn ekran. hdd je zadnji i nema šanse da je on kriv. da mu se nešto desilo ili se uopće ne bi vrtio, ili ga bios i niti jedan kompjuter ne bi prepoznavao. a i sam izraz da se hdd "zaglupio" je glup, nema se šta disk zaglupit, ili radi ili ne. to zerofillovanje je samo dokaz da tvoj frend nezna previše jer to svi zovu low level format i nema potrebe da ga radiš, osobito jer time gubiš sve podatke na disku bez mogućnosti da ih naknadno vratiš.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 10:00 - pre 180 meseci
Upravo sam to hteo da napišem, odakle je HDD sumnjiv? Jednostavan test će da ga (verovatno) eliminiše, otkači ga pa probaj onda da uključiš komp. Ovde ipak može da bude sve ostalo a tebi ostaje da se nadaš da nije baš sve nego samo nešto ... mada kod strujnih udara često preživi jedino flopi. I kućište. ;)

Zerofill nije baš ll format, to je alatka da se totalno obriše sadržaj harda ali ga mnogi zovu low level format. Inače je vrlo opasno da se radi pravi ll format na IDE ili SCSI diskovima, to je ipak bila alatka za MFM RLL hardove. To je poslednji spas, otprilike minut pre nego rešiš da hard ode u recycle bin pa ajde da se proba. Nije za redovno održavanje i eventualni oporavak kada se ne zna kakav je problem u pitanju.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.115.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 11:20 - pre 180 meseci
Ljudi decko rece da ga je prebacivao na drugi komp i da HDD nece nista da radi.....

Citat:
leksi: Prebacivao ga na drugi komp i ponovo nece. Jednostavno, ne daje nikakve znake zivota, samo crn ekran, a masina se cuje da radi, kuleri i to.


Znaci ocigledno da je HDD ili crko ili mu treba neki spas...daj imate vise iskustva od mene pa mu predlozite nesto...moj savet je serviser koji je jak po pitanju hardvera !?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem hard disk24.06.2009. u 16:31 - pre 180 meseci
Ako ga je probao kako valja, onda je to samo znak da je hard najverovatnije završio karijeru ali je vrlo verovatno da neće da bude jedini. Sad ide jednostavna karton proba, možda je nešto preživelo ... a možda i nije. :(
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Problem hard disk25.06.2009. u 12:59 - pre 180 meseci
da li pisti ista kad se ukljuci komp? iscupaj sve komponente sem graficke,ako imas vise mem. modula,ostavi samo jedan,iskljuci sve hard diskove i opticke i floppy uredjaje
dakle da ti ukljuceno ostane graficka,procesor [kuler na istom] i jedna memorija i naravno mis i tastatura
ukoliko je i dalje crno,probaj da promenis memoriju [ako imas 2 ],ako je isto,menjaj slot memorije...ukoliko imas samo jednu memoriju,samo menjaj slot...ako je i dalje crnilo,promeni graficku...i tako redom [a najbolje bi bilo da od nekog dovuces ispravno kuciste,i stavljas komponentu po komponentu,dakle da prvo zamenis graficku,ako se ukljuci,ispravna je,ako ne,nije,pa onda memoriju i tako redom]
 
Odgovor na temu

leksi
Aleksandar Ciric
Pirot

Član broj: 179493
Poruke: 28
93.87.142.*



Profil

icon Re: Problem hard disk25.06.2009. u 14:56 - pre 180 meseci
Tacno tako cu i da uradim. Hvala puno na savetima. pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem hard disk

[ Pregleda: 1898 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.