Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska

[es] :: Windows desktop :: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska

[ Pregleda: 3832 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
93.87.187.*



+10 Profil

icon Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska19.06.2009. u 08:32 - pre 179 meseci
Svasta sam o ovom programu nasao na forumu ali kopiranje sa diska na disk nigde :-(

ajd da izlozim problem

imam 10 racunara iste konfiguracije. Svi su upropasteni , sto virusima, sto "strucnim" koriscenjem.
Na jednom kompu sam instalirao win, drajvere, programe, izvrsio podesavanja...
Na taj komp sam zakacio hard disk iz drugog kompa
Ocistio od virusa,
i resio da uradim kopiranje sistemskog diska. Kopiranje sam uradio ali sad kad vratim jamper na Master i vratim disk u komp nece da radi.
Konkretno, pocne da se dize Win i pre nego sto bi trebalo da prikaze login formu stane i nece dalje

Molim nekog ko ima vise iskustva sa Norton Ghost v14 i sa kopiranjem sadrzaja diska na ovakav nacin da mi kaze gde gresim

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska19.06.2009. u 13:22 - pre 179 meseci
Možda je potrebno da odradiš fixboot i fixmbr, meni se dešavalo da bez toga neće da se startuje.
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska19.06.2009. u 18:45 - pre 179 meseci
Vazi! jos kad bi znao sta mi predlazes

Nisam do sada nikad koristio Ghost, tako da te molim da mi malo detaljnije objasnis

U v14 kad pokrenem ovu akciju, imam da izaberem Source, u sledecem koraku izaberem Destination, i u trecem imam mogucnost da cekiram neke opcije. Sada sam kuci, tako da ne mogu 100% da kazem koje su ali otprilike
- proveri greske na izvoru
- proveri greske na odredistu
- postavi da bude disk AKTIVAN ?!?!? u pitanju je da bude sistemski disk
- ako sam dobro preveo da kopira tabelu particija, mislim da je u putanju neka MBR skracenica

ostalo mi nije bilo dozvoljeno da koristim

Pretpostavljam da to sto kazes ima veze sa ove moje poslednje dve stavke. Bile su ukljucene prilikom kopiranja.

Inace, kopija diska se slaze u bajt sa originalom, i svi sistemski fajlovi su prekopirani. Boot.ini je identican. Ali nece Win da se pokrene ni na kompu s kojeg je izvadjen ni na kompu na kojem je kopiran tj umesto originala.
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska20.06.2009. u 20:38 - pre 179 meseci
Kako stvari stoje, u ponedeljak cu ja svaki komp zasebno preinstalirati. :-(
Nije valjda da niko nije imao posla sa ovakvim kopiranjem
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.225.*



+21 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska20.06.2009. u 21:37 - pre 179 meseci
Citat:
maliradoznalac: Vazi! jos kad bi znao sta mi predlazes :-)


Procitaj pazljivo ovu temu:

Windows Repair !!!
 
Odgovor na temu

icemanbg
Zoran Trifunovic
Beograd

Član broj: 42459
Poruke: 168
93.87.162.*



+2 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska20.06.2009. u 23:38 - pre 179 meseci
Probaj da napravis image kompa sa
http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/
i sa njim da kloniras operativni sistem na ostale kompove.
Ako ti je identičan hardver onda bi trebalo da radi na svim kompovima...
Gde ćeš svih 10 kompa da podižeš ispočetka, pored "živih" programa za kloniranje :-)
 
Odgovor na temu

LakiKG
Kragujevac

Član broj: 89887
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska22.06.2009. u 17:57 - pre 179 meseci
Nisam koristio Ghost, ali ako radis sa Acronis uradis image diska, narezes, zatim imas opciju da napravis butabilni Acronis disk. Dignes taj disk na starom kompu, ubacis image i cas posla gotovo.
Potrazi na netu
Acronis Trueimage Deluxe User's Guide.pdf
imas sve objasnjeno
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
93.87.187.*



+10 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska23.06.2009. u 09:51 - pre 179 meseci
evo me danas nastavljam sa mojom mukom oko kloniranja

probao sam da na disku na kojem je kopija uradim fixboot i fixmbr ali bez rezultata. I dalje nemam pojma sto nece, i jako mi je krivo jer mi se ucinolo da je ovo najjednostavniji i najbrzi nacin da kloniram diskove

elem, verzija Norton Ghosta koju imam nema u sebi Recovery Disk, tako da iz tog razloga sam bio dodatno zbunjen, pa sad skidam neku od verzija koja ima Recovery Disk pa cu to da probam.

paralelno sa ovim skidam i Acronis pa cu da probam i jedan i drugi, valjda ce nesto da proradi. Do sad sam mogao da instaliram sve na jos jednoj ili dve masine zezajuci se oko ovoga ali necu ni da pocnem jer znam da moze i lakse i brze

hvala na dosadasnjim savetima, nisu mi pomogli oko konkretnog problema ali ste me uputili u sasvim drugi nacin resavanja
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.215.*



+21 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska23.06.2009. u 21:43 - pre 179 meseci
Pošto se radi o pravljenju imidža za instalaciju na 10 računara (ako sam dobro shvatio), najtoplije ti preporučujem da pogledaš i temu:
SYSPREP (System Preparation Tool): Prenošenje kompletne instalacije na drugi računar korak po korak

;)
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska25.06.2009. u 15:49 - pre 179 meseci
nabavio sam bootabilni Acronis i uspesno privodim kraju posao :-)

vrlo jednostavan posao, kad imas sa cim da ga uradis

hvala svima na ucescu i savetima
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Norton Ghost 14 - kopiranje sistemskog diska

[ Pregleda: 3832 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.