Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!

[es] :: E-Kupovina :: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!

[ Pregleda: 2439 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codec-M
NS

Član broj: 33989
Poruke: 109
91.148.82.*



Profil

icon Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!18.06.2009. u 15:56 - pre 180 meseci
Narucih sa farnell.com neke sitnice u vrednosti od 20e (kondenzatori , banana uticnice itd) i jedina opcija slanja je bila UPS. Malo skeptican ipak sam narucio iako znam da su mnogo kriminalni al reko nece valjda za jedno pisance u vrednosti 20e. Posle nekih 15 dana stize mi telefonski poziv od aerodroma beograd u kojem me obavestavaju da je stigla posiljka iz engleske i da mora da se speditira/carini/takse i da to kosta 4000din i pomislim ajde pojeo sam ***** i sad znam da vise necu u dogledno vreme narucivati online (dok ne udjemo u EU). Sutra dan stize poziv iz ips-a (ako sam dobro cuo) i pitaju me za shta ce meni te komponente? Pitali su me 10x da im preciziram za cega ja to koristim!!!!!! Onda su mi rekli da posaljem kopiju licne karte , izvestaj (obrazlozenje za cega ce mi to itd) i potpis. Uradim ja sve to i danas mi poziv od iste osobe da mi kaze da ce mi paket sutra stici na kucnu adresu i da treba da platim 6350din!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LJUDI CITAJTE PAZLJIVO CIFRU! U totalnom sam bedaku ..sj****i su me totalno. Jel imao ko kakva slicna iskutva sa ovakvim lopovlucima i jel ima neko neki savet? Hvala
...
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!18.06.2009. u 19:58 - pre 180 meseci
Plati, ili nemoj.

4000 je verovatno njihova "usluga", ostatak je reket koji na ime carina, akciza, PDV-a i ostalih gluposti uzima ova bedna država.

Ukoliko ti pošiljka nije toliko bitna, ja bi ih totalno iskulirao i rekao da za te pare mogu da se slikaju s paketom.
 
Odgovor na temu

codec-M
NS

Član broj: 33989
Poruke: 109
91.148.82.*



Profil

icon Re: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!18.06.2009. u 20:16 - pre 180 meseci
Recimo da to i uradim , da kad dodje postar kazem da necu da platim , ko kaze da me nece "ganjati" ? Jel imao neko slicno iskustvo? Inace ti delovi ne da mi nisu vazni nego zalim sto sam i pomislio da ih narucim!!!!!! Poz
...
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!19.06.2009. u 00:40 - pre 180 meseci
E sad, ako si "svašta" ispotpisivao, u smislu nekakvog ugovora u pružanju usluge špedicije, naloga ili šta ja znam, onda bi verovatno imali osnova da te ganjaju. Ali je verovatnoća minimalna, pošto je to i za njih dodatni trošak i maltretiranje. Lakše im je da za to vreme oderu još nekoliko "klijenata". Ako ih već nisam otkovao na samom početku, ja lično par dana ne bih odgovarao na njihove pozive i ne bih otvarao vrata. A kroz nedelju dana, ako ipak nastave da zovu, rekao bih da sam se predomislio/nisam u Beogradu/šta god i da mi pošiljka više ne treba.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!19.06.2009. u 03:10 - pre 180 meseci
Citat:
codec-M: i da treba da platim 6350din!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je standardna cena. Otkup tovarnog lista, neke takse, carina, PDV, usluga speditera, dostava roba na kucu. Deo te cene je isti i za 1 sibicu i za 1 avion. Ako si zaista aktivirao spediter, onda je opasno. Moze da ti se nakupi lezarina na aerodromu i bog zna sta jos.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

codec-M
NS

Član broj: 33989
Poruke: 109
91.148.85.*



Profil

icon Re: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!19.06.2009. u 10:49 - pre 180 meseci
Hvala na odgovorima. Nisam hteo da se zezam .. kad sam vec Z**** (steta moja sto sam dobrica i ne svadjam se , verujem ljudima) platio sam im u stilu majstor Zivote iz majstorske radionice "evo vam pa podelite" , da ih moje oci vise ne vide! Farnell-u sam poslao mail pomalo drzak ali ne i bezobrazan i vulgaran i oni mi nisu odgovorili al su mi obrisali account .. tolko od njih! Jos sam se ja tripovo da su me u mouser-u prosli put odrali za posiljku od 60e koju su mi naplatili ~30e (royal neki..) i stiglo mi za 2 dana.. ziveo mouser! Slikao sam posiljku , skenirao sve papire .. ako zatreba jednog dana instajderu na rasplaganju sam :) POZ !

[Ovu poruku je menjao codec-M dana 19.06.2009. u 12:11 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Potpuno luuuuuuuuuuuudilo UPS!!!

[ Pregleda: 2439 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.