Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koja grupna polisa ima prednost

[es] :: Windows mreže :: koja grupna polisa ima prednost

[ Pregleda: 1456 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon koja grupna polisa ima prednost17.06.2009. u 09:29 - pre 180 meseci
Postavio sam na nivou domain-a gpo koja zakljucava taskbar korisnika i sprecava promenu podesavanja start menija i taskbara. jedan korisnik je zahtevao da mu se u quicklunch postavi firefox. domenska polisa blokira pristup. interesuje me da li ja mogu postaviti polisu na nivo ove radne stanice gde bih onemogucio lock taskbar-a. Koja polisa ima prednost? kako ovaj problem resiti a da ne menjam polisu koju sam promenio na nivou domaina?

Hvala
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: koja grupna polisa ima prednost17.06.2009. u 10:42 - pre 180 meseci
Evo sta kaze Microsoft:

Citat:
By default, Group Policy is inherited and cumulative, and it affects all computers and users in an Active Directory container.

GPOs are processed in the following order:

1. The local GPO is applied.
2. GPOs linked to sites are applied.
3. GPOs linked to domains are applied.
4. GPOs linked to organizational units are applied. For nested organizational units, GPOs linked to parent organizational units are applied before GPOs linked to child organizational units are applied.

Note The order in which GPOs are processed is significant because when policy is applied, it overwrites policy that was applied earlier.

By convention, computer-related policy settings override user-related policy settings.


Znaci, najjednostavniji nacin je da kreiras zaseban OU u koji ces smestiti tog korisnika, i nad tim OU primeniti kopiju domenske polise iz koje ces izbaciti zakljucavanje taskbara. Ako u buducnosti budes imao jos takvih korisnika kojma treba otkljucan taskbar, samo ih jednostavno prebacis u ovaj OU i to je to, a kad nekom treba ponovo da ga zakljucas, samo ga izbacis iz OU.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon Re: koja grupna polisa ima prednost17.06.2009. u 11:28 - pre 180 meseci
hvala
problem je resen po vasem uputstvu
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: koja grupna polisa ima prednost

[ Pregleda: 1456 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.