Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Loši diktafoni na symbian telefonima

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Loši diktafoni na symbian telefonima

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hasancolak
da,fizioterapeut dom zdravlja
sanski most

Član broj: 159647
Poruke: 8
*.nolimit.ba.



Profil

icon Loši diktafoni na symbian telefonima14.06.2009. u 16:39 - pre 180 meseci
Kao što kaže subjekt, neprijatno me je iznenadio loš snimak na bilo kojem diktafonu. Za snimanje telefonskih razgovora, kvalitet zvuka mi nije bitan, ali za korištenje telefona kao diktafona je loš. Zbunjuje me to što video snimka ima sasvim dobar zvuk, a diktafon nema,

Pomislio sam da kamera koristi drugi mikrofon pa sam to testirao i sa nokiinim slušalicama koje imaju integrisan mikrofon, uključio sam slušalice i napravio video snimak i opet je zvuk dobar. Dakle, Proizvođači diktafona ne koriste maksimalno kvalitet mikrofona, ili im nokia to softverski ne dopušta.

Neshvatljivo mi je da najobičniji mobiteli imaju solidan zvuk sa diktafona, a ovi symbian očajan.

 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima14.06.2009. u 21:11 - pre 180 meseci
I meni je neshvatljivo da Windows XP ima tako los i siromasan softver za pregled slika, ali, kada instaliram recimo "ACDSee" sasvim druga prica. ;) Dalje nema potrebe crtati poentu price, zar ne?
 
Odgovor na temu

hasancolak
da,fizioterapeut dom zdravlja
sanski most

Član broj: 159647
Poruke: 8
*.nolimit.ba.



Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima14.06.2009. u 21:58 - pre 180 meseci
Pa ja sam probao diktafone raznih proizvođača i uvjek sam dobijao loše rezultate!
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima17.06.2009. u 08:02 - pre 179 meseci
Cek, na kom modelu si probao diktafon???
Ja na primer diktafon i ne koristim puno ali sam naravno isprobao na mom tel. (n95 8gb) i zvuk je fantastican, a na video zapisu ne mogu da ti opisem koliko je kristalno jasan i kvalitetan zvuk.
Ako neko ima ili je cuo na ovom modelu ne verujem da ce imati razlicito misljenje...

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima17.06.2009. u 10:32 - pre 179 meseci
Na mom 6120 zvuk vise nego dobar. Vise nego zadovoljan kvalitetom i dometom uhvacenog zvuka.
 
Odgovor na temu

hasancolak
da,fizioterapeut dom zdravlja
sanski most

Član broj: 159647
Poruke: 8
*.nolimit.ba.



Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima17.06.2009. u 14:14 - pre 179 meseci
Ja imam n82 i kako rekoh kod video snimka je zvuk je super, a kod bilo kojeg diktafona loš. Probao sam i na svježe formatirani telefon i ista stvar.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima18.06.2009. u 01:03 - pre 179 meseci
Moguce je da je kvalitet limitiram frekvetnim opsegom koji je dovoljan da se snimi glas. Verovatno se mislilo da ne treba kvalitetnije snimati od odredjenog opsega jer je snimak za diktafon nezahtevan, a i ustedi se na prostoru.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima18.06.2009. u 07:38 - pre 179 meseci
Lepo jer mi pokusavamo pomoci coveku, ali on ne pomaze nama. Ako se govori 3rd party softveru tj., u ovom slucaju o diktafonima i to u mnozini, onda bi trebalo i nabrojati ovde poimence sa sve brojem verzija sve te dodatne programe koji su isprobani. Cisto da znamo o cemu pricamo jer ne verujem da je ovaj segment kod n82 oslabljen u odnosu na 6120, n95 i sl.
Ako je probano na sveže formatiranom tel. onda mozemo iskljuciti nekompatibilnost softvera ili ostatke repova drugih aplikacija koji bi smetali i mozemo pretpostaviti da je mozda problem i sa tom n82 verzijom firmvera...ali opet bi to resile dodatne aplikacije do neke mere boljim performansama...mozda je i sam tel. losiji u toj oblasti od gore nabrojanih, ...
Mozda korisnik zahteva Hi-Fi zvuk od diktafona ...
Jer, ako se "hvata" dobar zvuk sa drugim aplikacijama onda ne moze biti ni hardverski kvar...
Nabroj ti nama diktafone koje si probao.
P.S. ne napisa da li je bija formatirana i mem. kartica kada je tel.? Dzabe sveže formatiran tel. u koji se ubacuje koriscena mem. kartica jer nekompatibilan softver koji se ne podnosi i stvara problem ili repovi od aplikacija ostaju i na njoj... Mora sve da se formatira pa tek onda proba i nakon toga se treba zaliti po forumima.;)

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 18.06.2009. u 09:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hasancolak
da,fizioterapeut dom zdravlja
sanski most

Član broj: 159647
Poruke: 8
*.nolimit.ba.



Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima18.06.2009. u 23:32 - pre 179 meseci
E, ovako:
isprobao sam Killer Mobile TotalRecal v 2.1.1, Best Dictaphone_v1.01 i još neke koje sam izbrisao i kojima se ne mogu sjetiti imena, naravno i ugrađeni nokijin diktafon.
Firver je nadograđen i verzija je v 31.0016.
Ne tražim hi-fi kvalitet, ali ostaviću na kraju poruke link sa primjerima, pa prosudite sami.
http://www.4shared.com/get/112747790/3974a6e9/audio_i_video.html
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
94.189.228.*

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Loši diktafoni na symbian telefonima16.07.2009. u 07:34 - pre 179 meseci
Ja sam koristio Ultimate Voice Recorder i imao je odličan kvalitet na AMR formatu. Podržava i WAV ako se ne varam, ali ga nisam ni isprobao jer je AMR bio potpuno zadovoljavajući za snimanje glasa. Snimak telefonskih razgovora je bio odličan, a ne znam ovako koliko je "na daljinu" hvatao kao diktafon, no to nije do softvera već do mikrofona. Mikrofoni na mobilnim telefonima verovatno nisu predviđeni da hvataju zvuk sa 10 metara razdaljine već iz relativne blizine. Znači ako držiš telefon relativno blizu sebe kao kad vodiš razgovor preko spikerfona, kvalitet je isto bio dobar.

Znači meni je taj Ultimate Voice Recorder stvarno bio ultimate, za tu namenu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Loši diktafoni na symbian telefonima

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.