Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19021 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a01.07.2009. u 13:05 - pre 179 meseci
jel može da se uvede i funkcija "prijatelj" RNIDS-a i da li se nešto plaća? Gledam vas i mnogo ste smešni.Te neki direktor, te neki pravnici, te pomoćnik berača salate, te ovo, te ono..zato se sa naših leđa dere koža za .RS domen. Treba svi da date ostavke..

Sve sam umetnik do umetnika..
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a01.07.2009. u 13:07 - pre 179 meseci
Izgleda da je na sednici bilo burno... Dajte malo više detalja.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a01.07.2009. u 13:16 - pre 179 meseci
Nema brate šta da bude burno, jer RNIDS se mora raspasti iznutra, da bi nastalo nešto normalno. Od ovih stručnjaka za kablove sa ETF-a ne mogu živeti ni RATEL, ni RNIDS. Sve im nešto ne odgovara, pa bi da kontrolišu, klasično udbaški. Te im treba ovo i ono, ako zatraži neko. A sastanke mi plaćamo. Upravni odbor, pomoćnika pravnikove sekretarice, arbitra - najčuvenijeg skretača domena na slepi kolosek itd..Po meni je osnovno pitanje kako likvidirati tu birokratiju?

E da na sednicama RNIDS-a jedino navrati drug Jova, koga je jedan naš drug letos saterao u ćošak, ko mačak miša. I sad se drug Jova reda radi pojavljuje na poslu i navrati do RNIDS-a, jer na tv nesme, pošto je pomenuti mačak od letos daleko dogurao. Polako troši mandat i novac od poreza i moli boga da ga niko ne dira ili da ga se priseti.


[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 01.07.2009. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vreljanski Milan
Milan Vreljanski
Obrenovac

Član broj: 31700
Poruke: 121
79.101.209.*

Sajt: www.networks.co.yu


+2 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a02.07.2009. u 13:03 - pre 179 meseci
Koliko god ce ovo zvucati neozbiljno i mozda jako glupo, moje je misljenje da treba predloziti ukidanje RNDIS-a i svega ostalog jer je u ovoj zemlji to, kao i sve drugo jedna velika zajebancija.

Bez ikakve zle namere, samo iznosim svoje misljenje.

ako i dalje imate snage da se borite i trudite, svaka Vam cast.
***If there is a will, there is a way***
 
Odgovor na temu

gandalfred
Stevan Jakovic
N/A
Beograd

Član broj: 222622
Poruke: 1
94.189.148.*



Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a02.07.2009. u 13:54 - pre 179 meseci
Mogu li neki detalji? Sta se desilo, ko je taj novi Direktor, zasto ne valja i sl...
 
Odgovor na temu

dankoj
Danko Jevtović
SezamPro
Beograd

Član broj: 157970
Poruke: 165
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.jevtovic.rs


Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 06:48 - pre 179 meseci
Citat:
gandalfred: Mogu li neki detalji? Sta se desilo, ko je taj novi Direktor, zasto ne valja i sl...


Pa ne bih da se bavim prepucavanjem ovako javno, detalji su za Skupštinu RNIDS. Zbog procedure usvojene novim pravilima posle moje ostavke je došlo do automatskog prestanka mandata celokupnom Upravnom odboru, pa je zakazana sednica skupštine za 5.9.2009.

U suštini u jednom trenutku se formirala većina delom oko želje da se ne preuzme odgovornost, delom oko ne-želje da išta uradi, a većinom oko nedostataka osećaja da je isteklo vreme za sitna nadigravanja i da se mora odlučno naći rešenje za operativnost funckinisanja kancelarije RNIDS. Formiranju te većine je najviše doprinela Haludža (uz kršenje pravila o radu RNIDS) koja je pokrenuta i koja je uništila spremnost ljudi da sa poverenjem prihvate rešenje za koje sam se (između ostalih i ja) zalagao.

Ostavku sam podneo da bih pokazao da ozbiljno i odgovorno stojim iza stavova i predloga koje iznosim; da bih javno otvorio probleme koji se dešavaju u upravnom odboru i mogao da istaknem pojedince koji blokiraju i ne doprinose; da bih dao priliku novim ljudima i idejama da budu zastupljeni u novom upravnom odboru i da bih omogućio onima koji su do sada redovno bili protiv efikasnog rada da preuzmu odgovornost za rezultate RNIDS.

Danko
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 12:40 - pre 179 meseci
Danko,

iz ovog se stvarno vidi da je je RNIDS nakaradno uređen. Kako ti uopšte možeš biti član upravnog odbora? to je najsmešniji sukob interesa. Sam postavljaš direktora, sam sebi daješ licencu da si OR ili oni koje ti biraš. Meni se tu ništa ne uklapa.

To bi bilo isto kao kada bi investitor u građevinarstvu sam sebi izdavao građevinsku dozvolu, vršio stručni nadzor i prijem objekata i sam davao naloge opštinskim inspekcijama da kontrolišu njegovo gradilište ili slikovitije za tvoj slučaj "građevinski inženjer sam sebi daje stručnu licencu". Eto juče mi je kolega počeo da radi, pa ću mu reći da izabere upravni odbor i direktora u toj firmi, i da potpiše svoju licencu. Koji će mu inženjerska komora Srbije?


Upravni odbor RNIDS-a treba da budu ljudi koji su zaslužni za razvoj interneta i drugi stručnjaci koji nemaju veze sa OR, a da ih bira skupština Rnids-a. To bi bilo vrlo pošteno. Ali očigledno je da više volite opciju "uzeli me drugovi za druga". Jadan je taj tvoj upravni odbor..


[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 03.07.2009. u 13:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 17:07 - pre 179 meseci
Citat:
Upravni odbor RNIDS-a treba da budu ljudi koji su zaslužni za razvoj interneta i drugi stručnjaci koji nemaju veze sa OR, a da ih bira skupština Rnids-a.


Samo jedno pitanje... Kako se postaje „zaslužan za razvoj Interneta“, ukoliko ti delatnost nije... razvoj Interneta? Čime osoba može da se bavi, da bude zaslužna za razvoj tog nečega, a da se pritom time ne bavi?

Koja budalaština.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 17:15 - pre 179 meseci
Pa ima brate profesora i drugih radnika koji se internetom bave 20 i više godina a nisu OR.

Ti si upravo rekao veću budalaštinu. Znači po tebi su OR pioniri interneta kod nas. Ja znam pet doktora nauka koji su pioniri interneta, a nisu OR i slično.
 
Odgovor na temu

dankoj
Danko Jevtović
SezamPro
Beograd

Član broj: 157970
Poruke: 165
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.jevtovic.rs


Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 18:12 - pre 179 meseci
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Pa ima brate profesora i drugih radnika koji se internetom bave 20 i više godina a nisu OR.
Ti si upravo rekao veću budalaštinu. Znači po tebi su OR pioniri interneta kod nas. Ja znam pet doktora nauka koji su pioniri interneta, a nisu OR i slično.


Pa upravo si dao pravi recept kako se to reševa u Srbiji kako se dobiju državne agencije i upravni odbori takvi kakvi su. Skloniš sve koji se bave tim poslom i staviš profesore. Rezultat je drastičan porast troškova i umesto jasne situacije imaš ljude kojima nije interes da organizacije funkcioniše već postoji skriveni sukob interesa gde svako gleda svoju korist. Srećoim RNIDS nije državna organizacija, pa je to regulisano drugačije.

Danko
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
87.250.47.*

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 18:27 - pre 179 meseci
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Pa ima brate profesora i drugih radnika koji se internetom bave 20 i više godina a nisu OR.

Ti si upravo rekao veću budalaštinu. Znači po tebi su OR pioniri interneta kod nas. Ja znam pet doktora nauka koji su pioniri interneta, a nisu OR i slično.


Pa, navedi koji su to? Ako su toliko zasluzni predlozicemo ih za sledeci sastav UO.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 18:52 - pre 179 meseci
Srećoim RNIDS nije državna organizacija

To sam hteo čuti. RNIDS je tvoja (delimično) privatna organizacija a RS privatni domen.

Pa eto na Fakultetu imam jednog profesora o kome odlično mišljenje imaju u Kembridžu, Oksfordu i mnogim univerzitetima. Ceo život je radio na informacionim sistemima, što stručno, što privatno. Kažem znam bar 5 takvih ljudi.

Ja bih ličnp na tvom mesto kao član UO navlačio vodu na svoju vodenicu, što je i logično. Zašto u UO ne birate ljude iz skupštine RNIDSA koji nisu OR?Valjda ima takvih.

[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 03.07.2009. u 20:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dankoj
Danko Jevtović
SezamPro
Beograd

Član broj: 157970
Poruke: 165
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.jevtovic.rs


Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 20:13 - pre 179 meseci
Citat:
srpsko gradjevinarstvo:Pa eto na Fakultetu imam jednog profesora o kome odlično mišljenje imaju u Kembridžu, Oksfordu i mnogim univerzitetima. Ceo život je radio na informacionim sistemima, što stručno, što privatno. Kažem znam bar 5 takvih ljudi.
Ja bih ličnp na tvom mesto kao član UO navlačio vodu na svoju vodenicu, što je i logično. Zašto u UO ne birate ljude iz skupštine RNIDSA koji nisu OR?Valjda ima takvih.

Pa sjajno, takvi nam i trebaju.

Samo mi nije jasno zašto nijedan takav nije došao ni na jednu Skupštinu RNIDS i zašto ih niko nije predložio. U UO ima i ljudi koji nemaju veze sa OR-ovima. Bilo bi ih sigurno i više kada bi takvi probali više da se uključe i kada bi imali poverenje članova Skupštine RNIDS.

Danko
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.cri.rs.

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 21:08 - pre 179 meseci
Citat:
dankoj
Ostavku sam podneo da bih pokazao da ozbiljno i odgovorno stojim iza stavova i predloga koje iznosim; da bih javno otvorio probleme koji se dešavaju u upravnom odboru i mogao da istaknem pojedince koji blokiraju i ne doprinose; da bih dao priliku novim ljudima i idejama da budu zastupljeni u novom upravnom odboru i da bih omogućio onima koji su do sada redovno bili protiv efikasnog rada da preuzmu odgovornost za rezultate RNIDS.

Danko


idemo, haludze na sunce

podrzavam 100%
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.cri.rs.

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 21:11 - pre 179 meseci
@ srpsko gradjevinarstvo

brate, samo nemoj profesore, jedan je uvalio softver koga sad vise ne mozemo da se kurtalisemo...

veeeeliki arhitekta
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a03.07.2009. u 22:00 - pre 179 meseci
Ovaj moj napisao tonu softvera za beton, ali nije objavio jer smatra da ne zna da dizajnira program da izgleda lepo, već izbacuje sirove rezultate. Rekao sam mu da je uzalud radio kad nije preneo studentima.

Ko vam uvali arhitektu?
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a04.07.2009. u 10:54 - pre 179 meseci
mislio je na software-skog arhitektu :)
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.cri.co.yu.

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a04.07.2009. u 21:44 - pre 179 meseci
postavio sam diskusiju
http://www.elitesecurity.org/t...-Diskusija-javnosti-rada-RNIDS
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Inicijative za novu skupstinu RNIDS-a

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19021 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.