Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vremensko limitiranje odlaznih poziva

[es] :: VoIP :: vremensko limitiranje odlaznih poziva

[ Pregleda: 1934 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mixig
Marko Ivanic

Član broj: 225395
Poruke: 1
213.147.120.*



Profil

icon vremensko limitiranje odlaznih poziva13.06.2009. u 14:08 - pre 180 meseci
aloha,

koristim asterisk 1.4.25 i freepbx, ono stozelim napravit a ne znam kako je to da neke ekstenzije imaju max trajanje ukupnog poziva npr 10sec, druge ekstenzije npr. 50 sec dok ostele nemaju nikakve restrikcije. absolute timeout je ok al mi stavlja vremenski limit na sve ekstenzije pa mi to ne odgovara. znaci ne treba mi limitiranje duljine razgovora nego da "racuna vrijeme" od treunutka kad je odredena ekstenzija pocela zvat (isto kao i absolute timeout)

hvala
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: vremensko limitiranje odlaznih poziva15.06.2009. u 04:05 - pre 180 meseci
Freepbx ne znam, ovo su sugestije iskljucivo za asterisk conf fajlove, znaci text editor u ruke :P

Pod Dial aplikacijom imas sledecu opciju:

L(x[:y][:z]): Limit the call to 'x' ms, warning when 'y' ms are left, repeated every 'z' ms)

Onda mozes da napravis grupe ekstenzija koje idu u razlicite kontekste i zavisno od konteksta je limit u Dial sa ovom opcijom. Ili mozes da ih ostavis sve u isti kontekst ali onda da Dial bude specifican za caller-id od svake ekstenzije, na primer za ekstenziju 222 imas exten => _NX./222,1,Dial(SIP/${EXTEN}@blah,L(100))
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: vremensko limitiranje odlaznih poziva

[ Pregleda: 1934 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.