Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebna pomoc oko rutera

[es] :: SOHO Networking :: potrebna pomoc oko rutera

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.19.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon potrebna pomoc oko rutera11.06.2009. u 22:59 - pre 181 meseci
Potrebna mi je pomoc oko rutera TP-Link TD-8816 ruter mi je zakljucan od strane provajdera tako da ja nemogu nista u njemu podesiti niti videti svoje podatke. Trazio sam od provajdera da mi da sifru za prilaz ruteru ali me je odbio posle toga sam zamolio da mi daju bar podatke napisane na papiru kako je ruter podesen ali nazalost i tu su me odbili, sa obrazlozenjem politika firme je taka da do tih informacija nemogu doci. Pa bih zamolio sve koji nesto znaju o tome da mi jave dali ja nekako ipak mogu prici svom ruteru.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera11.06.2009. u 23:36 - pre 181 meseci
Da li imaš svoje parametre za pristup? Mislim na username i password. Ruter lako može da se resetuje ali onda gubiš i te podatke. Eventualno traži da ti to daju jer recimo hoćeš da kupiš neki drugi ruter pa moraš da ga podesiš.
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera12.06.2009. u 10:00 - pre 180 meseci
trazio sam ali mi nedaju zato i pokusavam da nadjem pomoc putem neta :((
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera12.06.2009. u 10:13 - pre 180 meseci
Teško da ćeš da nađeš na netu svoj username/password. Ako resetuješ ruter, to će uglavnom da se izbriše. Pitaj ti opet njih šta da radiš, kao kupio si wireless ruter pa hoćeš da podesiš, traži podatke ili ih zovi da dođu da ti podese. ;)
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera12.06.2009. u 10:59 - pre 180 meseci
probao sam da mi daju moje korisnicko ime i lozinku ali su me odbili cak mi ni to nedaju a kamoli ostale podatke, znaci li to da meni nema pomoci :((
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera12.06.2009. u 15:34 - pre 180 meseci
danas sam pokusao opet da dobijem od provajdera bar svoje korisnicko ime i lozinku ali sam za uzvrat dobio pretnju ako ih jos jednom budem pozvao i trazio nesto tog tipa da ce mi biti ukinut adsl.

NEMOGU DA VETUJEM DA BEZOBRAZLUK IDE TOLIKO DALEKO
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.yu.



+184 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera12.06.2009. u 16:58 - pre 180 meseci
Ko ti je provajder?
Da li mozes da predjes kod drugog? Ako mozes onda ti njima zapreti.
Da li neko zna da li smeju da tako postupaju? Ako im je to politika firme (ebala ih ona) onda to moraju da imaju negde crno na belo, a verujem da ti kao kupac njihovih usluga, a opet po Zakonu o zastiti potrosaca, imas pravo da znas svoje podatke.
Mislim cak i najveci monopolista na nasim prostorima, Telekom, daje admin sifru. Slobodno koristi i to kao argument.

Ali pre nego sto se budes zalio nekoj visoj instanci napravi nekoliko pismenih i/ili elektronskih prepiski sa njima. Koliko da i ti imas crno na belo.

Javi moli te sta si uradio.



PS Probaj da pristupis sa admin admin (mada verujem da si to vec probao). Drugo sta ne bi bilo lose je da probas pronadjes u proizvodjacevoj dokumentaciji da li ima default sifra i korisnicko ime. Mada izgledi su da su oni to vec izmenili. Ali ipak probaj.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera13.06.2009. u 12:49 - pre 180 meseci

provajder mi je panet

danas sam bio kod provajdera i trazio kopiju mog ugovora koji sam potpisao sa njima, dali mozete da zamislite da to nisam mogao dobiti nego su mi dali npvi ugovor koji korisnik tek treba da potpise. ali tu sam procito detaljno i nigde nestoji da da korisnik nedobija sifre vec precizno i jasno stoji da korisnik svoje sifre ne moze nikome dati sem administratoru mreze. posle toga sam im poslao mail sadrzine sledece:

Zamolio bih provajdera da mi omoguci i posalje sledece podatke: korisnicko ime i
lozinku za pristup mom nalogu ka konekciji interneta
Tražio sam je lično ali je nisam dobio sa obrazloženjem da je politika firme taka i
da mi se to nemože dati. Neznam koja je politika firme i u ugovoru uopste nije
stavljena nijedna tačka politika firme vec je stavljeno pod član 8 ostale obaveze
korisnika
pod tackom dva precizno stoji " 2) Čuva svoju korisničku šifru u tajnosti. Podatke o
svom nalogu korisnik može da saopsti administratoru sistema ili službeniku tehničke
podrške lično, i to tek kad nesumljivo utvrdi njegov indetitet" znači da sam ja kao
korisnik trebao dobiti svoje podatke a koji su mi uskračeni. Stime bih vas zamolio
da tu grešku korigujete i pošaljete mi sve moje pristupne šifre.

sada cekam njihov odgovor, kome se dalje zaliti stvarno ne znam ugovor nemogu raskinuti jer je vezan na vremenski perjod. sve savete prihvatam i svaki vid pomoci mi je dobrodosao

[Ovu poruku je menjao goxico dana 13.06.2009. u 14:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera13.06.2009. u 17:16 - pre 180 meseci
Jesi li ih pitao koja je procedura ako želiš da povežeš neki svoj ruter? Da li je to zabranjeno ili će oni da dođu da ti to podese?
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera13.06.2009. u 21:08 - pre 180 meseci
To da ja postavim svoj ruter ih nisam pitao iz razloga sto nemogu nabaviti neki drugi ruter, ali mislim da bi ga oni trazili usetovati. Vise me nista nebi zacudilo
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera13.06.2009. u 21:33 - pre 180 meseci
Pozajmiš od drugara pa ih zoveš. Posle par dana pozajmiš od drugog drugara pa ponoviš. Zaslužuju da ih maltretiraš, ajde da ne daju podatke za podešavanje rutera ali tvoje lične bi morali.
 
Odgovor na temu

goxico
igy igor
Pancevo

Član broj: 28420
Poruke: 19
79.101.18.*

Sajt: www.pandogs.com


Profil

icon Re: potrebna pomoc oko rutera13.06.2009. u 23:51 - pre 180 meseci
dobra ti je fora da pozajmin ruter od drugara samo kako bi posle usetovo taj ruter ponovo drugaru posto mi niko iz drustva nije strucan za te stvari. ali ipak imam jednu ideju postoji jedno dugme nazad reset pa cemo koristiti to dok nedosadim i bogu i narodu. ili ce mi dati podatke ili ce raskinuti ugovor samnom. Ali ipak to ostavljam kao krajnju artenativu.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: potrebna pomoc oko rutera

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.