Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze

[ Pregleda: 2252 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vinkof
Vinko Fafanđel
odgajatelj, dzo-ri
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 206760
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.croatia-islandrab.com


Profil

icon Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze11.06.2009. u 13:06 - pre 180 meseci
Želio bi napuniti više Label-a (Text) koji se nalaze izvan DataList kontrole u kojoj prikazujem te iste podatke. Upišem ja <%# Eval("Regija") %> kao iu DataList kontroli ali mi ne prikazuje se izvan nje.
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze15.06.2009. u 07:37 - pre 180 meseci
Npr.

Label1.Text = ((Label)DataList1.Items[0].FindControl("IDLabel")).Text;

Gde [0] oznacava prvi red, [1] bi oznacavao drugi, ("IDLabel") je ID kontrole ciju vrednost hoces da prikazes u (u ovom primeru) label-i.

Happy Coding
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

vinkof
Vinko Fafanđel
odgajatelj, dzo-ri
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 206760
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.croatia-islandrab.com


Profil

icon Re: Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze15.06.2009. u 22:20 - pre 180 meseci
Najprije hvala na odgovoru.

Upisao sam:

LabelRegija.Text = (DataListDetalji.Items[0].FindControl("RegijaLabel")).Text

, ali mi potcrta DataListDetalji.Items[0] i kaže da vrijednosti Itemsa DataListDetalja ne mogu biti konvertirani u string, a ako dodam ono (Label) ispred DataListDetalji... kaže da je Label type i ne može biti korišten kao izraz.


 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze16.06.2009. u 06:52 - pre 180 meseci
wtf, ovo mene nikad nije izneverilo ...

LabelRegija.Text = ((Label)DataListDetalji.Items[0].FindControl("RegijaLabel")).Text

(Label) predstavlja kontrolu koju iscitavash tj. tip kontrole iz DataList-a ciji sadrzaj prikazujes (u ovom slucaju RegijaLabel)..
Proveri u Item Template tip control-e koja pokazuje podatak (Label, TextBox, etc)

Jesi li ukljucio ?

using System.Web.UI.WebControls;

Jesi li napunio DataList pre nego si pozvao iscitavanje u Label-i ?

Ovo bi "moralo" da radi

LabelRegija.Text = ((Label)DataListDetalji.Items[0].FindControl("RegijaLabel")).Text


[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 16.06.2009. u 08:04 GMT+1]
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

vinkof
Vinko Fafanđel
odgajatelj, dzo-ri
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 206760
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.croatia-islandrab.com


Profil

icon Re: Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze20.06.2009. u 19:00 - pre 180 meseci
Napunio sam DataList-u prije isčitavanja u Labeli koja se nalazi izvan DataListe.
Pretpostavljam da je ovo kod koji uključije System.Web.UI.WebControls
Code:
Imports System.Web.UI.WebControls


opet ne radi (potcrta i kaže: "Label je type i ne može biti korišten kao izraz")

Možda ima neki drugi način?

DataList punim DataSetom u Page_Load
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Prikazivanje u Label, koji su izvan DataList podatke iz baze

[ Pregleda: 2252 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.