Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi

[ Pregleda: 2580 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lovephotography
statisticar, statistike
netherlands

Član broj: 170185
Poruke: 22
86.96.226.*



Profil

icon Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi10.06.2009. u 21:52 - pre 181 meseci
Muzev racunar. Imao problema sa wirelessom.Imao milion virusa. Sve u svemu, vrijeme za format,a CD interni ne radi. Koristeci http://www.bug.hr/forum/topic/...xp-usb-flash-sticka/21076.aspx uspjela sam formatirati racunar da bih instalirala windows. USB napravila na njegovom racunaru prije formata. Medutim, instalacija nije prosla. Kad pokusam napraviti usb na mom laptopu (ja imam Wistu, on je imao XP), kaze mi da usb nije fat, fat 32 niti ntfs, i da nije moguce presnimiti windows na njega. Ja sam pokusavala svasta da napravim ili fat, fat32.. al nista ne radi..

U meduvremenu smo kupili externi cd... i sad, nejgov bios ne prepoznaje externi CD. Racunar je dell inspiron 6400, a dvd/cd uredjaj je lg-ijev externi cd/dvd. Na mom laptopu nije bila potrebna instalacija uredjaja i radio je bez instalacije bez problema. Kod njega problemi. Sta da radim????

pomozite pls..
bike untill you die
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi10.06.2009. u 23:46 - pre 181 meseci
Taj "mužev računar" je taj laptop Dell Inspiron ili šta? Jel može on uopšte da se bootuje sa USBa? Jel se pokrenula ta instalacija uopšte pa nije završila ili nije ni započela? Ako hoće da se bootuje sa USBa, a to se valjda postavlja u BIOSu, onda vam samo treba ispravan instalacioni image XPa, koji ćete iskopirati na taj stik. Ako ga ne umete napraviti, pozovite u pomoć isohunt.com ili tako nešto, da potražite Win XP USB install. Ovde nije dozvoljeno diskutovati o instalaciji piratskog softvera, ali kako pretpostavljam da imate legalnu kopiju XPa, samo je ne možete instalirati, kažem potražite alternativu na bittorent pretragama pa pokušajte s tim.

A za eksterni CD, ako računar dozvoljava USB Boot a ipak ne prepoznaje CD, zaista ne znam šta je. Možda neko drugi ima ideju.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.6.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 00:20 - pre 181 meseci
Sam instalacioni medij ne mora da bude butabilan mozes da koristis i drugi usb na kome je iskopiran xp, ali mora nekako doći do tog USB diska...
tj. moras napraviti butabilni usb sa DOS kad iz tog usb startujes dos ubaci drugi usb sa xp i na njemu potrazi ovo napisano dole i to je to .


Verovatno je taj usb ostecen i pitanje je da li taj lap top moze da uradi boot sa usb

Iz DOS Command Prompta:
Na USB disku, u prekopiranom instalacionom folderu, pokreni \i386\winnt.exe da obaviš instalaciju Windows XP na tvoj hard disk


Gde je [disk]: odgovarajuće slovo za tvoj USB npr. E:
CD i386
winnt

PS
http://support.microsoft.com/kb/307848

ili na ovaj nacin kao uputstvo za ASUS eee ali moze da se primeni

treba Vam

■USB_PREP8
■PeToUSB
■Bootsect.exe

Pripremanje butabilnog USB diska
■Otpakujete usb_prep8.zip direktno na C:\ disk
■Otpakujete PeToUSB_3.0.0.7.zip u isti folder (C:\usb_prep8)
■U istom folderu (C:\usb_prep8) pokrenete fajl usb_prep8.cmd



Pritisnete bilo koje dugme (npr [enter]) i pojaviće Vam se sledeći prozor:



■Stisnete [Start] zatim [Yes] pa ponovo [Yes] i kada se proces formatiranja završi, stisnete [OK] i na kraju zatvorite PeToUSB. Ostalo ostavite sve tako kao što jeste. Ne zatvarajte prozor programa usbprep8.
■Startujte Windows Command Prompt (Start -> Run pa ukucajte “cmd” - bez navodnika i kliknite na [OK]) i odite do foldera gde ste otpakovali Bootsect.exe (npr. do foldera C:\bootsect dolazite tako što otkucate “cd C:\bootsect” - bez navodnika i stisnete [enter]).
■Ukucate “bootsect.exe /nt52 G:” (Gde je “G:” adsesa Vašeg USB flash diska) i stisnete [enter]. Ukoliko je sve OK pojaviće se sledeća poruka:



Zatvorite taj prozor (pazite da greškom ne zatvorite usbprep8).

■Vratite se u usbprep8, koji treba da izgleda kao na slici:



■Sada je potrebno da ispravno podesite stavke od 1 do 3.
■Ukucajte broj 1 na tastaturi i pritisnite [enter]. Otvoriće Vam se prozor u kome treba da odaberte folder gde je smeštena (prethodno pripremljena) instalacija Windows-a (C:\winxp) i stisnete [OK].
■Ukucajte broj 2 na tastaturi i pritisnite [enter]. Otkucajte slovo nekog uređaja koji ne postoji na Vašem računaru (npr T) i pritisnite [enter].
■Ukucajte broj 3 na tastaturi i pritisnite [enter]. Otkucajte slovo uređaja na kome se nalazi Vaš USB disk (npr. G) i pritisnite [enter].



■Ukucajte broj 4 na tastaturi i pritisnite [enter] za početak procesa pripreme instalacije. Skripta će Vas pitati želite li da formatirate Vaš USB disk. Ukucajte Y i pritisnite [enter].
■Kada se formatiranje završi, pritisnite [enter] ponovo i skripta će iskopirati potrebne instalacione fajlove na virtuelni drajv (T: ako ste tako odabrali u prethodnom prozoru).
■Pritisnite [enter] pa zatim [Yes] da bi potrebni fajlovi bili prebačeni sa virtuelnog drajva (T) na USB disk.
■Kada se proces kopiranja na USB završi, sledi pitanje želite li da USB disk bude butabilni (U) drajv. Kliknite na [Yes] a zatim još jednom na [Yes] da bi demontirali virtuelni drajv.
■Sada možete zatvoriti prozor programa usbprep8, ili pritisnite [enter] dva puta i prozor će sam zatvoriti.
■Podešavanje BIOS-a
■Ubacitesvoj USB flash disk u neki od USB portova na svom Eee PC-ju.
■Uključite računar i pritiskajte taster [F2] dok se računar uključuje.
■Pojaviće Vam se BIOS SETUP UTILITY (plavo-sivi ekran).
■Idi ne na opciju “Boot” (strelicama na tastaturi).
■Zatim odaberite “Boot Drives Priority” i stisnite taster [enter].
■Podesite “Removable Dev.” kao “1st Boot Device” (držite taster Fn i + ili -)
■Vratite se nazad pritikom na taster [Esc] pa odaberete “Hard Disk Drives” i pritisnete taster [enter].
■Postavite USB disk kao “1st Drive”.
■Pritisnete [F10] i [enter] kako bi sačuvali podešavanja i izašli iz BIOS-a.
■Proces instalacije Windows-a


■Prilikom uključivanja računara dobićete poruku “Please select the operating system to start:”.
■Odaberite “TXT Mode Setup Windows XP…” i pritisnite taster [enter]
■Sledi standardna procedura instalacije Windows-a…
■Pritisnite taster [enter] za nastavak…
■Obrišite sve particije…
■Kreirajte jednu particiju preko celog diska i formatirajte je kao NTFS…
■NAPOMENA: USB disk ne vadite dok se instalacija kompletno ne završi

[Ovu poruku je menjao zonic dana 11.06.2009. u 01:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lovephotography
statisticar, statistike
netherlands

Član broj: 170185
Poruke: 22
86.96.228.*



Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 06:55 - pre 181 meseci
Taj "mužev računar" je taj laptop Dell Inspiron ili šta? Jel može on uopšte da se bootuje sa USBa? Jel se pokrenula ta instalacija uopšte pa nije završila ili nije ni započela? Ako hoće da se bootuje sa USBa, a to se valjda postavlja u BIOSu, onda vam samo treba ispravan instalacioni image XPa, koji ćete iskopirati na taj stik. Ako ga ne umete napraviti, pozovite u pomoć isohunt.com ili tako nešto, da potražite Win XP USB install. Ovde nije dozvoljeno diskutovati o instalaciji piratskog softvera, ali kako pretpostavljam da imate legalnu kopiju XPa, samo je ne možete instalirati, kažem potražite alternativu na bittorent pretragama pa pokušajte s tim.

A za eksterni CD, ako računar dozvoljava USB Boot a ipak ne prepoznaje CD, zaista ne znam šta je. Možda neko drugi ima ideju.

1. da, muzev je dell inspiron.. moze da bootuje sa USBA, moze za externog hard diska, al ne moze sa externog cd/dvd
2. znam da treba postaviti u biosu, probavala sam svasta u biosu al .. nema rezultata. Ono sto me zanima je moze li se kako natjerati bios da prepozna externi cd..
3. imamo organalni windows, nije problem u tome..
4. trazimo, googlamo..




za zonic:

evo pokusat cu da slijedim tvoje upustvo.. pa se nadam da ce proci.. nego, ne kotnam, na mom racunaru je vista.. jel moram instalirati winxp na vistu.. mimo viste.. ili kako.. hvala puno
bike untill you die
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
79.101.191.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 12:25 - pre 181 meseci
Uf vec zalazimo u sveru nelegalnog ali posto je savet valjda se moderatori nece ljutiti ne treba ti xp vec samo u jedan folder iskopiraj ceo instalacioni disk od XP ostalo bi trebalo da odrade ovi softveri prema uputstvu ako ovo ne uspe pokusaj da napravis boot dos usb pa kao na pocetku gornjeg posta .
 
Odgovor na temu

lovephotography
statisticar, statistike
netherlands

Član broj: 170185
Poruke: 22
86.96.226.*



Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 12:26 - pre 181 meseci
ne mogu instalirati xp na racunar na kome je vista.. pokusavala sam iz cmd, regularno.. ubaci se cd pa install.. pa iz i386 klikanjem.. nista nije proslo.

kako ja to mogu uraditi?
bike untill you die
 
Odgovor na temu

beep
Srbija/Vrbas

Član broj: 19294
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: keselj.xyz


+1 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 14:37 - pre 181 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=2Vt_8p0VllY
 
Odgovor na temu

lovephotography
statisticar, statistike
netherlands

Član broj: 170185
Poruke: 22
86.96.229.*



Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 14:39 - pre 181 meseci
ovaj korak zeza

■Ukucate “bootsect.exe /nt52 G:” (Gde je “G:” adsesa Vašeg USB flash diska) i stisnete [enter]. Ukoliko je sve OK pojaviće se sledeća poruka:
bike untill you die
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.6.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi11.06.2009. u 20:32 - pre 181 meseci
“G:” je stavljeno kao primer vidi koju adresu ima tvoj usb mozda nije “G:” vec “I:” , “E:” ili “Z:” itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Windowsa kad interni CD ne radi

[ Pregleda: 2580 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.