Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.

[es] :: Storage :: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.

[ Pregleda: 2136 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.225.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 01:25 - pre 180 meseci
Danas sam kupio novi DVD rezac jer mi je hitno trebao neki novi a ispao sam iz IT tematike i nisam pratio koja je marka sada dobra. Cuo sam od par ljudi da je LG dobar pa sam ga kupio.
Izgleda da sam se JAKO zeznuo ili su mi uvali los uredjaj.
Naime, u cemu je problem?
Pa problem je u tome sto ovaj uredjaj sporo cita diskove (i DVD i CD).
Imam utisak kao da se ne zavrti dovoljno brzo (SpinUp) pa onda radi na nekim "Safe" brzinama.

Detalji:
Uredjaj je postavljen na sekundarni ID kanal kao Master. Windows ga je aktivirao u "Ultra DMA mode 4".
Sto se tice rezanja sasvim lepo odadi posao.

Na istom kanalu (sekundarnom) mi se nalazi stari NEC koji ima problema sa citanjem diskova (dok mu je rezanje manje-vise OK) i to se muci samo sa narezanim DVD diskovima, dok originale cita bez problema.

Kao test uzeo sam originalni DVD disk (DVD-Video, Single Layer) i ubacio ga i u NEC i u LG i pokrenuo Nero DiscSpeed i JAKO se negativno iznenadio.
Naime, NEC je poceo citanje sa 4x i dostigao max na 10x a LG je poceo sa 2x i max na 5x.

Isto je i sa CD diskovima, mada sam ga odma posle restarta Windowsa uspeo naterati da potpuno zavrti CD disk i da ga ocita sa maksimalnom brzinom tako da je rezultat bio isti kao kod NEC-a.

NE znam koji mi je Firmware trenutno u uredjaju, ali ni ne zelim da ga menjam ako mogu tako da izgubim garanciju.
Ukoliko smatrate da je ovo greska takava da treba da se bunim molim vas da mi sto pre odgovorite.

Stvarno sam se jako smorio, nisam ocekivao ovakvo razocarenje.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.228.*



+21 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 01:38 - pre 180 meseci
^ A da probaš da otkačiš taj drugi drive sa tog kabla, pa da ga probaš samog?

Imam LG nekih 6 meseci i veoma sam zadovoljan njime. Takođe imam još jedan drive (stari TEAC CD-W540E), ali su kod mene vezani svaki kao master, svojim odvojenim kablovima na kontroler (ploča ima kontroler sa konektorima 2 X EIDE + 2 X SATA)



PS
Možda ti je i zapao neki faličan uređaj, ali to bi mogao da zameniš pošto je u garanciji...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.225.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 02:06 - pre 180 meseci
Hvala ti druze na brzim odgovoru.
Evo iskljucio sam drugi uredjaj i LG je sam na sekundarnoj grani (Master) i opet ista prica.
Pocinje citanje sa ~2x. (Zaboravio sam da uradim screenshot ali verujte mi na rec) dok NEC sa istim DVD (originalnim) diskom pocinje od ~4x. LG je dublo sporiji od NEC-a koji je uzgred na izdisaju i ne cita narezane DVD-ove....
O Boze, u sta se uvalih.
Predpostavljam da ce me prodavac bledo gledati sutra i nece imati sta da mi kaze. A ne znam ni sta ja njemu da kazem?!?
Mozda nece hteti da mi ga zameni na osonvu Screenshota iz Nereta... ali i prilikom obicnog kopiranja radi extremno sporo.......

Dajte neke predloge jos?

Windows mi je XP SP2 (clean). Ne koristim nikakav specijalni softver ili drajvere.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.225.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 02:45 - pre 180 meseci
Hmmm... sada sam mu ubacio neke neoriginalne (narezane) data DVD-ove (onaj originalni je bio DVD-Video) i OK cita.
Sad cu mu ubaciti narezani DVD-Video disk...
Evo, prvi sporo cita, idem da probam sa jos jednim...
Hmmm izgleda da sve DVD-Video diskove sporo cita, dok se sa Data diskovima OK snalazi...
Joj koliko je sati vec (3:35 AM), ja sam lud.
Odoh spavati pa cu sutra videti sta i kako...
Sad ce mi celu noc u glavi biti misao "Kako stari NEC moze da cita isti disk sa 5x dok novi LG cita sa 2x???"
Pitam se da li je to fabricki tako ili je to greska?
Da li bi neko ko ima ovaj LG uredjaj da ga testira u Nero DiscSpeed programu i pokaze rezultate?
I to, 6 testova:
1. CD originalan
2. CD rezan
3. DVD-Video originalan
4. DVD-Video narezan
5. DVD-Data original
6. DVD-Data narezan


Evo mojih rezultata:

1. Brz
2. Sa nekim diskovima brz a sa nekim spor (u odnosu na NEC) (pocetna brzina 10x umesto 20x) /manji problem/
3. Spor!!! (u odnosu na NEC) (pocetna 2x umesto 5x)
4. Spor!!! (ne mogu da poredim sa NEC-om jer on ne cita narezane)
5. Nisam testirao, nemam disk takav
6. Brz
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.225.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 02:47 - pre 180 meseci
Jos samo jedno pitanjce, da li ima veze ono otkljucavanje regiona sa brzinom?
Ja to jos nisam cackao i pravo da vam kazem ne razumem tu opciju...
Da li se to mora podesiti? Imam samo 5 mogucih promena.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 12:56 - pre 180 meseci
Imam novu informaciju.
"Internet je ćudo, ima ženske ima sve" :)
Resio sam zagonetku. OVaj DVD rezac ima ugradjen RIPLOCK sistem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Riplock
I zato sporo cita DVD-Video.
Pise tu na linku da se kod nekih uredjaja iskljucuje ako dugo drzis taster za izbacivanje (eject, 3 sec), i to cu sada da probam.
Inace, postoje programi koji ovo iskljucuju ili ukljucuju na uredjaju.

Eto, ja sam dobar forumas i zelim da pomognem i ostalima oko ovoga.

P.S. (Offtopic)
Imam jedan predlog za ovaj forum, sto sam video na nekim drugim tech forumima, da moderatori izmene ime teme i dodaju rec "RESENO" (ili na eng, svejedno) da ljudi znaju da bas samo tu temu otvaraju iz pretrage da ih ostale ne smaraju.
Recimo ova bi tema sada trebala da ima tu rec u naslovu.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.199.*



+21 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 13:29 - pre 180 meseci
Na tvom screenshotu device managera se vidi i neki problematičan uređaj, obeležen upitnikom u kategoriji Other Devices (neprepoznati uređaji). O čemu se tu radi?

PS
Riplock koji pominješ nisam ni u jednoj varijanti primetio sa mojim LG drajvom (audio & DVD ripping)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 13:34 - pre 180 meseci
Ma to nema veze, to nisam instalirao drajvere za integrisanu muzicku (jer imam SBLive! karticu) i mislim da je druga stvar mrezna ili vec nesto nebitno...
Ontopic:
Kod mene ne pali onaj fazon sa 3 sekunde da drzim eject dugme i iskljucim Riplock...
Skinuo sam MediaCodeSpeedEdit i novi FW pa mu izmenio Read Speed i sacuvao .BIN FW ali se bojim da ga flashujem... Sta mi preporucujete? Da li se tim postupkom gubi garancija?
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.09.06.2009. u 13:39 - pre 180 meseci
Hmmm...
Da li sam te dobro razumeo, ti imas isti uredjaj kao i ja ali tebi DVD-Video materijal skida punom brzinom (veliki RPM, a brzina prenosa podataka pocev od ~5x ~6x [~8MB] pa do ~13x [~18MB/s])?
Ako mozes odgovori mi odmah.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: LG (GH22NP20) DVD rezac sporo cita diskove.

[ Pregleda: 2136 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.