Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.

[es] :: PHP :: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2627 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 15:02 - pre 181 meseci
Pozdrav svima, trenutno pravim jednu manju php skriptu, articles skriptu, i imam jedan problem.

Tabele su sledece:

Code:
DROP TABLE IF EXISTS category;
CREATE TABLE IF NOT EXISTS category (
  category_categoryid INT(11) NOT NULL auto_increment,
  category_title VARCHAR(30),
  PRIMARY KEY (category_categoryid)
);

DROP TABLE IF EXISTS subcategory;
CREATE TABLE IF NOT EXISTS subcategory (
  subcategory_subcategoryid INT(11) NOT NULL auto_increment,
  subcategory_title VARCHAR(30),
  subcategory_categoryid INT NOT NULL,
  PRIMARY KEY  (subcategory_subcategoryid),
  FOREIGN KEY(subcategory_categoryid) REFERENCES category (category_categoryid)
);

DROP TABLE IF EXISTS articles;
CREATE TABLE IF NOT EXISTS articles (
  articles_postid INT(11) NOT NULL auto_increment,
  articles_title VARCHAR(50),
  articles_body LONGTEXT,
  articles_subcategoryid INT,
  PRIMARY KEY  (articles_postid),
  FOREIGN KEY(articles_subcategoryid) REFERENCES subcategory (subcategory_subcategoryid)
);


i zelim da iz ovih tabela prikazem sledece:

Code:
<select name="listi_menu">
<option disabled="disabled">Example Category 1 (5)</option>
<option value="subgategoryID">Example Subcategory 1 (2)</option>
<option value="subgategoryID">Example Subcategory 2 (3)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 2 (2)</option>
<option value="subgategoryID">Example Subcategory 3 (0)</option>
<option value="subgategoryID">Example Subcategory 4 (2)</option>
</select>


... da mi se izlistaju kategorije i podkategorije kao u mom primeru, tj, izlista se kategorija, zatim, za tu odredjenu kategoriju izlistaju se podkategorije, i sve tako u krug ...
... da mi se izlistaju kategorije kao disabled ... i prikaze koliko clanaka imam u podkategorijama te kategorije ...
... da mi se izlistaju podkategorije ispod odredjene kategorije, i prikaze koliko clanaka ima ta podkategorija ...

... kako da ovo uradim ??? ...

Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.81.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 15:47 - pre 181 meseci
Ono sto tebi treba je tree like struktura, evo necega prvog iz pretrage:
http://www.elitesecurity.org/t364871-0#2287200
Ako ti to ne odgovara, ukratko, struktura tabela je
id
name
parent_id

gde u parent_id upisujes 'roditelja' tj item onoga gde se trenutni unos nalazi i to rekurzijom sortiras dokle god ima podataka. Mozes dodati i ordering polje. Ako pak ne mozes sad menjati strukturu baze, onda kreni redom petljama i upitima, mislim, jedino da ti neko napise to gotovo, a znas da to ne radimo na ovom forumu.
Prikazivanje broja clanaka, ili count, ili joinima, zavisi kako ti je zgodnije, to mozda bolje pitaj na mysql forumu.
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 16:23 - pre 181 meseci
ne trazim ja da mi neko napise celu skriptu, vec samo da mi pomogne oko ovoga.

ovo sam ja uspeo da uradim:
Code:
$query = mysql_query("SELECT * FROM category") or die(mysql_error()); 
while($row = mysql_fetch_array($query))
{
    $subid = $row['category_categoryid'];
    $query2 = mysql_query("SELECT * FROM subcategory WHERE subcategory_categoryid = '$subid'") or die(mysql_error());
    echo"This is category: ".$row['category_title']."<br>";
    while($row2 = mysql_fetch_array($query2))
    {
        echo"This is subcategory: ".$row2['subcategory_title']."<br>";
    }
    
}


i izlista mi se ovako:

Code:
This is category: Example category 1
This is subcategory: Example subcategory 1
This is subcategory: Example subcategory 2
This is category: Example category 2
This is subcategory: Example subcategory 3
This is subcategory: Example subcategory 4


... ali mene samo interesuje kako bi ovo moglo drugacije, tj, da 2x ne pozivam mysql_query, vec samo 1x, tj, zelim da iskoristim "vezu" izmedju tabela, i da pozovem mysql_query samo jednom.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 16:25 - pre 181 meseci
Probaj nešto sa ovim upitom:
Code:

SELECT sc.title AS 'subcategory', c.title AS 'category', COUNT(a.id) AS 'sc_count'
FROM category c, subcategory sc, articles a
WHERE a.subcategory_id = sc.id AND sc.category_id = c.id
GROUP BY sc.id

Ovo sc_count je broj članaka u svakoj podkategoriji... I naravno, izmeni imena kolona prema svojim tabelama, ovo sam samo napisao na brzinu...
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 16:27 - pre 181 meseci
Ok, tnx, sad cu da probam :)
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 16:32 - pre 181 meseci
Na taj način bi, po ovom tvom primeru, trebao da dobiješ ovako nešto:
Code:
subcategory           | category           | sc_count
------------------------------------------------------
Example subcategory 1 | Example category 1 | 2
Example subcategory 2 | Example category 1 | 3
Example subcategory 3 | Example category 2 | 3
Example subcategory 4 | Example category 2 | 4

Ove brojke u sc_count koloni sam izmišljao, ali tu bi trebao da dobiješ broj članaka za svaku podkategoriju.

I sad samo možeš u jednoj foreach petlji da protrčiš kroz sve ovo, i sa par pomoćnih markera da rešiš stvar...
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 16:55 - pre 181 meseci
napisao sam ovako:
Code:
$query = mysql_query("SELECT sc.subcategory_title AS 'subcategory', c.category_title AS 'category', COUNT(a.articles_postid) AS 'sc_count'
FROM category c, subcategory sc, articles a
WHERE a.articles_subcategoryid = sc.subcategory_subcategoryid AND sc.subcategory_subcategoryid = c.category_categoryid
GROUP BY sc.subcategory_subcategoryid") or die(mysql_error());
while($row = mysql_fetch_array($query))
{
    echo"".$row['subcategory_title']."";
}


ali mi uvek izbacuje beo ekran, tj, prazan. Nisam siguran sad sta treba da ubacim u while petlju da bi mi izbacio rezultat onako kako zelim.
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 18:05 - pre 181 meseci
e moze pomoc oko foreach petlje
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 18:11 - pre 181 meseci
Kad pozoveš $row['subcategory_title'], neće se ispisati ništa, jer taj indeks (subcategory_title) ne postoji u rezultatu. Kao što vidiš, ti si napisao AS 'subcategory' pored te kolone u upitu, što znači da će upit vratiti subcategory za naziv te kolone, tako da tu treba da stoji $row['subcategory']. Ali time ćeš samo ispisati sve podkategorije, ništa osim toga...
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 18:21 - pre 181 meseci
Citat:
Nikola Poša: Kad pozoveš $row['subcategory_title'], neće se ispisati ništa, jer taj indeks (subcategory_title) ne postoji u rezultatu. Kao što vidiš, ti si napisao AS 'subcategory' pored te kolone u upitu, što znači da će upit vratiti subcategory za naziv te kolone, tako da tu treba da stoji $row['subcategory']. Ali time ćeš samo ispisati sve podkategorije, ništa osim toga...


puf ... totalno sam zbunjen ... tj ... ne znam kako da sad u foreach ili while petlji da prikazem rezultat.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 18:31 - pre 181 meseci
Pa ti baš nećeš sam da se potrudiš...

Evo da probam da ti objasnim rečima, pa ti onda probaj to u kodu... Nadam se da si probao onaj upit, npr. u phpMyAdmin-u i da si video kako izgleda rezultat (a i pokazao sam ti u mom pretposlednjem post-u). Kao što vidiš, kako se ta while petlja bude "vrtela", tebi će niz koji dobijaš u toj promenljivoj $row biti u ovom obliku:
Code:
array('subcategory'=>'Example subcategory 1', 'category'=>'Example category 1', 'sc_count'=>'2)'

... itd. Dakle sa svakom podkategorijom, pored nje će doći i kategorija. E sad, pošto ti treba da ispišeš tu kategoriju samo jednom, a da ispod nje idu podkategorije, logično je da moraš da "zaustavljaš" ispis kategorije, a to ćeš da radiš sa if-om i jednom pomoćnom promenljivom, to se inače zove marker. Pa tako, pre petlje bi trebao da samo definišeš neku promenljivu, npr. $marker = '';, a unutar petlje treba samo u nekom if-u da ispitaš da li je "došla" nova kategorija i ako jeste ispišeš je, a u $marker upišeš tu vrednost kategorije (njeno ime), kako u sledećem prolazu kroz while ne bi ponovo bila ispisana ta kategorija.

Nadam se da ti je sad jasno šta treba da uradiš...
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
79.101.208.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.06.06.2009. u 22:04 - pre 181 meseci
Citat:
Nikola Poša: Pa ti baš nećeš sam da se potrudiš... :)

Evo da probam da ti objasnim rečima, pa ti onda probaj to u kodu... Nadam se da si probao onaj upit, npr. u phpMyAdmin-u i da si video kako izgleda rezultat (a i pokazao sam ti u mom pretposlednjem post-u). Kao što vidiš, kako se ta while petlja bude "vrtela", tebi će niz koji dobijaš u toj promenljivoj $row biti u ovom obliku:
Code:
array('subcategory'=>'Example subcategory 1', 'category'=>'Example category 1', 'sc_count'=>'2)'

... itd. Dakle sa svakom podkategorijom, pored nje će doći i kategorija. E sad, pošto ti treba da ispišeš tu kategoriju samo jednom, a da ispod nje idu podkategorije, logično je da moraš da "zaustavljaš" ispis kategorije, a to ćeš da radiš sa if-om i jednom pomoćnom promenljivom, to se inače zove marker. Pa tako, pre petlje bi trebao da samo definišeš neku promenljivu, npr. $marker = '';, a unutar petlje treba samo u nekom if-u da ispitaš da li je "došla" nova kategorija i ako jeste ispišeš je, a u $marker upišeš tu vrednost kategorije (njeno ime), kako u sledećem prolazu kroz while ne bi ponovo bila ispisana ta kategorija.

Nadam se da ti je sad jasno šta treba da uradiš... :)


ma jok, nisam uspeo, jasno mi je sve to sto si mi rekao, ali je problem to sto ja ne znam da to pretvorim u code. Pokusavao sam na razne nacine, ali mi uvek izbaci ili samo jednu podkategoriju ili mi izlista 1000, tj, beskonacno, i odustao sam, jbg, kad ne znam kako da to pretvorim u "kod".
Ako mozes da mi napises kako bi to trebalo da bude, tj, pravilan kod koji treba da bude, ako ne trazim mnogo, posto sam se preznojio od muke vise.
Ako ne mozes, nema veze, hvala na pomoci i dosad sto si pokusao da mi objasnis.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 06:02 - pre 181 meseci
Ako sam dobro razumeo Nikolu ti trebas da pises nesto ovako(necu paziti na sintaksu(mrzi me)):


Code:

$marker=0;
$brojpodkategorija=izbrojis podkategorije za trenutnu kategoriju;
$trenutnakategorija=id kategorije;

if ($marker!=$brojpodkategorija)poredimo da li je broj ispisanih podkategorija jednak broju podkategorija trenutne kategorije
  {
  echo $imepodkategorije;
  $marker++;//ovde dodajemo 1 na trenutni broj markera
  }
else
  {
  $trenutnakategorija++;//ovde dodajemo 1 na trenutni id kategorije ukoliko smo ispisali sve podkategorije trenutne kategorije
  $marker==0;//posto pocinjemo novu kategoriju marker se resetuje. Ne mogu da razmisljam jos sam bunovan pa pokusaj u praksi da li ovde ide 0 ili 1
  }


Dalje ti je lako. Ovo naravno ide kroz while loop.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 10:24 - pre 181 meseci
Ne, ne, taj marker bi u ovom slučaju predstavljao naziv kategorije, ovako:
Code:

$marker = '';
//pa sad ide while ili foreach
//a u njoj ovo:
 if ($marker != $row['category']) { //ako je dosla nova kategorija, a u prvom prolasku sigurno dolazi :)
   //ispisi kategoriju
   $marker = $row['category']; //zapamti tu kategoriju koja se "vrti"
 }
 //ispis podkategorija

I to je cela logika... Sad u sledecem prolasku kroz petlju, ako "dođe" ista ta kategorija, ona neće biti ispisana, jer se neće ući u taj if. Biće ispisivane samo podkategorije. A tek kad se u tom $row pojavi neka druga kategorija, biće ispisana na početku, i onda sve u krug...

E ako sad nisam bio jasan...
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
93.86.19.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 17:01 - pre 181 meseci
evo sta sam ja uspeo ... i na koji nacin:

Code:
$query_cats = mysql_query("select * from category");
$cats = array();
while($cat = mysql_fetch_array($query_cats))
{
    $query_subcats = mysql_query("select * from subcategory where subcategory_categoryid='".$cat["category_categoryid"]."'");
    $subcats = array();
    $articles = 0;
    while($subcat = mysql_fetch_array($query_subcats))
    {
        $query_articles = mysql_query("select * from articles where articles_subcategoryid='".$subcat["subcategory_subcategoryid"]."'");
        $subcats[$subcat["subcategory_subcategoryid"]] = array("id" => $subcat["subcategory_subcategoryid"], "title" => $subcat["subcategory_title"], "articles" => mysql_num_rows($query_articles));
        $articles = mysql_num_rows($query_articles)+$articles;
    }
    $cats[$cat["category_categoryid"]] = array("id" => $cat["category_categoryid"], "title" => $cat["category_title"], "subcats" => $subcats, "articles" => $articles);
}
$echo = '';
foreach($cats as $_cat)
{
    $echo .= '<option disabled="disabled">'.$_cat["title"].' ('.$_cat["articles"].')</option>';
    foreach($_cat["subcats"] as $_sub)
    {
        $echo .= '<option value="'.$_sub["id"].'">'.$_sub["title"].' ('.$_sub["articles"].')</option>';
    }
}

echo '<select name="listi_menu">';
echo $echo;
echo '</select>';


i rezultat ovoga je ono sto sam hteo u prvom mom postu (iako nije ono sto sam hteo bas, mislim, sto se tice koda, tj, veze izmedju tabela):

Code:
<select name="listi_menu">
<option disabled="disabled">Example Category 1 (3)</option>
<option value="1">Example subcategory 1 (2)</option>
<option value="2">Example subcategory 2 (1)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 2 (1)</option>
<option value="3">Example subcategory 3 (1)</option>
<option value="4">Example subcategory 4 (0)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 3 (0)</option>
</select>
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 17:09 - pre 181 meseci
A evo da ti ja otkrijem onu "tajnu" sa makerom :
Code:

$query = mysql_query("SELECT sc.id AS 'subcategory_id', sc.subcategory_title AS 'subcategory', c.category_title AS 'category', COUNT(a.articles_postid) AS 'sc_count'
FROM category c, subcategory sc, articles a
WHERE a.articles_subcategoryid = sc.subcategory_subcategoryid AND sc.subcategory_subcategoryid = c.category_categoryid
GROUP BY sc.subcategory_subcategoryid") or die(mysql_error());

$output = '<select name = "lista">
';
$marker = '';
while($row = mysql_fetch_assoc($query))
{
   if ($marker != $row['category']) {
      $output .= '<option disabled="disabled">' . $row['category'] . '</option>';
      $marker = $row['category'];
   }

   $output .= '<option value = "' . $row['subcategory_id'] . '">' . $row['subcategory'] . ' (' . $row['sc_count'] . ')</option>';
}

$output .= '</select>';

echo $output;


I to je sve...
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
93.86.19.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 18:32 - pre 181 meseci
Citat:
Nikola Poša: A evo da ti ja otkrijem onu "tajnu" sa makerom :):
Code:

$query = mysql_query("SELECT sc.id AS 'subcategory_id', sc.subcategory_title AS 'subcategory', c.category_title AS 'category', COUNT(a.articles_postid) AS 'sc_count'
FROM category c, subcategory sc, articles a
WHERE a.articles_subcategoryid = sc.subcategory_subcategoryid AND sc.subcategory_subcategoryid = c.category_categoryid
GROUP BY sc.subcategory_subcategoryid") or die(mysql_error());

$output = '<select name = "lista">
';
$marker = '';
while($row = mysql_fetch_assoc($query))
{
   if ($marker != $row['category']) {
      $output .= '<option disabled="disabled">' . $row['category'] . '</option>';
      $marker = $row['category'];
   }

   $output .= '<option value = "' . $row['subcategory_id'] . '">' . $row['subcategory'] . ' (' . $row['sc_count'] . ')</option>';
}

$output .= '</select>';

echo $output;


I to je sve... :)


fuck :) kako je jednostavno :) sad vidim u cemu sam ja gresio ... hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

metvsmet

Član broj: 223029
Poruke: 27
93.86.19.*



Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 18:54 - pre 181 meseci
Citat:
Nikola Poša: A evo da ti ja otkrijem onu "tajnu" sa makerom :):
Code:

$query = mysql_query("SELECT sc.id AS 'subcategory_id', sc.subcategory_title AS 'subcategory', c.category_title AS 'category', COUNT(a.articles_postid) AS 'sc_count'
FROM category c, subcategory sc, articles a
WHERE a.articles_subcategoryid = sc.subcategory_subcategoryid AND sc.subcategory_subcategoryid = c.category_categoryid
GROUP BY sc.subcategory_subcategoryid") or die(mysql_error());

$output = '<select name = "lista">
';
$marker = '';
while($row = mysql_fetch_assoc($query))
{
   if ($marker != $row['category']) {
      $output .= '<option disabled="disabled">' . $row['category'] . '</option>';
      $marker = $row['category'];
   }

   $output .= '<option value = "' . $row['subcategory_id'] . '">' . $row['subcategory'] . ' (' . $row['sc_count'] . ')</option>';
}

$output .= '</select>';

echo $output;


I to je sve... :)


nesto u ovom kodu ne valja.

rezultat je:
<select name = "lista">
<option disabled="disabled">Example Category 1</option>
<option value = "1">Example subcategory 1 (2)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 2</option>
<option value = "2">Example subcategory 2 (1)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 3</option>
<option value = "3">Example subcategory 3 (1)</option>
</select>

a trebalo bi da bude:
<select name="lista">
<option disabled="disabled">Example Category 1</option>
<option value="1">Example subcategory 1 (2)</option>
<option value="2">Example subcategory 2 (1)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 2</option>
<option value="3">Example subcategory 3 (1)</option>
<option value="4">Example subcategory 4 (0)</option>
<option disabled="disabled">Example Category 3</option>
</select>
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 19:08 - pre 181 meseci
btw Ne znam dal' si primetio, ovako kako sam ja uradio neće ispisati broj članaka u nekoj kateogrij pored njenog imena... To verovatno može da se reši u samom upitu, al' trenutno ne mogu da se setim kako bih to odradio...

Alternativa tome je ovo:
Code:

$query = mysql_query("SELECT sc.id AS 'subcategory_id', sc.subcategory_title AS 'subcategory', c.category_title AS 'category', COUNT(a.articles_postid) AS 'sc_count'
FROM category c, subcategory sc, articles a
WHERE a.articles_subcategoryid = sc.subcategory_subcategoryid AND sc.subcategory_subcategoryid = c.category_categoryid
GROUP BY sc.subcategory_subcategoryid") or die(mysql_error());

$output = '<select name = "lista">
';
$marker = '';
$marker1 = 0;
$c_count = 0;
while($row = mysql_fetch_assoc($query))
{
   if ($marker != $row['category'] {
      if ($marker1 == 1) {
         //Dodavanje broja clanaka prethodno upisanoj kategoriji
         $output = str_replace('<option disabled="disabled">' . $marker . '</option>', '<option disabled="disabled">' . $marker . '(' . $c_count . ')</option>', $output); 
      }
      $output .= '<option disabled="disabled">' . $row['category'] . '</option>';
     
      $c_count = 0;
      $marker = $row['category'];
      $marker1 = 1;
   }

   $output .= '<option value = "' . $row['subcategory_id'] . '">' . $row['subcategory'] . ' (' . $row['sc_count'] . ')</option>';
   $c_count += (int)$row['sc_count'];
}

$output = str_replace('<option disabled="disabled">' . $marker . '</option>', '<option disabled="disabled">' . $marker . '(' . $c_count . ')</option>', $output);

$output .= '</select>';

echo $output;

Kao što vidiš ostaje isti upit, ali sad je ideja da imaš neki brojač $c_count, koji će da sabira onaj sc_count za svaku ispisanu podkategoriju, a onda kad "dođe" nova kategorija (to je onaj if), ići će jedan str_replace, koji će da zameni onaj tekst protekle kategorije, sa istim tim tekstom samo još plus $c_count. I kao što vidiš, tom str_replace-u prethodi još jedan if (a moglo je i bez njega), a on samo služi da kad se prvi put ulazi u petlju i u taj if, da se tad ne izvrši taj str_replace, pošto još uvek nije bila ispisana (append-ovana) nijedna kategorija. I za taj if naravno imam još jedan pomoćni marker ($marker1). Ta linija koda (sa str_replace) mora da se ponovi i nakon izlaska iz petlje, da bi poslednje append-ovanoj kategoriji bio dodat broj članaka...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.07.06.2009. u 19:12 - pre 181 meseci
Citat:
metvsmet: nesto u ovom kodu ne valja.

Nisam lepo napisao upit, treba sc.subcategory_subcategoryid, umesto sc.id. Jako su ti neobični ti nazivi kolona...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Jednostavna skripta, Articles, potrebna pomoc.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2627 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.