Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP)

[es] :: Visual Basic 6 :: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP)

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 09.12.2003. u 16:37 - pre 248 meseci
Dva sata pokusavam da resim problem i nista. Napravim obican asp kod>

Code:
<% 
   
    
       dim cn
       dim rs
       dim isql
    
    set cn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
    cn.open "DSN=nova"
    
    isql = "INSERT INTO Projekti "
    isql = isql & "(naziv, naziv_d, dan_od, mes_od, god_od, dan_do, mes_do, god_do) "
    isql = isql & "VALUES (14, 'Trala', 14, 'Februar', 2003, 17, 'Jun', 2003)"

    set rs=cn.execute(isql)
    cn.close
    set cn = nothing
    
    
    %>



i dobijem sledecu gresku:

Error Type:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005)
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] The Microsoft Jet database engine cannot open the file '(unknown)'. It is already opened exclusively by another user, or you need permission to view its data.
Sva sta sam pokusavao ali mi nikako ne ide(dozvole itd, ali ni sam vise ne znam da li sam i to pravilno uradio).
Sve se to desava na poslu (tu je NTFS), a kuci mi se dosad nije desavalo(tu je FAT32).
Molim za pomoc!
Unapred hvala za svaki dobronameran odgovor!

[Ovu poruku je menjao mladenovicz dana 09.12.2003. u 19:19 GMT]
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 09.12.2003. u 17:15 - pre 248 meseci
Internet Guest Account treba da ima pristup bazi (mdb fajlu). U stvari, sa kojom bazom radis? Connection String mi lici na SQL Server, a greska je Jet. Ako radis sa Accessom, Connection string treba da ti izgleda ovako nekako

Code:

Conn.Open "PROVIDER=MICROSOFT.JET.OLEDB.4.0; DATA SOURCE=" & Server.MapPath("/baza.mdb")

 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.net



+1 Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 09.12.2003. u 19:47 - pre 248 meseci
Kako da dozvolim da Internet Guest Account ima pristup fajlu. Posto sam nesto pokusavao ali mi ne uspeva. Inace povezujem se na ODBC izvor podataka. Sve sam to do sada kuci radio normalno, ali na poslu nece. Ne znam da li ima veze sa tim sto je na poslu NTFS a kuci FAT32. U oba slucaja je WinXP Pro i IIS 5.1.
Hvala, i resenje mi je jako bitno!
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.vdial.verat.net



+81 Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 10.12.2003. u 08:04 - pre 248 meseci
Pa....

Ovo bi trebalo da pomogne...

Odes u IIS manager,
desni klik na tvoj sajt, All tasks-> Permissions Wizard, dalje ces se sigurno snaci.
Moze i "rucno", iz Computer Management-a
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 10.12.2003. u 09:00 - pre 248 meseci
Ma probavao sam, po uputsvima sa sajtova, ali mi nije uspevalo. A zelim da znam dali se neko susretao sa time i kao je resio problem.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 10.12.2003. u 09:18 - pre 248 meseci
Citat:
R-Byter:
Kako da dozvolim da Internet Guest Account ima pristup fajlu.


Kao sto ti covek rece, sa Permisisons wizardom, a mozes i desni klik na fajl, Properties->Security, Add i dodaj Usera IUSR_ImeMasine i daj mu permissione koje treba da ima

 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 10.12.2003. u 09:26 - pre 248 meseci
A ja sam mu dao cak full dozvole. Ne znam stvarno sta vise da uradim.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 10.12.2003. u 09:52 - pre 248 meseci
Pogledaj
http://www.xlinesoft.com/asprunner/faq.htm#exclusively
http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=306269

Da li folder u kome se nalazi baza ima odgovarajuce permissione za Internet Guest Account?
 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 11.12.2003. u 08:20 - pre 248 meseci
Probao sam sa dozvolama jos pre nego sto sam postovao ovde jer nisam zeleo da pitam nesto pre nego sto se potrudim da nadjem sam. Probao sam i da podesim okruzenje, odnosno lokacije temp fajlova i opet nista. Da li bi neko mogao eventualno da mi objasni korak po korak posto stvarno ne nzam gde gresim, a ocigledno je da mi nesto ne valja.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP) 11.12.2003. u 15:39 - pre 247 meseci
Ako si dodao exclusive u ODBCu onda samo skini exclusive pciju. A ako nisi proveri da ti tabela nije u design modu dok otvaras stranice. A posto nista nisi stavio za username i password probaj

posle SET conn = server....
conn.open "Baza", "", ""
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Poludecu! (Problem sa ADODB.Connection - ASP)

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.