Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nikon P80 ili L100

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nikon P80 ili L100

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8270 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
79.101.202.*

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Nikon P80 ili L10029.05.2009. u 14:16 - pre 181 meseci
Potrebna mi je pomoc. Razmisljam se izmedju 2 fotoaparata:

http://www.nikonusa.com/Find-Y...-Camera/26114/COOLPIX-P80.html

http://www.nikonusa.com/Find-Y...Camera/26170/COOLPIX-L100.html

Da li moze neko da me posavetuje?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10029.05.2009. u 14:35 - pre 181 meseci
L 100 sam uzeo pre nekoliko nedelja, ali nisam stigao da ga upalim.

Cenim da je makar bolja kupovina od P80, jer je noviji i jeftiniji.

Samo, razmisli da li ti je potreban baš takav aparat, a razmisli i o konkurentima, ima vrlo solidnih (Canon, Panasonic..).
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
93.86.98.*

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10029.05.2009. u 14:43 - pre 181 meseci
Hvala ti mnogo na brzom odgovoru.

Sta bi ti mogao da mi preporucis od konkurencije? U okviru 300-400 evra, sta je best buy?
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
93.86.98.*

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10029.05.2009. u 14:44 - pre 181 meseci
Video sam i Olympus SP565, ni on nije los.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10029.05.2009. u 14:51 - pre 181 meseci
Nema mnogo opcija u toj ultrazum klasi, ali generalno to nisu neki aparati.

U vrhu su Canoni SX serije i Panasonic TZ 7 koji je dosta manji, ali razmisli i o Canonu G 10 koji je mnogo jači od njih u svakom smislu, ali ima manji zum.

Mnogi manje iskusni se pale na tele mogućnosti, ali se u praksi one koriste daleko manje nego što misliš.

Možeš i da razmisliš o IXUS-ima, upravo ja razmišljam da jedan uzmem za sebe. Bio sam praktično odlučio 980 IS sa 15 Mp, ali sada mi se više sviđa 970 IS sa 12 Mp i 5x zumom, strašna je stvarčica.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10029.05.2009. u 14:52 - pre 181 meseci
Canon PowerShot SX200
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
91.148.85.*

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 02:45 - pre 181 meseci
Hvala na korisnim informacijama. Malo sam razgledao po net-u. Naisao sam dva modela:
NIKON D60 - 390 evra
NIKON Coolpix P90 - 440 evra

Sta mislite o ovim modelima?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 06:57 - pre 181 meseci
Ček, ček … polako

Nikon D60 em nije 390€ a jeste dSLR, dok P90 nije dSLR a jeste 440€.
Možda će biti kritika na račun ove izjave, ali sve preko 250€ za Ne-dSLR jeste BAČENA PARA a ti si se u svojim razmišljanjima opasno približio magičnoj cifri za ulazak u svet ozbiljnijih aparata .
Naravno da ima izuzetaka , zasnovanih na specifičnim potrebama ... ali spremnost na gabarite mi nekako govori drugačije.


P90 jeste na korak do dSLR, ali nije dSLR i to mu je glavna mana
Ima dobar raspon od 26mm pa do skoro suludog zuma od 624mm, a dobar je i za makro fotke jer možeš približiti objektiv na samo 1 cm od objekta fotografisanja.
Vrti se ekrančič a imaš i kakav takav video.

Možda je ipak dobro da iskristališeš jasnu razliku izmedju ne-dSLR i dSLR aparata, da resetuješ zahteve pa kreneš ponovo sa odlučivanjem a sve na osnovu tvojih stvarnih potreba i mogućnosti.
440€ je jako blizu ceni doooobrog aparata, biće gadno ako kasnije kreneš da se kaješ

Elem, Nikon D60 sa kit AF-S DX Nikkor 18-55mm objektivom jeste dobar aparat i košta cca 500€, kao i miljenik ovog foruma Canon EOS 1000D sa 18-55 IS objektivom.


[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 30.05.2009. u 08:09 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
87.116.132.*



Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 07:05 - pre 181 meseci
ako 'oces takav prozumer onda panasonic fz28
mada su svi prozumeri krsine u odnosu na dslr
nikon d60 za 390 evra ?!?!?!
kupuj 'odma
jer kolko' znam d60 je oko 500eura
mada si ti tu nesto zajebo i verovatno si vido' d40 hehe
samo sto on moze da se nadje (uzedoh onomad) za 370 eura hehe
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
93.86.42.*

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 13:45 - pre 181 meseci
Da ne bude da nesto reklamiram, ali na itsvet-u sam nasao cenu :)
Proverio sam upravo, bio je na rasprodaji i vise ga nemaju u ponudi. Poslednji su prodali prosle nedelje. Sto znaci da sam zakasnio.

Na drugom mestu sam ga pronasao za 450 evra. Gledao sam i D40+objektiv za nekih 386 evra.

Sto se tice moje kupovine, spreman sam da dam oko 400-500 evra za aparat i da budem miran narednih godinu do dve.
U DSLR aparate se ne razumem. Uz vasu pomoc pokusavam da izaberem za sebe najbolje u okviru novca koji sam spreman da dam.

Pokusavam da resetujem svoje zahteve :) Saveti su veoma korisni. Sad se razmisljam da li je bolje da kupim p90 koji nije DSLR aparat
ili da D60 koji jeste. Zoran je spomenuo da je CANON EOS 1000D miljenik ovog foruma. Pretpostavljam da je to zbog karakteristika i cene.

Treba mi jos malo Vase pomoci da se odlucim :)

Hvala svima jos jednom |:)
 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
87.116.132.*



Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 14:29 - pre 181 meseci
Citat:
Da ne bude da nesto reklamiram, ali na itsvet-u sam nasao cenu
Proverio sam upravo, bio je na rasprodaji i vise ga nemaju u ponudi. Poslednji su prodali prosle nedelje. Sto znaci da sam zakasnio.

nisi zakasnio
nisu ga ni imali po toj ceni nikad
to je samo reklamni trik iliti "navlaka" - da ti pomislis "pa dobro nemaju taj ali su jeftini pa cu tu da kupim drugi" sto je klasicni za***
Citat:
Na drugom mestu sam ga pronasao za 450 evra.

ako ga stvarno ima po toj ceni - kupuj
a i pre bi ti savetovao d60 u odnosu na canon 1000d jer ima meni za pocetnike gde ti je sve lepo objasnjeno (graficki i ponegde cak i slikom ilustrovano) + ima bolji kit objektiv od canon-a 18-55 vr (200e u odnosu na canon 18-55 is koji je oko 100-110e) tako da odma u startu imas (relativno) ozbiljan aparat kao aparat a ako si zaljubljenik onda ces se oduseviti njime
Citat:
Gledao sam i D40+objektiv za nekih 386 evra.

ima ga za 370
pa ti ostaje kinta za : ili da uzmes jos jedan objektiv (onaj iz kita je dobar za pejzaze (sirokougaoni objektiv) i portrete (izbliza jer mu je uvecanje 3x)) i to zum kao recimo jeftini a dobri nikon 55-200 (11x uvecanje) vr - "It's the telephoto lens bargain of the decade" (http://www.kenrockwell.com/nikon/55-200mm-vr.htm)
ili da prodas taj kit objektiv sa d60 (18-55vr) i dodas kintu do 300e za neki nikon kao sto je 18-105 (5x) vr ili 18-135 (6.5x) vr - gde imas sve (i sirokougani pejzaz objektiv (na 1 i uvecanje da pribliziz koje je ono kao najadekvatnije u normalnom koriscenju ....
baci pogled :
http://www.dpreview.com/reviews/nikond40/page25.asp
http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/page29.asp
svi prozumeri (kao i p90) su krsine - ne kupuj zajebaces se
ja sam imao tu srecu da me je StORM48 i zadnjem trenutku odgovorio od kupovine prosumera pre nekoliko dana i mogu samo da kazem i ovde HVALA CARE !
evo tog posta - nadam se da ce i tebi koristiti :
Citat:
StORM48 :
Nemoj da se ljutiš, ali.... babe i žabe.

SX10 IS je odličan prosumer kompakt i odličan je za ono za šta je namenjen.

ALI, Nikon D40 je DSLR - potpuno druga priča, drugi svet. Iako niža rezolucija, mnoooooogo bolji senzor i mnogo bolji potencijal za odlične fotke. Međutim, da bismo bili načisto da se nešto dobija, ali nešto i gubi, moraš imati na umu dve stvari: DSLR ne čini laika profesionalcem i čak - sklon sam reći da može izazvati i frustracije zbog lošijih fotki koje produkuju ljudi koju su navikli da škljocaju bez razmišljanja. Zato sam gore i napisao: "bolji potencijal za odlične fotke", ne i odlične fotke same po sebi.

Stvar druga, i najjeftiniji DSLR je jeftin samo kada ga kupiš u osnovnoj izvedbi. Ne zahteva dokupljivanje dodatne opreme, ali te suptilno tera na to, jer ćeš tu i tamo videti rezultate sa skupljim objektivima, a to će Te nagnati da potrošiš još novca i tako u krug i u beskraj Ipak, ovo je po meni prednost, jer dok ne kupiš prvi objektiv (nakon kit objektiva) ni ne slutiš kakve se mogućnosti otvaraju - svaki novi objektiv čini da se osećaš kao da si kupio potpuno nov aparat. Što je najbolje, i fotke često podupiru takva razmišljanja. Za razliku od toga, kompakt pruža jednaka zadovoljstva i nakon 10 godina korišćenja i osim eksternog blica, nema hvale vrednih dodataka koji igranje fotografijom mogu podići na viši nivo.

Mnogo je zanimljivo raditi sa DSLR-om, ali nije jeftino, čak i kada tako izgleda sa strane. Ako si spreman da se u fotografiju bitnije udubiš, onda D40. Ako hoćeš da koristiš aparat poput običnih kompakta, bez previše tehnikalija i učenja (a dodatno Ti je potreban i video, jer to D40 nema), onda bolje idi na SX10.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 15:02 - pre 181 meseci
@s i r o m a:

Lakše malo sa oduševljenjem, a naročito sa nekritičkim preporukama i ubeđivanjima.

I DSLR i ne-DSLR aparati imaju svoju i namenu i kupce, samo je stvar šta kome treba. Mnogima ne treba DSLR aparat i sasvim bi bili zadovoljni prosumerom ili čak kvalitetnim kompaktom.

Poređenje DSLR i ne-DSLR aparata rade samo notorni početnici, te stvari nisu za poređenje. Ali svi oni imaju svoju ciljnu, stvar je samo u tome ko će u kojoj grupi da se prepozna.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 16:07 - pre 181 meseci
Slažem se donekle. Međutim, u priči od 4-5xx evra ne vidim logiku na trošenje za prosumer. Ima odličnih kompakt/prosumer aparata i za manje para, pa ko se u tome pronalazi (odnosno, kome je dovoljno), može za pristojne pare da ima sasvim dobru fotku. Međutim, turati kompakt vs DSLR u bilo kakav drugi komparativni kontekst je potpuno bespotrebno i onaj ko želi da napreduje, ko voli fotografiju i koga ne mrzi da malo uči i tegli opremu - za njega jeste DSLR.

Stvar je samo u tome kako posmatramo stvari - tačno je - ne treba svakome DSLR. Ali, po toj ceni je prosto ludo kupiti kompakt. Kao kada bismo rekli - ok, meni ne treba bolji auto od Reno Klia, pa ću uzeti njega po ceni od 28.000€, iako za tu cenu mogu da uzmem Hondu Accord sa ful opremom. Neće biti da je izbor baš tako jednostavan - šta je kome dovoljno. Jer - iako je nekome dovoljan klio, logično je da za njega potroši max. 12-14k evra (ili koliko već dotični košta)... ne i 28.000, jer je to nerazumno.

Isto tako je nerazumno potrošiti 500€ za kompakt, jer ON NEĆE PRUŽITI bolju fotku od nekog Ixusa koji košta (lupam) 250-280€), a značajno više košta. I opet, velika je razlika u tome da li se bira između klasičnog kompakta i DSLR-a ili između prosumera i DSLR-a. Prvi je značajno lakši, manji i pravi (za veliku većinu) sasvim pristojne fotke, za razliku od prosumera kojeg ne krasi ni jedan atribut kompaktnosti u poređenju sa (recimo) Ixusom, a pritom je kvalitet fotki praktično isti ili zanemarljivo bolji. Znači, gubi se na kompaktnosti i lakom nošenju u džepu košulje/jakne, a ne dobija se ništa, osim vizuelne sličnosti sa DSLR-om. Been there, done that. Nema poente, a ima troškova.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 16:16 - pre 181 meseci
Pomalo preteruješ, ali dobro, na to smo se već pomalo i navikli :)

Stalno se forsira ta priča o isplativosti, ona je naravno bitna, često najbitnija, ali isplativost može ima vrlo široko značenje i ne bih DSLR aparat apriori nazvao najisplativijim.

Recimo ja upravo uzimam jedan IXUS po nerazumnoj ceni od oko 400e, ali meni je on potreban, što znači da mi je najisplativiji :)

Znači, ako je isplativ jedan IXUS za 400 e, što po toj ili čak nižoj ceni za nekoga ne bi bio isplativ jedan prosumer sa xx puta zumom i ne-znam-već-čim?

Potrebe su vrlo različite, ali i spremnost na nošenje poteške foto-torbe, zatim želja za zumom može biti itetkako različita itd.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 16:53 - pre 181 meseci
Nebojša, sa kog stanovišta razmatraš kupovinu kompakta od 400€ - sa stanovišta vlasnika DSLR-a, kao dodatnog aparata za svaki dan ili sa stanovišta jedinog aparata?
Za niže cene nemam primedbi (pažljivije čitaj), ali imam na veće - pretvorio sam se u uvo da čujem koje su prednosti prosumera tipa P80/Fuji S100fs u odnosu na DSLR, osim po napucanom zumu sa smešnog objektiva?

Rekoh već - Ixus i nije uljez u toj priči, mada ja ni za njega ne bih išao dalje od 300-nak evra, ali ove UZ gromade - nit' su kompaktne, nit' fotografski na nivou cene za koju se prodaju.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Pomalo preteruješ, ali dobro, na to smo se već pomalo i navikli

Ne vidim poentu ovakvog komentara... rekao bih da imam dostojnu konkurenciju...

Pređenje šuma Canon EOS 500D vs Canon PowerShot G10
Canon EOS 500 D - konačno dobar trocifreni Canon

Da ne pominjem "čuveni L na Pro1"...

Pozdrav


P.S. Fuji S100fs je često teži od entry-level DSLR-ova sa pripadajućim objektivima.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 17:13 - pre 181 meseci
Dobro, nema potrebe ići u preveliku elaboraciju kada se sve zna...

Samo apelujem da se ne favorizuje jedna klasa, a ne satanizuje druga klasa...
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
91.148.85.*

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 19:15 - pre 181 meseci
Ja vec posedujem Sony W150
http://www.sony.co.uk/product/dsc-w-series/dsc-w150

Zelja mi je da kupim nesto malo bolje, zato sam se i odlucio da potrazim savet na forumu.
Aparat koji bi kupio prvenstveno bi mi koristio za slikanje proizvoda za katalog, gotovih gradjevinskih objekata, putovanja...
Voleo bih da isti ne bude previse tezak i da nema dodatnu opremu koju moram da nosim sa sobom.

Na osnovu Vasih komentara i saveta mislim da je D60 sasvim ok. P90 je klasa ispod ali sudeci po slikama koje sam video mislim da zadovoljava moje potrebe.
Koliko sam skapirao iz Vasih komentara, savet je da je bolje da uzmem D60 koji je slicne cene kao i P90.

Nekoliko ljudi van foruma mi je preporucilo Canon EOS 450D + 18-55 IS. Ali opet zeleo bih da cujem vase misljenje i da se do pondeljka odlucim.

Jos jednom hvala Vam na savetima.







 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10030.05.2009. u 20:13 - pre 181 meseci
Ako možeš da se pružiš za 450D, to je svakako najbolje rešenje u tom rangu. Primetno bolje od D60, a ipak ne preskupo. Pogotovo ako snimaš proizvode, jer raspolaže i Liveview opcijom, što značajno pomaže kada radiš sa stativa. Alternativu imaš i u (nešto slabijem, ali jeftinijem) 1000D, sa istim kit objektivom (18-55 IS).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10031.05.2009. u 01:49 - pre 181 meseci
citirano je sa dpreview
eos 450 (600e) :
Citat:
The EOS 450D feels like a mature product, it is capable of superb results (even if it's actually now good enough to reveal the limitations of the cheaper EF-S lenses) and it has a feature set that offers an excellent balance between beginner-friendly ease of use and the manual control / customization demanded by those wanting something a little more serious. The new stabilized 18-55mm lens is a distinct improvement on some of Canon's earlier kit zooms and the fact it only adds $100 to the body price is a real bonus. That said, you really need to be using primes and pro-level zoom lenses to really see what the sensor is capable of.
Canon may no longer be the automatic choice for the entry-level SLR user, and I possibly wouldn't recommend it over a Nikon D60 or Olympus E-420 for absolute beginners or anyone wanting 'point and shoot' access to well optimized JPEG ouput. But if you want to move to the next level of image quality and performance, and are prepared to take control of parameters (and ideally shoot raw) to get the best possible results, the EOS 450D is an easy recommendation.

zakljucak :
nije za tebe
a ako cemo pravo onda dodaj jos 100e i uzmi nikon d80 sa 18-135 vr (7.3x zum) sto je vec srednja dslr klasa ...
d60 (500e) :
Citat:
Everything we said about the D40X remains true for the D60; great output that's easy to achieve even for a total novice, thanks to an excellent exposure and metering system; fast, responsive operation; excellent ergonomics and an easy to master feature set that is just sophisticated enough to allow users to explore the more advanced aspects of photographic technique without being so over complex they can't be bothered. It's easy for a camera reviewer with access to the latest, greatest high end gear to get snobbish about entry level cameras, but we all found the D60 to be a camera that's incredibly easy to like and one that's surprisingly enjoyable to use.
But let's not forget what the D60 has to offer; it's still one of the most affordable cameras in its class and it represents the perfect 'upgrade' camera for anyone who has outgrown their digital compact camera and is looking to dip a first toe in the world of the digital SLR. Its output is consistently good (the JPEGs are excellent and its raw files have lots of dynamic range headroom), it's a pleasure to use and, handles well and weighs very little. And as I've stressed throughout this review, it makes getting pleasing results incredibly easy.

zakljucak
pa sve receno
pre no sto se odlucis pogledaj i ovde
http://www.imaging-resource.com/PRODS/ND60/ND60A.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/XSI/XSIA.HTM
mada ovo sve resava : "New kit lens has good optical quality, better than average for kit lenses" ...
moja preporuka - d40 (370e) :
Citat:
Excellent image quality, great resolution and detail, who needs eight megapixels?"
In everyday use the D40 is just what it set out to be, a very capable, compact, lightweight and easy to use camera which makes a perfect first step for anyone wanting to get into digital SLR photography. It provides enough control and a large enough range of manual settings to enable you to experiment and learn but also helps you to take great pictures in the process. It's one of those cameras you can just pick up and start shooting without fuss, that you can hand to a friend who's never used an SLR and know they'll be able to do the same. All of this and a pretty decent kit lens for $600, I'd say it's a bit of a bargain.

najsladja kupovina
ispucas lepo 20 000-30 000 dobrih fotki za male pare
a mozes i vise
a kintu lepo dodas i das tvoj kit objektiv i uzmes 18-135 vr (7.3x zum) - perfektna kombinacija sa kojom mozes da slikas dobro pejzaze (na 18mm) odlicne portrete (srednji opseg) i da pritom mozes i da zumiras koju zivotinjku ...
a da
evo sta taj 6mp-ni "jadnicko" moze kad ja slikam u raw i posle ih prebacim nikonovim softverom ViewNX (dolazi uz aparat) u rezoluciji 1000x665 (neznalica koja tu nesto kao podesava - jos uvek skidam "znanje" sa net-a pa da razvrstam preko 100 knjiga u pdf-u/preko 100 casopisa/magazina objavljenih u zadnje dve-tri godine i 15-ak videa i onda lepo od pocetka krenem da ucim i uskoro budem (mnooooooooogooo ) bolji od vas ) ..................

http://img46.imageshack.us/img46/7008/87544774.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/9586/53916306.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/9108/85104363.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/7533/44834956.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/8122/75250155.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/4424/76956432.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/6522/32033750.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/2146/16845513.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/169/78214333.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/2425/16043455.jpg

[Ovu poruku je menjao s i r o m a dana 31.05.2009. u 03:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nikon P80 ili L10031.05.2009. u 01:52 - pre 181 meseci
Citat:
I possibly wouldn't recommend it over a Nikon D60 or Olympus E-420 for absolute beginners or anyone wanting 'point and shoot' access to well optimized JPEG output.

Ovo je glupost. Neviđena i apsolutna.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nikon P80 ili L100

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8270 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.