Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Enterima u *.XML fajlu

[es] :: Office :: Word :: Problem sa Enterima u *.XML fajlu
(Zaključana tema (lock), by 3okc)

[ Pregleda: 1634 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bradic
Goran Bradic
Beograd

Član broj: 51939
Poruke: 111
194.106.175.*



Profil

icon Problem sa Enterima u *.XML fajlu27.05.2009. u 12:54 - pre 181 meseci
Problem je sledeci: Kada sacuvam fajl iz Worda kao *.XML izgube mi se Enteri u tom novom *.XML fajlu, tj. sve mi postane jedan paragraf iako sam tu imao vise paragrafa izdeljenih Enterima. Taj *.XML fajl posle treba da ucitam u InDesign, ali dzaba kada mi je sve jedan paragraf pa treba rucno da lupam Entere.

Ima li resenja?
 
0

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Problem sa Enterima u *.XML fajlu29.05.2009. u 20:21 - pre 181 meseci
Evo, ja sam proizvoljno iskucao fajl sa više pasusa i probao da ga sačuvam kao XML (Word 2003) pa nemam takvih problema: Word ga ponovo otvara i prikazuje identično kao i pre snimanja/zatvaranja.

Ako ti se problem ustvari javlja kod učitavanja XML-a u InDesign, pošto nisi sasvim jasan, onda pitanje nije za ovaj forum.

Ne zvuči mi baš verovatno da ID ne ume da pročita XML, ali, za svaki slučaj bi mogao ovo da izguglaš, jer bi do sada sigurno neko već imao ovaj problem. Alternativno, možda bi mogao da "olakšaš" prebacivanje tako što bi uklonio što je moguće više nepotrebnih tagova iz wordovog XML-a. U tvom slučaju, to je sve osim golih pasusa, ali, možda će pomoći i ako samo ukloniš podatke o dokumentu (Properties): npr obrišeš sve tagove između 'o:DocumentProperties' i 'w:body' (ovaj poslednji, ne briši).

Takođe, možeš Wordu da naložiš da pri snimanju ne čuva, tj da ukloni, podatke o korisniku: Tools > Options > Security.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
0

bradic
Goran Bradic
Beograd

Član broj: 51939
Poruke: 111
194.106.175.*



Profil

icon Re: Problem sa Enterima u *.XML fajlu11.06.2009. u 14:14 - pre 180 meseci
Ma da, obrisao sam sve wordove oznake i dao kao cist tekst. Video sam sta InDesign stavlja na kraj paragrafa kada on pravi svoj XML pa sam to isto stavio i na kraj paragrafa u Wordovom XML fajlu i to je to.

Hvala
 
0

[es] :: Office :: Word :: Problem sa Enterima u *.XML fajlu
(Zaključana tema (lock), by 3okc)

[ Pregleda: 1634 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.