Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komunikacija dve aplikacije preko RS232

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Komunikacija dve aplikacije preko RS232

[ Pregleda: 1474 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.bolnica.org.rs.



+1 Profil

icon Komunikacija dve aplikacije preko RS23227.05.2009. u 11:48 - pre 181 meseci
Kao sto tema kaze mene interesuje kako da napravim komunikaciju izmedju dve aplikacije, pri cemu jedna aplikacija je na kompu1, a druga na kompu2, a one komuniciraju preko RS232 porta?

A sad da malo obrazlozim: Imam jedan uredjaj i njegovu kompletnu specifikaciju koja obuhvata i koji pin sendera ide na koji pin recievera u slucajevima da je komp konfigurisan kao DTE ili DCE. Posto je uredjaj glomazan i dosta ne pristupacan ja bih trebalo da napravim aplikaciju1 koja bi trebala da simulira rad tog uredjaja. Znaci na aplikaciji1 ja upisem Marija, a on za taj upis automatski izgenerise neku brojcanu vrednost npr. 2,23. E sad taj upis treba da saljem na komp2, na aplikaciju2, pri cemu aplikacija2 onda te rezultate skladisti u sopstvenu bazu i salje dalje na stampu. Komunikacija je jednosmerna i ide samo od aplikacije1 ka aplikaciji2. Prema specifikaciji uredjaja, kojeg bi aplikacija1 trebalo da simulira, uredjaj salje pre slanja podataka signal za proveru stanja kompa2 i u slucaju da ne dobije povratni signal sa kompa2 on onda ceka 10s da bi ponovo poslao isti signal. Vreme odziva kompa2 na signal kompa1 je 15s. Kada komp2 pak posalje odgovarajuci signal komp1 onda se salju podaci u odgovarajucem obliku: start bit 0, stop bit 1, brzina prenosa 9600 a string koji se dobija na izlazu iz porta komp1 se potom obradjuje u aplikaciji2 na osnovu podataka o znacenju polja koja je data u specifikaciji uredjaja.

Jedino sto znam za ovo jeste da je moguce sve izvesti i to preko serijskog porta, znam da bi string na portu kompa2 razbijao pomocu substringa, i znam da je komp definisan kao DCE, ali ostalo je za mene bauk . Imali neko neki primer na osnovu kog bih mogao nesto zakljuciti ili bar steci uvid kako se ovako nesto realizuje?
Aplikacije su radjene u C#.


[Ovu poruku je menjao bigguy dana 27.05.2009. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Komunikacija dve aplikacije preko RS232

[ Pregleda: 1474 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.