Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[98SE] Verbatim USB High Speed 2.0 flash drive

[es] :: Windows drajveri :: [98SE] Verbatim USB High Speed 2.0 flash drive

[ Pregleda: 2301 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
78.155.50.*



+3 Profil

icon [98SE] Verbatim USB High Speed 2.0 flash drive23.05.2009. u 13:06 - pre 181 meseci
Od sluzbe za tehnicku pomoc i podrsku Verbatim-a zatrazio sam i dobio drajver za USB flash drive za koriscenje na Win 98SE ( oko 5 MB).
Pri raspakivanju ZIP fajla u XP SP3 ,sadrzaj fajla je normalan-pored ostalih fajlova 2 CAB fajla su prikazana kako treba u njihovom normalnom izgledu i ekstenziji, medjutim pri pokusaju da ZIP fajl raspakujem u Win 98 SE, umjesto CAB fajlova ( 2 fajla), prikazao je dva ZIP fajla, a pri pokusaju da ih unzipujem, dobio sam poruku da ta dva fajla " can not be opened because they are not in standard Microsoft CAB format ( as defined in mid-1998).The "signature bytes" specification are missing.
Naravno zbog ovoga, iako instalacija pokretanjem Setup fajla krene normalno, poslije reboota sve stane zato sto dva CAB fajla nijesu raspakovana.
O ovome sam obavijestio Verbatim, a ovdje pitam moze li mi ko pomoci da ovaj problem rijesim.
Do sada nijesam nailazio na ovako nesto i totalnu nekompatibilnost izmedju XP-a i 98 SE, kada su u pitanju fajlovi.
moro
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: [98SE] Verbatim USB High Speed 2.0 flash drive23.05.2009. u 14:34 - pre 181 meseci
Kako misliš prikazao je ZIP umesto CAB? Ako je u arhivi CAB, onda mora da raspakuje CAB. Čime si raspakovao dobijenu arhivu? Ako nije preveliko, daj te drajvere da vidimo šta je u njima.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
78.155.34.*



+3 Profil

icon Re: [98SE] Verbatim USB High Speed 2.0 flash drive24.05.2009. u 11:22 - pre 181 meseci
Citat:
calexx: Kako misliš prikazao je ZIP umesto CAB? Ako je u arhivi CAB, onda mora da raspakuje CAB. Čime si raspakovao dobijenu arhivu? Ako nije preveliko, daj te drajvere da vidimo šta je u njima.


Pokusao sam na dva nacina;
-prvo sam raspakaovao WIN ZIP-om folder u XP SP3- sve normalno.
-ovako raspakovani folder sam copy-paste putem Win Explorera prebacio u particiju gdje mi je instaliran Windows 98SE, medjutim poslije reboot-a u win 98SE , na moje iznenadjenje , tamo sam umjesto CAB fajlova za Dat1 i Dat2 ,naisao na dva ZIP fajla koje je nemoguce raspakovati.
-preabacio sam neraspakovani ZIP fajl u win 98SE i tamo ga putem WIN ZIP-a unzipovao, ali ista stvar -ova dva CAB fajla ostala su u formatu ZIP.
Guglao sam da nadjem rjesenje, ali osim postova koji su opisivali isti moj problem, nijesam naisao ni na jedno rjesenje kako se ovo moze otkloniti.
Zamolio sam za pomoc i teh. sluzbu Verbatima, ali do sada nemam od njih odgovora.
Pokusacu da ovaj ZIP fajl koji sam dobio od Verabtima prikacim ovdje.

Nece da primi ZIP fajl jer je velicine oko 5 MB.Posalji mi na PM tvoj e-mail, pa cu ti poslati fajl

[Ovu poruku je menjao moro dana 24.05.2009. u 13:05 GMT+1]
moro
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: [98SE] Verbatim USB High Speed 2.0 flash drive

[ Pregleda: 2301 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.