Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lociranje flash rada preko dreamweavera

[es] :: Flash :: Lociranje flash rada preko dreamweavera

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo
Ivan Penčić
Beograd

Član broj: 41881
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Lociranje flash rada preko dreamweavera22.05.2009. u 23:22 - pre 181 meseci
Ovako, pokusao sam nesto da uradim, ali mi ne ide. Imam odradjenu mapu grada u flashu i sve super radi. Klikom na ulicu mapa se postavlja po zadatim kriterijumima i takodje kursor (strelica) koja pokazuje na datu ulicu. To sam uradio na sledeci nacin:

on (release)
{
setProperty("Mapa/Kursor", _x, -169.8);
setProperty("Mapa/Kursor", _y, -82.3);
setProperty("Mapa", _xscale, 600);
setProperty("Mapa", _yscale, 600);
setProperty("Mapa", _x, 1250);
setProperty("Mapa", _y, 600);
}

Znaci za datu ulicu Kursor mi pokazuje x osu -169.8 a y -82.3. Pozicija mape i velicina su takodje odredjeni. Medjutim, imam sajt odradjen u html kodu, koji sam radio u dreamweaveru i zeleo bi da postavim opciju koja bi diretno iz stranice u html dobio rezultat odredjene ulice, a ne pocetne parametre iz swf rada.
NPR. Na sajtu imam sledece:

* Renoviranje ulice Jovana Jovanovica ocekuje se krajem nedelje...
* U ulici Stevana Stevanovica izbio pozar

Sad bi hteo da kada se klikne na ulicu jovana jovanovica iz stranice u html (ne u swf) da se otvari ta mapa koju sam radio u flashu sa vec pronadjenom ulicom koju sam naveo u vestima, a ne sa pocetnim parametrima koji se uvek pojavljuju kada ukljucim swf dokumenat. Takodje da ukoliko zelim da kliknem na ulicu stevana stevanovica vidim odmah ulicu u flashu, bez da je trazim iz pocetnih parametra mape kada se swf fajl pokrene. Da li je moguce da se to izvede, da parametre unesem u stranici html, a da pri klikom na link koji pokrece swf, ti parametri stupe na snagu??

Nadam se da me razumete...
Pencha
 
Odgovor na temu

StarCraft
Rančić Milan
Beograd

Član broj: 164837
Poruke: 441
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Lociranje flash rada preko dreamweavera23.05.2009. u 11:01 - pre 181 meseci
Tebi u stvari treba komunikacija između HTML strane i SWF sadržaja. Ja u suštini to nisam nikada radio, ali sam mislim da to ide nešto preko GET i POST iz HTML-a. Nem pojma...
www.zeitgeistmovie.com - film koji mora svako da vidi! (free to download)
 
Odgovor na temu

Flo
Ivan Penčić
Beograd

Član broj: 41881
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Lociranje flash rada preko dreamweavera23.05.2009. u 15:39 - pre 181 meseci
Da, upravo mi to treba, komunikacija izmedju html strane i swf sadrzaja...
Pencha
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Lociranje flash rada preko dreamweavera

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.