Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Roland METAZA MPX 60 photo impact printer

[es] :: Izdavaštvo :: Roland METAZA MPX 60 photo impact printer

[ Pregleda: 5688 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitola
Milos Kobas
Sabac

Član broj: 152674
Poruke: 3
213.244.228.*



Profil

icon Roland METAZA MPX 60 photo impact printer16.05.2009. u 21:01 - pre 181 meseci
Kupio sam u USA Roland Metaza MPX 60,photo impact printer.Mada ne znam zasto su ga krstili printer jer on ne stampa vec kao sto rec impact kaze udara po metalnom materijalu dijamantskom iglom i na taj nacin kreira fotografiju.Idealan je za nakit,sitne metalne plocice ravnih povrsina do 80mm x 80mm.Krajem prosle godine sam mu menjao glavu koja je radila odlicno 4 pune godine.Uz njega sam dobio software DR Metaza II.Jednostavan skroz.Pre toga treba samo fotografiju pretvoriti u crno-belu u nekom foto programu i sacuvati je kao BMP ili JPG file.Jednom kada se nauci tacno koja nijansa i ostrina crno-bele fotografije se podesi sve ostalo je decija igra.Naravno,neke kolege smatraju da je jacina udara najbitnija,te je stave na max 1000 sa min 600 sto je velika glupost i sto drasticno smanjuje vek trajanja glave.Drugo se nista i ne kvari na ovoj masini.Dovoljno za rad na tvrdjim metalima je max 600 sa min 400.Plocice za priveske sam sam stancao uz pomoc prijatelja,pa niklovao kod jednog prijatelja iz Petrovaradina.Na fotografiji vidite rezultat.Posto planiram da se preorjentisem na CNC masine,prodajem Metazu.Mozete je videti na nekim oglasima ako ukucate Roland Metaza MPX 60 ili Kobas Milos.


Milos
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Roland METAZA MPX 60 photo impact printer

[ Pregleda: 5688 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.