Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udaljeni pristup Access bazi - jednostavno rešenje?

[es] :: SOHO Networking :: Udaljeni pristup Access bazi - jednostavno rešenje?

[ Pregleda: 1327 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Udaljeni pristup Access bazi - jednostavno rešenje?14.05.2009. u 20:05 - pre 181 meseci
Napravio sam jednostavnu Access 97 bazu kojoj pristupa nekoliko osoba. Kako svi radimo sa udaljenih lokacija (od kuće, možda u budućnosti sa SmartPhone-a), hteo bih da omogućim pristup bazi (računaru) u firmi sa kućnih računara.

Nisam ekspert za mreže, razgledanjem Neta došao sam danas do tri mogućnosti:

1) Network Connections Setup na kućnom računaru, jedna od opcija je pravljenje VPN-a (WAN Miniport PPTP).

2) LogMeIn Hamachi aplikacija.
Hamachi is a zero-configuration virtual private network (VPN) shareware application capable of establishing direct links between computers that are behind NAT firewalls without requiring reconfiguration (in most cases); in other words, it establishes a connection over the Internet that very closely emulates the connection that would exist if the computers were connected over a local area network.

3) Microsoft Office SharePoint tehnologija, podržana od verzije 2007.

Hteo bih da napravim jednostavno i brzo rešenje. Kakva su vaša iskustva i preporuke? Hvala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Udaljeni pristup Access bazi - jednostavno rešenje?18.05.2009. u 21:29 - pre 181 meseci
ne znam koje je najbolje resenje ali najjednostavnije za podesavanje je hamachi.
inace problem umrezavanja racunara preko neta su firewalli,nat-ovanje (ako ga ima) ...a hamachi sve to zaobilazi i to bez ikakvih posebnih podesavanja.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Udaljeni pristup Access bazi - jednostavno rešenje?

[ Pregleda: 1327 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.