Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samostalna exe aplikacija i Access baza na mrezi

[es] :: Access :: Samostalna exe aplikacija i Access baza na mrezi

[ Pregleda: 2361 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.7.*



Profil

icon Samostalna exe aplikacija i Access baza na mrezi02.01.2009. u 01:19 - pre 186 meseci
Lijep pozdrav,

.. znam znam.. ali vec sam trazio po forumu
Kao sto naziv teme kaze, treba mi samostalna aplikacija (exe) putem koje ce korisnici imati direktan pristup access bazi.
U cemu da radim, moze li par primjera gotovih projekata?

Posto sam ja vec uradio GUI i samom access-u, moze li se taj GUI odvojiti od izvornog fajla i pretvoriti u exe pa onda linkati na bazu?

Svi savjeti su dobro dosli. Thx!

..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.7.*



Profil

icon Re: Samostalna exe aplikacija i Access baza na mrezi02.01.2009. u 02:27 - pre 186 meseci
Evo, nisam mjenjao gornji post i sa namjerom idem na "odgovor".
Da ne bude da sjedim i cekam da mi netko nesto napravi, ja sam se u mjedju vremenu bacio na posao pa uradio nesto korisno.
Naime, otvorio Visual Basic i napravio nesto banalno. Odabrao source (locirao bazu), napravio jednu formu i u nju spucao polja iz tabele.
Nemoze biti jednostavnije. Sve je to super, a sta je sa mojim queri-jima i ostalim stvarima?

Evo postavljam vam u prilog bazu i aplikaciju. Samo da napomenem da bazu trebate smjestiti u C:\
E samo bih vas molio da mi kazete kako da u programu odabirem lokaciju baze (da ne bude fixno). Recimo da imam browse i onda samo spremim tu postavku tako da mi program iduci put vuce bazu sa te zadane lokacije.

Da li da nastavim ovim putem ili da trazim neka druga rijesenja?

Hvala!
..::Photography::..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Samostalna exe aplikacija i Access baza na mrezi

[ Pregleda: 2361 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.