Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Printanje preko RDP-a na lokalni printer

[es] :: Windows mreže :: Printanje preko RDP-a na lokalni printer

[ Pregleda: 1664 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

isana
Vedran Lebo
Systems Engineer
Split

Član broj: 101353
Poruke: 76

Sajt: hr.linkedin.com/in/vedran..


+1 Profil

icon Printanje preko RDP-a na lokalni printer12.05.2009. u 07:49 - pre 181 meseci
Poštovani kolege,
imam sljedeći problem, budući da sam u stisci s vremenom zbog opsega posla, molio bih za bilo kakvu pomoć..

Pa da krenem...
U firmi imamo aplikaciju koja radi na Terminal Serveru (TS),i kada se korisnici spoje (cca 30 korisnika) njihovi su lokalni printeri redirektani i oni mogu printati na svoje printere. To je u redu i radi kako treba, no moj problem je u tome što svi korisnici koji su spojeni na TS vide printere svih spojenih korisnika. Da li je moguće da kad se neki korisnik spoji na TS da vidi samo printere koji su lokalno instalirani na njegovo računalo, i da nema pristup printerima ostalih korisnika?

Pokušao sam dosta stvari učiniti s pravima, micao prava sa Everyone i dodjeljivao ih samo određenim korisnicima no nije uspjelo. Poslije sam izguglao da moram napraviti novi RegKey RedirectDefaultPrinterOnly ali ništa ni od toga. Eto...

Unaprijed zahvaljujem
“Formal education will make you a living; self education will make you a fortune.”
 
Odgovor na temu

dedek
Richard Monz
Austrija

Član broj: 47163
Poruke: 13
80.123.214.*



Profil

icon Re: Printanje preko RDP-a na lokalni printer10.06.2009. u 09:46 - pre 180 meseci
To sve trebas namjestiti u Session TAB of the RDP-TCP properties dialog boxu

pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Printanje preko RDP-a na lokalni printer

[ Pregleda: 1664 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.