Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Printanje .txt file??

[es] :: .NET :: Printanje .txt file??

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Printanje .txt file??19.04.2006. u 12:40 - pre 219 meseci
Pozdrav,
kako da pošaljem tekstualnu(.txt-notpad) file-u na printanje,....i ne preko Print Dialoga??
Znači da kad stisnem Button da mi printa tu određenu file-u!
HVALA
 
Odgovor na temu

marko v
programer
Šibenik

Član broj: 46810
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.bono-husky.tk


Profil

icon Re: Printanje .txt file??19.04.2006. u 13:15 - pre 219 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/81409/0#518981

Koristi pretragu olakšat ćeš si posao.
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Printanje .txt file??19.04.2006. u 13:37 - pre 219 meseci
Jesam tako bi i napravio samo sad vidim da mene nešto drugo tu zaj..., kad ga pokušam poslat na printer na serijskom portu(POS printer neide), a kad pak pošaljem na običan laserski printer onda ide bez problema....
Nešto mi se čini kao da mi ne pošalje u pravom obliku na POS, ili ne sve....jer kad stisnem print on nešto izreagira kao da oče printat sam onda i stane....
Dali je postavi serijske komunikacije, s obzirom da POS ima jako mali buffer, a laser VELIKI....dali to ima veze?
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Printanje .txt file??19.04.2006. u 14:01 - pre 219 meseci
Sad sam i skužio sta je,
buffer u printeru je mali (4KB) , i moja aplikacija mu ošalje podatke koji ne stanu u tu memoriju tako da ne uspije sve isprintat...e sad ne pouznajem dovoljno upravljanje serijskom komunikacijom....moram napravit da mu šalje podatke drukčije.....
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: Printanje .txt file??19.04.2006. u 21:16 - pre 219 meseci
Je si li siguran da ideš pravim putem?

Ja sam svojevremeno radio sa POS štampačima (čitaj: jednim ) i skoro sam siguran da štampa ko stari matrični štampači, tj. ASCII, YUSCII ili šta-li-već. Pos štampač je bio povezan na ser. port i nije imao nikakve drajvere, štampanje se vršilo isto k'o u starim dos aplikacijama, redirekcijom na izlazni uređaj (tada na LPT, a u ovom slučaju COM). Ako ti je štampač povezan na npr. com2, probaj da napraviš običan ASCII txt fajl i da iz Command Prompta (konzole) uradiš
Code:

copy myfile.txt com2:


Ako to radi, problem je skoro rešen, samo ne znam da li .net "dozvoljava" da otvoriš StreamWriter ka uredjaju (com2: ) kao i prema bilo kom izlaznom fajlu. Furthermore, prilikom "kopiranja" na com port(tj. prilkom slanja bytova)mislim da ne treba da brineš o veličini bafera, *mislim* da o flow control-u brine sam OS, a ako bude problem možeš i da smanjiš protok sa default 9600 na nešto manje, jer ipak taj štampač ne može da štampa toliko brzo koliko brzo mu stižu podaci... Ovaj pos štampač sa kojim sam ja radio je čak imao i dve boje i postoji escape sequence za promenu boje i izbor FontSet-a...

Nadam se da ti ovo nešto pomaže, naravno, ako taj štampač uopšte ima podršku za ASCII štampanje.

 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Printanje .txt file??20.04.2006. u 13:27 - pre 219 meseci
Hvala puno svima!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Printanje .txt file??

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.