Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reprogamiranje eeproma laptop baterija

[es] :: Laptopovi :: Reprogamiranje eeproma laptop baterija

[ Pregleda: 2577 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagysa2405
Dragan Radosavljević

Član broj: 112780
Poruke: 45
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Reprogamiranje eeproma laptop baterija11.05.2009. u 16:07 - pre 181 meseci
Gde bih mogao da nadjem program za reprogramiranje eeproma na baterijama laptopa,jer znam da je u njemu upisan softver za punjenje doticne baterije
 
Odgovor na temu

servis.impuls
Rankovic Nebojsa
serviser
HOTSPOT Servis, Beograd
Beograd

Član broj: 156945
Poruke: 139
77.46.173.*

Sajt: www.hotspotservis.rs


+6 Profil

icon Re: Reprogamiranje eeproma laptop baterija11.05.2009. u 20:59 - pre 181 meseci
a zasto bi ga reprogramirao? mislim, ako shvatas kako radi kontroler za punjenje baterije i kakvi podaci treba da budu u eepromu, prosto je nemoguce da nemas alat da to i uradis. naprotiv, ako mislis da negde skines sadrzaj za odredjeni tip baterije, to je tezi slucaj...
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja :-)
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
79.101.67.*

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Reprogamiranje eeproma laptop baterija13.05.2009. u 22:23 - pre 181 meseci
softwer za punjenje je firmware u kontroleru ... a u eepromu su podaci o baterji, stanje celija itd , error flagovi .. da nenabrajam gomila podataka po odredjenom standardu, a po lokaciji odredjeni sa verzijom firmwarea .... postoje programi AccPlus, SWb ali nema ih na NET-u .. krekovanih .. ima samo demo .. cena je oko 150$ ako se secam ... a ni oni nepokrivaju sve verzije kontrolera/eeproma ... uglavnom neisplativo ako se nebavis profesionalno sa time ... (ja se nebavim trenutno.. )
.. vidi koji je kontroler pa skini datashit za njega ... a u chemu je uopste i problem sa baterjom... nepuni / nema kapacitet / menjao si celije / da li je ispravna ploca uopste ... ispravni fetovi .. gomila *ranja moze da se desi sa baterjom a ti odma na eeprom ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Reprogamiranje eeproma laptop baterija

[ Pregleda: 2577 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.