Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko povezivanja snagasa

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: pomoc oko povezivanja snagasa

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
95.155.11.*



Profil

icon pomoc oko povezivanja snagasa07.05.2009. u 15:41 - pre 182 meseci
Imam snagas KONIG AMP20000 (pise da je 2x500 ako mu je verovati) i dva wofera sony 12''. Pa me interesuje ako moze neko da mi kaze kako to sve povezati na PC zajedno sa ozvucenjem od dvd-a (5 in 1)/

dovodio sam signal sa kompa na snagas ali nesto nisam odusevljen nekom jacinom. Ako neko moze da mi kaze resenje da izvucem maximum snage ako je moguce



I ako neko nesto zna vise o ovome snagasu da mi kaze


Unapred Hvala!!!
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa07.05.2009. u 21:25 - pre 182 meseci
[quote]bnovak85: Imam snagas KONIG AMP20000 (pise da je 2x500 ako mu je verovati) i dva wofera sony 12''. Pa me interesuje ako moze neko da mi kaze kako to sve povezati na PC zajedno sa ozvucenjem od dvd-a (5 in 1)/

dovodio sam signal sa kompa na snagas ali nesto nisam odusevljen nekom jacinom. Ako neko moze da mi kaze resenje da izvucem maximum snage ako je moguce



I ako neko nesto zna vise o ovome snagasu da mi kaze


Moraš odrezati signal ispod 100Hz ( najbolje je sa aktivnom skretnicom a postoje i druga rješenja )
Napiši koji je model SONY!!!!

KONIG AMP20000 ( koliko para toliko i muzike )
• Maximaal uitgangsvermogen (1 kHz; THD < 1%):
- 2x 1000 W @ 4 ohm
- 2x 500 W @ 8 ohm
• RMS vermogen (20 Hz-20 kHz; THD < 0.5%):
- 2x 300 W @ 4 ohm
- 2x 165 W @ 8 ohm
• Frequentie response (20 Hz-20 kHz @ 8 ohm): ± 0.5 dB
• Signaal ruisverhouding (A-weighted): > 95 dB
• Totale harmonische vervorming (THD): < 0.3%
• Kanaalafscherming (1 kHz): > 85 dB
• Ingangsimpedantie: 10k ohms
• Ingangsgevoeligheid: 0 dB
• Ingangsaansluitingen: RCA, Jack
• Speaker aansluitingen: Speaker, schroef, XLR
• Koeling: Ventilator, koelribben
• Voeding: 230V ~ 50/60 Hz
• Afmetingen (B x H x D): 483 x 88 x 320 mm
• 19” Rack ruimte: 2 HE
• Gewicht: 10.5 kg

KÖNIG
Maximum output power at 4Ohm

2x 1000 W
Nominale uitgangsvermogen bij 4Ohm

2x 300 W
Maximum bridged output power

Nee
100V systeem

Nee
Built-in speaker processor

Nee
Totale harmonische distortie

<0.3 %
S/N Ratio

>95 dB
19Inch rackbreedte

2RU
Gewicht

10,5 kg

Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
85.94.120.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa07.05.2009. u 22:31 - pre 182 meseci
Wufer je sony xs-L120B5S / kako mislis odrezati signal ispod 100hz? (ne razumem se bas najbolje u te stvari zato sam ovde da mi pomognete). Nemam tu aktivnu skretnicu ali cu se potruditi da je sjutra nadjem i kupim (jeli i to treba da trazim po nekim V, KV...ili cemu vec. ili je svaka standardna) (mozda je malo i glupo pitanje)


Jeli uopste moguce postici neku jacinu i kvalitet zvuka sa ovim sto imam
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa08.05.2009. u 08:31 - pre 182 meseci
Citat:
bnovak85: Wufer je sony xs-L120B5S / kako mislis odrezati signal ispod 100hz? (ne razumem se bas najbolje u te stvari zato sam ovde da mi pomognete). Nemam tu aktivnu skretnicu ali cu se potruditi da je sjutra nadjem i kupim (jeli i to treba da trazim po nekim V, KV...ili cemu vec. ili je svaka standardna) (mozda je malo i glupo pitanje)


Jeli uopste moguce postici neku jacinu i kvalitet zvuka sa ovim sto imam


Prijatelju, Woofer-i su predviđeni da rade u niskom frekventnom području
( uglavnom ispod 120Hz. Ja bih sony xs-L120B5S odrezao na 75-85Hz )
Audio signal se uglavnom kreće u frekventnom području od 20-20000Hz
Kad sam napisao da bi trebao odrezati signal ispod 120Hz, to bi podrazumjevalo da ( aktivnom skretnicom *) prilagodiš frekventni opseg svojim zvučnicima u rangu najviše do 120Hz. Znači sav signal iznad 120Hz bi išao na ostatak tvog sistema ( 5.1 sistem znači: Woofer koji pokriva područje do 120Hz i sateliti koji pokrivaju područje od 120-20000Hz. 120Hz nije uslov ali moje je mišljenje da iznad te granice nebi smio ići )....
Ako imaš ozbiljniju zvučnu karticu trebao bi da imaš na njoj Low Filter za bass sekciju.
U tom slučaju ti ne treba aktivna skretnica jer je imaš na samoj kartici ( postoji zasebna banana 3,5mm za woofer )!
A na njoj možeš da ograničiš frekventni opseg signala koji ćeš da pustiš u pojačalo !




*
Skretnica,crossover
Zvučnici zbog svojih mehaničkih osobina nisu sposobni za reprodukciju zvuk svih frekvencija. Za duboke tonove (basove) potrebno da zvučnik bude što veći, a za visoke tonove obrnuto (što manji). Skretnice se obično koriste za dvosistemske/trosistemske kutije u kućnom ozvučenju, autu i razglasima. Da bi woofer ili satelit mogao kvalitetno da reprodukuje zvuk mi mu moramo dovesti frekvenciju koju on najbolje reprodukuje.


Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
85.94.123.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa08.05.2009. u 11:14 - pre 182 meseci
znaci ako sam dobro shvatio resenje mi je u boljoj ZVUCNOJ KARTICI (moze li npr. kartica 5 in 1) ili u AKTIVNOJ SKRETNICI , i kako kazes rezanje signala do 120hz. E sad me interesuje sledeca stvar. Sta je po tebi bolje resenje kartica ili ta skretnica i kolike su otprilike razlike u ceni (to pitam posto nisam bas pri nekim parama)

Sta mislis kako bi to po tebi sve trebalo da radi kada bi to sve kompletirao kako treba? Juce kada sam samo doveo signal sa kartice (najobicnije audio kartice sto imam) na snagas bio sam zaprepascen slabo mi se culo/ otprilike kao mali radio tranzistor :( A lampice od signala na snagasu su mi jedva svetlucale i kad malo basa udari malo se kao povecaju. trebaju li one konstantno da sijaju?
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa08.05.2009. u 13:58 - pre 182 meseci
Uzmi aparat i uslikaj kako si povezao PC i pojačavač!!!
Uslikaj i satelite koje imaš iz te varijante 5.1 što si spominjao!!!
Aktivna skretnica je bolja ( Ako nemaš love može se napraviti samo low filter )!

Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
77.222.18.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa09.05.2009. u 06:43 - pre 182 meseci
namontirao sam malo ove slike sto si trazio ali sad kako da je ubacim na forum :( (sto te namucih)
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa09.05.2009. u 19:20 - pre 182 meseci
Citat:
bnovak85: namontirao sam malo ove slike sto si trazio ali sad kako da je ubacim na forum :( (sto te namucih)


Kad pošalješ poruku imaš opciju "Upload uz poruku/Browse/lokacija slike/upload/povratak na poruku"
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
78.155.34.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa09.05.2009. u 19:27 - pre 182 meseci
Mislim da ces se snaci / ovo sam ja nesto improvizovao
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa09.05.2009. u 22:43 - pre 182 meseci
Citat:
bnovak85: Mislim da ces se snaci / ovo sam ja nesto improvizovao

Koliko vidim iz slike,
ti već imaš sistem 5.1 i htio bi da pojačaš snagu svog sistema ( ako sam dobro razumio )???
Sa zvučnicima koje posjeduješ možeš da dobiješ samo na snazi u bass sekciji.
Ako nabudžiš snagu u bass-ovima ostatak sistema ga neće moći pratiti i imaćeš problem sa srednjim i visokim tonovima ( biće pretihi u odnosu na bass ).
Paralelno si vezao ulaze u pojačalo i u aktivni woofer na integrisanoj zvučnoj kartici koja je vjerovatno loša i ne može da isporuči dovoljno signala za oba sistema ( zbog toga su ti tihi zvučnici na pojačalu )! Ti wooferi bi trebali imati dupli namotaj 4+4 Ohm tako da bi mogao dobiti na snazi kada bi koristio samo jedan kalem ( koristiti zvučnik na 4 Ohm ). Ulaz u pojačalo definitivno moraš odvojiti aktivnom skretnicom ili Low pass filterom kao što smo već naveli!
Sve u svemu, moje mišljenje je da možeš samo naštetiti zvuku koji sad imaš sa tim 5.1 sistemom spajajući i dodatne woofere. Posao koji se ne isplati i koji neće donjeti pozitivne rezultate ( a imaš i dodatno ulaganje za aktivnu skretnicu )...
Pozdrav
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
78.155.34.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa09.05.2009. u 23:34 - pre 182 meseci
Koliko otprilike kosta ta aktivna skretnica? Ako bi se gubili srednji i visoki tonovi, onda bi zakacio samo ovaj jedan wufer na snagas a smanjio basove od sistema 5 in 1 / Sta mislis na to? (mislim da bi mi zvuk mnogo kvalitetniji bio)

Jer vec kad imam taj snagas i to steta je da se ne iskoristi/
Najvise mi je stalo da vidim "pravo lice" ovoga snagasa/ i da ako je moguce popravim razocarenje od neki dan, pa neka me kosta koliko god kosta :))

A za one signalne lampice na snagasu sto sam te pitao jeli one trebaju konstanto da sijaju ili prilikom pojacavanja da se i one povecavaju?


POZDRAV
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.149.*



+638 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa10.05.2009. u 03:46 - pre 182 meseci
Citat:
a smanjio basove od sistema 5 in 1


wtf je 5 in 1, aj da pocnemo od tog? 5 in 1 (pet u jedan), prvi put cujem za tako nesto, znam da si mislio na 5.1, al tu je tacka, obrati paznju

Citat:
Koliko otprilike kosta ta aktivna skretnica?


ako pravis sam 500din., nije komplikovano, 5 elementa

i ne mozes jednostavno staviti paralelni spliter iz jedan izlaz na muzickoj i vezati 2 stereo ulaza, ko zna sta se tu desava sa ulazno/izlaznim impedansama muzicke i tih ulaza


i sve to na kraju napravis i sta dobijes, ta dva woofera zvucice kao neka motorna testera u odnosu na ostatak 5.1 sistema, taj snagas je napravljen da tera bas binove uz podrsku nekih ljudskih 2-sistemskih kutija

Citat:
trebaju li one konstantno da sijaju?


te "lampice" su vu-metar (volume unit metar), i naravno da ne treba stalno da sijaju vec da prate zvuk
 
Odgovor na temu

bnovak85

Član broj: 221826
Poruke: 7
77.222.19.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja snagasa10.05.2009. u 09:38 - pre 182 meseci
Da li je 5 u 1 ili je 5.1 to nije bitno/ Najbitnije da smo se mi razumeli :-) Ja sam na pocetku rekao da nisam strucan oko ovih stvari i zbog toga sam ovde/

Ako mi se pokaze ovaj snagas kako treba bice i dvosistemske-trosistemske kutije/ bitno mi je samo da "vidim tu moc" :-)))


"ne mozes jednostavno staviti paralelni spliter iz jedan izlaz na muzickoj i vezati 2 stereo ulaza, ko zna sta se tu desava sa ulazno/izlaznim impedansama muzicke i tih ulaza" / DAJ MI NEKU SEMU KAKO BI PO TEBI BILO IDEALNO RESENJE ,(PO TVOM MISLJENJU)

NE MOGU JA PRAVITI TU AKTIVNU SKRETNICU / VIDECU DA NADJEM NEGDE VEC GOTOVU AKO NE NADJEM ONDA CU SE SA TOBOM DOGOVARATI OKO PRAVLJENJA


 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: pomoc oko povezivanja snagasa

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.