Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Clarion Top Speed Database pitanja

[es] :: Baze podataka :: Clarion Top Speed Database pitanja

[ Pregleda: 3405 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adopilot
Admir Hodžić
It menager
Sarajevo BiH

Član broj: 123492
Poruke: 134
217.199.133.*

Sajt: nemam ja to


Profil

icon Clarion Top Speed Database pitanja04.05.2009. u 12:13 - pre 182 meseci
Pštovani !
Zapao me jedan onako poružan posao da se borim i izvještavam sa jednom Clarion aplikacijom koja svoje podatke nosi u Top Speed Database datotekama.

Sada kako je ovo stari File sistem koiko mogu primjetiti interesujeme postoji li neki besplatni ODBC (driver) kako bi to mogao te table gurati u SQL server.
I tamo raditi neke noramlne izvještaje. Našao sam komercionalni ODBC driver koji se prodaje na netu ali mi se nikako ne plaća za to jer je ovo sam prijelazno
riješenje dok ne uvedemo neki ozbiljniji sistem sa pravim bazmam podataka.
Napao sam i ovaj TopSpeedDatabase Scaner koji moze uradtiti export table u CSV ali to je ručna obrada i svaku bi tabelu zasebno morao otvarati i exportovati.
To mi je malo prekompikovano.
Da slučajo ne postoji neko COMMAND TOOL kao što je postojao WhiteTown Software za DBF pa je bila ona kommand toll alatka koja je to mogla exportvoati u CSV.
Da slučajno SQLov DTS može to u sebe usisati nekako ali bez ODBC drivera.
Ili da slučajno nema neko taj ODBC da mu više ne treba pa da mi pošalje.

Generalno kakva je sada situcija uopšteno sa Clarionom i tim TPS bazama postoji li to, da li se razvijaju još uvijek aplikacije na toj platformi.

Unaprijed zahvalan
Admir

S poštovanjem
 
Odgovor na temu

miq357
ISP Teh support
Beograd

Član broj: 56733
Poruke: 72
79.101.175.*

ICQ: 295440586


Profil

icon Re: Clarion Top Speed Database pitanja11.05.2009. u 00:23 - pre 181 meseci
Ukratko, iz TPS formata u SQL bez nekog dodatnog softvera nažalost ne može.
Možeš da upotrebiš ili SoftVelocity ODBC koji jekomercijalan (oko $250) ili eventualno neki drugi sistem za konverziju.
Ja bih ti preporučio DMC (http://www.dmc-fr.com) koji za nešto manje para (oko $200) mnogo bolje obavlja migraciju od
kombinacije ODBC sa DTS mada ima i još nekoliko drugih mogućnosti ali one uglavnom zahtevaju da imaš celo Clarion razvojno okruženje za primenu.
Takođe, može se upotrebiti i razvojni ODBC drajver koji je bio u sastavu clariona verzije 5.5 (naravno ako ti je dostupna).
Inače što se tiče Clariona "to" postoji još i upravo je objavljena verzija 7 sa značajnim unapređenjima, ali nije nešto popularan u našim krajevima.
 
Odgovor na temu

kojisam
programer
HR

Član broj: 232113
Poruke: 1
*.metro.net.mtnet.hr.



Profil

icon Re: Clarion Top Speed Database pitanja07.09.2009. u 12:54 - pre 177 meseci
Da li netko zna da li je top speed database pogodna za firme sa velikom kolićnom podataka i zbog čega da ili ne ?
 
Odgovor na temu

markolugonja
Programer
Počekovina

Član broj: 144111
Poruke: 23
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Clarion Top Speed Database pitanja30.09.2009. u 21:51 - pre 177 meseci
Clarionom se nakači na Firebird i nemaš glavobolju. TPS ume, iako vrlo retko ali ipak ume da napravi problemcice u mreznom okruzenju.
Clarion & Interbase
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Clarion Top Speed Database pitanja

[ Pregleda: 3405 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.