Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Non-System disk or disk error

[es] :: Windows aplikacije :: Non-System disk or disk error
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 1922 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
78.155.41.*



+3 Profil

icon Non-System disk or disk error03.05.2009. u 20:16 - pre 182 meseci
Do sada sam u BIOS-u imao podeseno da mi je prvi boot CDROM.Pri dizanju Windowsa prijavio bi dva puta da je boot sa CD -Failure i onda normalno podigao ono sto odaberem sa OS Selectorom, buduci da koristim Acronis Director Suite i Acronis TI.
Napominjem da imam dual boot -XP SP3 i Win 98 SE.
Pokusavao sam da zamijenim drajvere u 98 SE za USB i posto to nije uspjelo, pomocu Acronis TI Recovery vratio 98 SE, koji je bio odranije bekapovan.
Pri ponovnom podizanju Windowsa, umjesto da mi pokaze Acronis OS Selector, poslije "Failed to boot from CD",
izbacio je
"Non-System disk or disk error"
Replace and press any key when ready
Pokusao sam da ponovo instaliram Disk Director Suite sa OS Selectorom, zatim TI, pokusaoa razne varijante koje nudi OS Selector , ali nista nije pomagalo..
Da bih podigao Windows, morao sam svaki put da ubacim Acronis Recovery CD, a onda sa njega da podignem zeljeni OS.
Kako sam vec naveo, ovo ranije nije bilo potrebno.Da dodam uradio sam CHKDISK i Sfc /Scannow- sve je bilo O.K.
Na kraju morao sam da udjem u BIOS i izmijenim da mi prvi boot umjesto CDROM , bude HDD i sada podize Windows normalno-pokaze OS Selector.
Moze li mi ko objasniti sto je uzrok ovome i da li ima nacina da se ovo otkloni i da se pri butovanju komp ponasa kao prije i preskace sa buta koji nije raspoloziv, na prvi koji jeste.
moro
 
0

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
77.222.30.*



+3 Profil

icon Re: Non-System disk or disk error03.05.2009. u 23:29 - pre 182 meseci


Problem rijesen.....zaboravio sam flopi u flopi disk drajvu i to je bio uzrok ovom problemu.
Desavaju se i takve stvari, ali to je zivot.....
moro
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Non-System disk or disk error
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 1922 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.