Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LinkSys WAG54G2 jako cudan problem

[es] :: Wireless :: LinkSys WAG54G2 jako cudan problem

[ Pregleda: 1639 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Stamatovic
suvlasnik/web dizajner Get Solutions
Beograd

Član broj: 25361
Poruke: 43
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 35292529
Sajt: www.popustomanija.rs


Profil

icon LinkSys WAG54G2 jako cudan problem03.05.2009. u 00:21 - pre 181 meseci
Pre par dana sam kupio LinkSys WAG54G2 ADSL Wireless router, i pored svih podesavanja, nisam uspeo da ga nateram da se poveze na internet kod sebe kuci.
Preciznije, on uopste ne dobija ADSL signal, ne pali mu se lampica na kojoj pise DSL.

Iako sam podesio sve sto treba da se podesi, nisam uspeo da dobijem signal.
Prvo sam pomislio da mi je promaklo neko podesavanje, jer taj isti telefonski kabl koristim i kad se kacim na internet preko ADSL Sagem modema, i tamo je sve u redu, ima signala.

Medjutim, danas sam ruter odneo do devojke, koja ima ADSL preko istog provajdera, i povezao se iz prve! Upalila se lampica za DSL, ruter se konektovao na Internet i odlicno radi i preko kabla a i wireless.

Sad kad od kuce pokusavam, opet ista prica. Ruter ne konstatuje signal, a Sagem modem lepo radi, evo i sad sam povezan na internet preko njega.

Ima li neko bilo kakvu ideju zbog cega se to desava?
Menjao sam kablice, ubacivao sam splitter, nista ne pomaze...
 
Odgovor na temu

nixbg

Član broj: 131371
Poruke: 8
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: LinkSys WAG54G2 jako cudan problem26.07.2009. u 13:01 - pre 178 meseci
Ja sam imao slican problem, samo meni ruter kada se poveze na komp mreznim kablom nije dobijao IP adresu, pa sam morao rucno da podesavam to. Inace i sada imam problem sa adsl-om, cesto se desava da se otkacinje sa neta, da ne deli internet konekciju preko wireless-a, a i moj brat ima isti ruter i slicne probleme sa njim, ocigledno da ima neki problem ovaj model.
Nego jel ti kompijuter uspostavi mrezu sa ruterom kada se poveze?
 
Odgovor na temu

Milos Stamatovic
suvlasnik/web dizajner Get Solutions
Beograd

Član broj: 25361
Poruke: 43
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 35292529
Sajt: www.popustomanija.rs


Profil

icon Re: LinkSys WAG54G2 jako cudan problem26.07.2009. u 13:47 - pre 178 meseci
Ispostavilo se da se nova ADSL oprema instalirana u mojoj centrali "kolje" sa tim modelom rutera (a rekli su mi da se kolje i sa jos nekim ruterima). Cim sam uzeo drugi (TP Link TD-W8901G), sve je proradilo.
A konkretno ovaj ruter LinkSys WAG54G2 radi super kod moje devojke, na drugoj centrali.
Osim tog problema gde nije prepoznavao ADSL signal, sve ostalo je bilo super, i wireless je radio lepo, slao je signal cak i 3 sprata nize.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: LinkSys WAG54G2 jako cudan problem

[ Pregleda: 1639 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.