Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko podesavanja router-a

[es] :: Wireless :: Pomoc oko podesavanja router-a

[ Pregleda: 4475 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
79.101.82.*



Profil

icon Pomoc oko podesavanja router-a30.04.2009. u 13:53 - pre 182 meseci
Imam wireless router D-Link DI-524 cija je adresa 192.168.0.1 po default-u. U njega je ubacen kablovski modem (od SBB-a), cija je adresa po default-u 192.168.100.1. Njima bez problema pristupam, i ako na racunarima podesim da IP adrese uzimaju automatski internet radi, ali nema mreze izmedju njih. Ali ukoliko im dodelim adrese (tipa 192.169.0.2 i dalje), a gateway bude IP od routera, mreza radi, ali nema neta. Moje pitanje je: da li ja dobro dodeljujem adrese, da li previdjam nesto, ili postoje jos neka podesavanja na routeru, ili sve to skupa... ako neko ima iskustva i ne mrzi ga da mi odgovori, bio bih veoma zahvalan...

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

milospe
Milos Petrovic
Manager
Beograd

Član broj: 206306
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nebo.co.rs


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja router-a30.04.2009. u 14:28 - pre 182 meseci

Neverujem da SBB dodeljuje IP adrese iz ranga 192.168.xxx.xxx jer takva adresa nije vidljiva na internetu, nije realna. Vama bi na wan portu rutera koji možete videti na status web strani D-Linka trebala biti adresa tipa 89.xxx ili 90.xxx ili sl. tu adresu dinamicki ruteru predaje SBB kablovski modem. Racunarima nije bitno da li ukucate IP adresu rucno ili je dobijaju automatski od DHCP-a rutera vazno je da su u rangu 192.168.0.xxxx i da im je DNS i default gateway Ip adresa rutera a to je u ovom slucaju 192.168.0.1. Meni deluje kao da niste SBB kablovski modem povezali na wan port D-Link rutera, te ustvari koristite switch portove na ruteru kojih ima 4 komada te ustvari kablovski modem dodeljuje adrese vasim racunarima. Povezite SBB modem na WAN port i resetujte kablovski modem SBB-a sve dok ne dobijete na status strani D-Link rutera WAN port realnu internet adresu 89.xxx ili 90.xxx ili 92.xx ili slicno.

Pre svega ovoga resetujte vi D-Link ruter na fabricko stanje, postavite racunare da primaju automatski setovanja, povezite SBB kablovski modem na WAN port D-Link rutera i to bi siguran sam 99,99% moralo odmah da proradi i da se racunari vide medjusobno i da mogu na internet. Za to i sluzi ruter da jednu realnu dinamicku adresu koju dobije od SBB-a na WAN port rutira na vasu malu lokalnu LAN mrezu koja ima IP adrese 192.168.0.xxx.
 
Odgovor na temu

Reel_D

Član broj: 119669
Poruke: 17
79.101.190.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja router-a30.04.2009. u 15:01 - pre 182 meseci
Postovani,

u pravu ste oko adrese modema, na status strani i pokazuje takvu, ispocetka sam i podesio na WAN port, ali nije problem u tome, vec kako da se racunari medjusobno vide ne u LAN mrezi, vec wireless, a da istovremeno mogu na net...

Hvala
 
Odgovor na temu

milospe
Milos Petrovic
Manager
Beograd

Član broj: 206306
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nebo.co.rs


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja router-a30.04.2009. u 19:03 - pre 182 meseci
Apsolutno je svejedno da li se racunari povezuju kablom ili wireless putem za ruter, princip je isti. Zato sam napisao da resetujete ruter na fabricko stanje jer po osnovnom setovanju ruteru bi trebao da bude ukljucen DHCP i da deli adrese racunarima bilo kablom bilo preko wireless-a. Isto tako u osnovi ruteri nemaju nikakvu zastitu na wireless komunikaciju te bi fabricko resetovanje otklonilo mogucnost da ste malo preterali sa zastitom wireless-a. Kasnije kada vam sve profunkcionise lako ce te vi zastiti svoj wireless da ne upadne komsija. Inace D-Link smo izbacili iz prodaje zbog mnogo otkaza te smo se odlucili da TP- Link koji je jeftiniji i normalniji. D-Link mi se licno ne svidja ali je setovanje Wireless rutera gotovo isto kod svih proizvodjaca. Ako vam i po resetovanju rutera na fabricko stanje ne proradi wireless mreza odnesite slobodno na reklamaciju taj ruter. Jedino probajte da iskljucite firewall na PC-ju i sve ostale zastite ako imate jer i to ponekad ume da zakoci mrezni saobracaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko podesavanja router-a

[ Pregleda: 4475 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.