Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GIS na lokalnom racunaru

[es] :: PHP :: GIS na lokalnom racunaru

[ Pregleda: 2045 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mateaana
Prokuplje

Član broj: 221089
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon GIS na lokalnom racunaru29.04.2009. u 13:29 - pre 182 meseci
Ljudi pomagajte Imama neke slike u BMP formatu Srbije u razlicitim razmerama. Dali postoji neki program ili nacin da ja te slike spojim i da ih koristim kao GIS ali na mom racunaru. Iamao sam takav program Mapsys4 ali je nesto sjeban pa su mi ostale samo karte u BMP formatu. Ne bi bilo lose da mi neko objasni kako da nesto uradim kao npr. Interaktivna karta Srbije ili neki drugi laksi nacin da nije komplikovan. Mnogo mo je bitno i zahvaljujem se unapred mnogo!!!!!
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.yubc.net.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: GIS na lokalnom racunaru01.06.2009. u 13:11 - pre 181 meseci
http://wms-sites.com/catalog/Srbija-Server/Srbija/
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: GIS na lokalnom racunaru03.06.2009. u 09:19 - pre 181 meseci
Hehe, radim slicnu stvar, samo za drugu lokaciju naravno. Nisi naveo dovoljno informacija, ali pretpostavljam da postoji veci broj .bmp slika koje pokrivaju teritoriju drzave, a ti trebas da ih uklopis tako da se mogu pregledati kao cijelovita mapa?
Ako je to slucaj, onda ne trebas da vrsis nikakvu transformaciju slika, cak sta vise, bolje je da te .bmp slike budu sto je moguce manje (zapravo, kad vec pricamo o optimizaciji, bolje je da ne budu .bmp slike, vec neki kompresovani format). Zatim samo prikazes tabelu koja se sastoji od odredjenog broja slika i smjestis slike na odgovarajucu poziciju u tabeli. Takodje ti trebaju navigacioni tasteri (sjeverno, juzno, istocno i zapadno) koji ce pomjerati mapu. Ova prica vazi ako zelis da to bude online rjesenje kojem se pristupa iz browsvera, sto opet nije sasvim jasno iz tvog pitanja. Ako ipak zelis samo da spojis te slike u jednu veliku sliku i pregledas ju nekim drugim programom, mozes da koristis GD biblioteku u php-u. Imaj u vidu ipak da ce ova slika onda biti prilicno velika, pa bi otvaranje moglo biti problem.

Ako rjesenje ne treba da bude online, onda je najbolje da razvijes program u nekom drugom jeziku, a ne u PHP-u. U svakom slucaju, daj vise informacija ako zelis neku konkretnu pomoc.



 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: GIS na lokalnom racunaru

[ Pregleda: 2045 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.