Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OLAP i Hibernate

[es] :: Baze podataka :: OLAP i Hibernate

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inostranac

Član broj: 141142
Poruke: 35
*.karlin.mff.cuni.cz.



Profil

icon OLAP i Hibernate21.04.2009. u 16:18 - pre 182 meseci
Pozdrav svima!

Pravim jednu desktop aplikaciju u Javi (Swing), koja treba da cuva razne podatke u bazi i da ih iz iste cita. (wow )

Novi zahtev je da ta aplikacija treba da ume da radi sa raznim bazama (Hibernate), tj. distribuira se sa jednom konekcijom koju kupac izabere (npr. MySQL, "default" parametri), ali ista ta aplikacija mora umeti da pravi nove konekcije (driver, url, port, user, pass...) po zelji korisnika. Da li je to veliki problem i da li znate neki dobar materijal ili tutorial, koji bi mi sa tim pomogao?

U slucaju da sam sa prethodnim pitanjem promasio forum (vise java nego db), pokusacu da popravim utisak:
Najnoviji zahtev je da korisnik moze da se igra sa raznim grafovima, generisanjem html izvestaja i sl. na osnovu podataka iz odredjenih tabela u bazi. Google mi je izlistao razne OLAP alate, ali s tim nikada nisam radio, a s obzirom na vremensko ogranicenje stvarno ne bih da krenem pogresnim putem, pa sam hteo da pitam da li imate dobra iskustva sa nekim odredjenim alatom (po mogucstvu open source), da li postoji nacin da se taj alat "nadoveze" na moj program (da se pokrene iz njega) sa sve informacijom koja konekcija (baza) se trenutno koristi.
Takodje bi me zanimalo da li neki od tih alata moze da funkcionise bez web servera, da bi, sto se tice korisnickog kompjutera, softverski zahtevi bili minimalni.

Svaka pomoc je dobrodosla.
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: OLAP i Hibernate21.04.2009. u 17:17 - pre 182 meseci
omasio jesi :)
za izvestavanje dobar je Jasper, ima i tutorijal...
probao sam nesto slicno (da se ubaci u neki program) ali mi nesto nije islo (ne znaci da ne moze) a i ionako jasper sam po sebi dobro radi posao
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: OLAP i Hibernate21.04.2009. u 17:34 - pre 182 meseci
Citat:
Najnoviji zahtev je da korisnik moze da se igra sa raznim grafovima, generisanjem html izvestaja i sl. na osnovu podataka iz odredjenih tabela u bazi.
I jos da baza bude bilo koja, volja ti ORACLE, volja ti MySQL. pa jos u kratkom roku, zurba je velika.

I tata bi sine .... kako rece Bata Stojkovic u nekom filmu

SVaka cast za entuzijazam.
 
Odgovor na temu

inostranac

Član broj: 141142
Poruke: 35
*.kolej.mff.cuni.cz.



Profil

icon Re: OLAP i Hibernate21.04.2009. u 19:00 - pre 182 meseci
Hvala obojici za odgovore, savete i sugestije!
Probacu sa Jasperom, pa sta mi bog da...

Citat:
Zidar: I jos da baza bude bilo koja, volja ti ORACLE, volja ti MySQL. pa jos u kratkom roku, zurba je velika.

SVaka cast za entuzijazam.


Ne u kratkom, nego u kracem roku. Veruj mi da nisam od onih "Kako se pravi program za biblioteku, nemam pojma sql a nemam ni vremena da ucim?"
Uostalom, nisam ni trazio da mi to isprogramirate, nego sam pitao da li moze da se izvede...
To mi je diplomski, koji je izgledao mnogo pristojnije i savladivije dok mom megalomanskom mentoru nisu sinule jos neke ideje, kao sto vidis. Znaci, entuzijazam nema da nema, moz samo da nestane!

Citat:
Zidar: I tata bi sine .... kako rece Bata Stojkovic u nekom filmu


To mu je iz mladjih dana, dok se jos krio pod pseudonimom Pavle Vujisic

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: OLAP i Hibernate21.04.2009. u 20:48 - pre 182 meseci
Nisam ni mislio nista ruzno, za entuzijazam sam bio iskren

Mentor je malo dao masti na volju, ali sta je tu je. Moj stariji sin radi ponesto u Jawa jeziku i tu moze da se crta i mulja, to vidim. Ponudi ti mentoru nekoliko grafova - pite, stubici i slicno, sa kao nekim parametrima koje ce korisnik kao da menja. Za sve sto ne mozes da uradis optuzi bazu podataka da je lose projektovana (nece biti daleko od istine) i kazi to ne moze da se uradi.

Salu na stranu, ako ti zapne na strani baze, pomoci cemo koliko mozemo. Za grafiku moras da se snalazis u Jawi. Pokusaj da ne radis nikakvu recunicu na klijentu. Radije napravi za svaki graf neki kveri ili proceduru koji primaju parametra pa se onda to izvrsi i donese podatke koje onda Jawa aplet pretvori u graf.

Bata ili Paja - obojica su geniji pa je dozvoljeno pobrkati ih ponekad
 
Odgovor na temu

inostranac

Član broj: 141142
Poruke: 35
*.karlin.mff.cuni.cz.



Profil

icon Re: OLAP i Hibernate22.04.2009. u 14:04 - pre 182 meseci
Hvala na podrsci!

S obzirom da su zahtevi oko analize i vizualizacije podataka dosta mutni, cini mi se da je najbolje da se u prvoj fazi "sprijateljim" s Hibernate-om i da cela aplikacija radi do tacke gde je moguce exportovati XML. Iskreno se nadam da cu izbeci zavitlavanje sa grafikom, kad mi je vec sam covek rekao da je prihvatljivo ako uspem da nadjem neki alat koji radi posao i da ga nadovezem na svoj progam...
Ko zna, mozda se u medjuvremenu ponovo sretnemo

Hvala jos jednom, i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: OLAP i Hibernate

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.