Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta znači circular reference greška?

[es] :: Office :: Excel :: Sta znači circular reference greška?

[ Pregleda: 6049 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DonnRile

Član broj: 191427
Poruke: 54
*.mirijevo.rs.



Profil

icon Sta znači circular reference greška?12.02.2009. u 18:08 - pre 185 meseci
Ja koristim Microsoft Office 2007 Enterprise Blue Edition i kada hocu u Excel-u da otvorim neke fajlove (radne sveske) koji su radjeni u Excel-u 2003 pojavi mi se ova greska na slici koju sam zakacio uz poruku. Da li moze neko da mi objasni o kakvoj se gresci radi?

Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Sta znači circular reference greška?13.02.2009. u 15:09 - pre 184 meseci
U tabeli se nalazi formula koja direktno ili preko neke druge ćelije upućuje na ćeliju u kojoj se formula nalazi - kružna referenca.
Evo jedan primer
U ćeliji A1 formula = A10*0.5
U ćeliji A10 = sum(A1:A9)

Na kartici Formulas u Excelu 2007 naći ćeš alatke Error Checking, Trace Precedents i Trace Dependents. U podmeniju Error Checking -> Circular References imaš spisak kružnih referenci. Kad selektuješ ćeliju sa formulom aktivacijom Trace Precedents ili Trace Dependentse prikazaće se strelice do ćelija od kojih formula zavisi. Na taj način možeš pronaći grešku i korigovati.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

DonnRile

Član broj: 191427
Poruke: 54
*.mirijevo.rs.



Profil

icon Re: Sta znači circular reference greška?13.02.2009. u 17:03 - pre 184 meseci
OK, Peco. Pogledacu veceras ovo sto si mi napisao pa se nadam da cu se snaci. Sami mi reci, ako ne diram nista od ovoga sto si mi rekao da li to moze da mi poremeti strukturu radne sveske? Da li to moze da mi promeni neke formule ili rezultate?

Hvala ti.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Sta znači circular reference greška?13.02.2009. u 21:34 - pre 184 meseci
Neće promeniti rezultate ni strukturu radne sveske, ali ako ne razrešiš cirkularne reference ne znam kakve rezultate možeš da očekuješ. U primeru koji sam ti dao rezultat u A10 je 0 što svakako nije korektno.
S druge strane postoji i regularno korišćenje cirkularnih referenci vidi interesantan primer koji je dao 3okc http://www.elitesecurity.org/t329189-0#1997888
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

DonnRile

Član broj: 191427
Poruke: 54
*.mirijevo.rs.



Profil

icon Re: Sta znači circular reference greška?15.02.2009. u 14:59 - pre 184 meseci
Hvala ti puno, Peco. Uspesno sam resio ovaj problem. Ali, problemima nikad kraja.

Dakle, imam jos jedan problem koji je drugaciji od ovog o kojem smo pricali.
U primeru koji sam zakacio uz poruku vidi se da sam napravio neku template radnu svesku za specifikaciju rada bagera i jos nekih radova. Kada sadrzaj ovog dela radne sveske koji je lepo sredjen tekstom i tabelama iskopiram u sledece polje ispod, koje je oiviceno isprekianim linijama (koje se pojave posle klika na Print Preview), onaj deo sveske u gornjem desnom uglu (adresa, telefon, e-mail) pomeri se za milimetar-dva na gore. Zasto se ovo desava i kako to da sredim?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Sta znači circular reference greška?

[ Pregleda: 6049 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.