Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lokalizacija tooltip-ova u reportview-eru

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Lokalizacija tooltip-ova u reportview-eru

[ Pregleda: 1187 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilidan13

Član broj: 18118
Poruke: 48
*.vinet.ba.



Profil

icon Lokalizacija tooltip-ova u reportview-eru09.04.2009. u 09:23 - pre 182 meseci
Pozdrav!
Kao što sami naslov govori trebam promijeniti sadržaj tooltipova u reportvieweru (VB2008) na traci alata
tako da mi npr. ne piše "Print" nego "Ispiši", ne "Refresh" nego "Osvježi" itd. Pregledavao sam propertiese
ali nisam mogao naći gdje se to mijenja. Pa da li neko možda zna kako se to radi, odnosno da li se uopće
može uraditi.
Hvala
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
77.46.207.*



+987 Profil

icon Re: Lokalizacija tooltip-ova u reportview-eru09.04.2009. u 09:49 - pre 182 meseci
http://www.elitesecurity.org/t357386-CrystalReportViewer-Tooltip
 
Odgovor na temu

Ilidan13

Član broj: 18118
Poruke: 48
*.vinet.ba.



Profil

icon Re: Lokalizacija tooltip-ova u reportview-eru09.04.2009. u 20:33 - pre 182 meseci
Hvala na odgovoru! Ipak sam koristio jedno drugo rjesenje, pa evo stavit cu da svi vide, mozda nekome bude od koristi.
Koristio sa VB.NET i microsoftov report
Code:

Public Class LokalizacijaReporta
    Implements Microsoft.Reporting.WinForms.IReportViewerMessages
Public ReadOnly Property BackButtonToolTip() As String Implements Microsoft.Reporting.WinForms.IReportViewerMessages.BackButtonToolTip
        Get
            Return("Ovdje ide novi tekst")
        End Get
    End Property
........
........
........
End Class

Ovaj dio koda ispod Implements se sam generira za sve propertiese, samo treba dodati ovaj dio Return("").
I Jos na kraju trebamo reci ReportVieweru da koristi nove tekstove, tako da dodamo kod npr u load event od reportviewera
Code:

me.reportViewer.Messages = new LokalizacijaReporta
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Lokalizacija tooltip-ova u reportview-eru

[ Pregleda: 1187 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.