Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks

[es] :: Advocacy :: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18935 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks13.04.2009. u 11:04 - pre 183 meseci
Ako se uopste vracaju u nekom relevantnom broju (vecem od netbook-ova sa win-om)...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks13.04.2009. u 15:09 - pre 183 meseci
Moguća je i sledeća teorija zavere:

MS plaća svakome ko kupi Linux notebook i vrne ga natrag.

Šala naravno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.183.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks13.04.2009. u 15:49 - pre 183 meseci
Citat:
Nedeljko: MS plaća svakome ko kupi Linux notebook i vrne ga natrag.

Šala naravno.


A možda i nije
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.netvigator.com.



+7177 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 02:18 - pre 183 meseci
Citat:
Nedeljko
Ljudi će jedva dočekati da pronađu neku rupu u zakonu. Sigurno je da ne možeš neograničeno da recikliraš komp, jer bi se neko toga setio. Treba videti kako zaista stvari stoje, pa onda komentarisati zašto se vrću Linux notebook-ovi.


Stvari stoje sasvim dobro - ogromna vecina ljudi ne zloupotrebljava taj zakon, inace ga ne bi ni bilo jer se nikom ne bi isplatilo da ima veliki broj vracenih narudzbina. To je prosta matematika.

A sto se "postenja" tice - znas kako Nedeljko, imas drzave u kojima ne mozes da udjes u metro bez da provuces kartu, opet... imas drzave i u kojima toga nema, pa opet vecina ljudi kupuje kartu... "Postenje" tj. dobrovoljno postovanje zakona i imanje nekih moralnih normi je nesto sto nema puno veze sa "nacijom" koliko sa nekim drugim socioloskim faktorima tipa odgojem i zadovoljenoscu zivotnih potreba bez potrebe za kradjom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 09:31 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sto se "postenja" tice - znas kako Nedeljko, imas drzave u kojima ne mozes da udjes u metro bez da provuces kartu, opet... imas drzave i u kojima toga nema, pa opet vecina ljudi kupuje kartu... "Postenje" tj. dobrovoljno postovanje zakona i imanje nekih moralnih normi je nesto sto nema puno veze sa "nacijom" koliko sa nekim drugim socioloskim faktorima tipa odgojem i zadovoljenoscu zivotnih potreba bez potrebe za kradjom.


Ljudske potrebe su neograničene. Čovek uvek hoće još. E, sad, neko pokušava da ućari neki dinar na karti u metrou, a neko izazove ratove da bi jahao druge.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 10:10 - pre 183 meseci
Švajcarci su recimo pošteni zato što su stalno pod budnim okom Velikog Brata - svuda imaju telekrane. Bar su mi ljudi koji žive tamo rekli da su kamere svuda po ulicama.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

salac
Aleksandar Stankovic
System & Network Administrator
Beograd

Član broj: 3316
Poruke: 68
79.101.247.*

ICQ: 57528744
Sajt: www.bit011.co.rs


Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 12:45 - pre 183 meseci
Ne kapiram kako bilo ko moze da bude protiv ovakvih (pozitivnih) zakona?

Ajd' malo da pricamo o nasim postenim prodavcima hardvera koji su 'falabogu' izvan gnusnih zakonskih normi - to je prica o onima koji su celerone zvali i prodavali kao P4, kod kojih je prava umetnost vratiti poluispravan hardver (ovo znam iz licnog iskustva), pa cak i kad prodje reklamacija potrebno je cekati po 2 meseca za nov hardver, i generalno kupce tretiraju kao besne salteruse svoju klijentelu.

Iluzorno je uopste pricati o tome sta je bolje i sta bih ja pre izabrao za svoju 'svakodnevicu'.

I kakva sad Slovacka 1986. god? Prijatelju, pa ti bas i spominjes drustveno uredjenje pod firmom 'socijalizma sa ljudskim likom' koji je upravo i doveo do takve bahatosti raznoraznih dilera (hardvera, deviza, kupusa, markica za prevoz), i kod nas, i kod Slovaka, i kod Ceha i ostalih nesretnih naroda (i narodnosti). Uz to, direktno ili indirektno i potvrdjujes ono o cemu sam pricao :) Nisam ja tvrdio da postoji nekakva genetska predispozicija nijednog pojedinca ili naroda ka svakodnevnoj prevari - k'o sto rekoh, okruzenje nas tera na to.
Arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhhhhhhh
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 13:09 - pre 183 meseci
Ja pričam o tome da prevaranata i lopova ima svuda i da su osnovne ljudske težnje slične svuda, a ne o poštenim Srbima i nepoštenim ne znam ni ja kim, Slovacima, Švajcarcima itd.

To što je Slovačka sređena zemlja ne znači da tamo nema lopova i prevaranata. Evo, na kraju se pokazalo da su te "fine zemlje" bombardovale Srbiju 1999 nizbogčega (ako govorimo o njihovim deklarisanim motivima). Čak i Haški tribunal, koji je instrument američke politike, nije uspeo da nađe nikakvu krivicu Srbije u periodu pre 24.3.1999., a to je dan kada je počelo bombardovanje. Dakle, u Račku nije bilo nikakvog zločina itd. E sad se postavlja pitanje zašto su bombardovali zemlju koja nije imala nikakvu krivicu. I onda mi Nemci pokazuju neke pišljive feninge na kasi, koji ništane znače ni meni ni njima. Da razvijeni su, ali to nema nikakve veze sa poštenjem. Razvijene su bile i kolonijalne sile koje su počinile tolike genocide, razvijena je bila i Nemačka kada je napala Poljsku, ali kakve to ima veze sa poštenjem? Nikakve.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

salac
Aleksandar Stankovic
System & Network Administrator
Beograd

Član broj: 3316
Poruke: 68
79.101.247.*

ICQ: 57528744
Sajt: www.bit011.co.rs


Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 14:48 - pre 183 meseci
Lep politicki pamflet, samo ne znam kako si od price o zakonskoj zastiti prava pojedinca kao potrosaca dosao do NATO bombardovanja i Racka :) A da...sad vidim - oni imaju lepe i krasne zakone a ovamo su raketirali i levo i desno pre deset godina.

Pa....ako ti je to nekakvo opravdanja da cak i vrlo pozitivne tekovine zapadnih zemalja u startu odbacujes samo zato sto su dosle od strane zlih bombardera, mogu ti reci da si u gadnom problemu.

edit: bas bih voleo da cujem sta nudis kao alternativu? Mozda 'lekove' iz ne tako daleke proslosti kada su neistomisljenici, za svaki slucaj, privodjeni na informativne razgovore, neki su otklon od zvanicne politike platili i glavom, ali 'bozemoj' nije to nista strasno, ziveli smo pod krilaticom 'Srbija se saginjati nece'!

ps. izvinjavam se sto je nekim cudnim spletom okolnosti ova tema otisla u politiku.

Arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhhhhhhh
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 15:07 - pre 183 meseci
What you speaking about? Ovde se propagira priča kako su podvale, zločini i prevare nešto što je serbian specific. Ti to podržavaš, a kad ti se navedu konkretni kontraprimeri, onda krećeš sa etiketiranjem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 15:20 - pre 183 meseci
Gde sam ja pomenuo "zli Zapad" na kome ništa ne valja?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.netvigator.com.



+7177 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 16:57 - pre 183 meseci
Citat:
Nedeljko
Ja pričam o tome da prevaranata i lopova ima svuda i da su osnovne ljudske težnje slične svuda, a ne o poštenim Srbima i nepoštenim ne znam ni ja kim, Slovacima, Švajcarcima itd.

To što je Slovačka sređena zemlja ne znači da tamo nema lopova i prevaranata. Evo, na kraju se pokazalo da su te "fine zemlje" bombardovale Srbiju 1999 nizbogčega


Mislim da niko na ovom svetu ne moze da tvrdi da u bilo kojoj zemlji "nema lopova i prevaranata", znas i sam to Nedeljko, to je utopija i takva zemlja ne postoji. Ne znam ciji te je tacno post naveo na misljenje da neko ovde pokusava da kaze da samo u Srbiji ima prevaranata... ja nisam stekao takvo misljenje.

Medjutim, koliko god tebi to smetalo ili ne, "u zapadnim zemljama" zakoni o zastiti potrosaca gde potrosac ima ogromna prava funkcionisu samo zato sto nivo zloupotrebe nije veliki.

Sta to znaci? Prosto, znaci da ogromna vecina kupaca ni ne pomislja o nekakvim mahinacijama. Kao sto rekoh, zasto je to tako tamo, a nije u nekoj drugoj zemlji to je vec stvar za socioloske studije - razlozi uopste nisu tako strani niti neobjasnjivi.

Da nije tako, trgovina uopste ne bi bila isplativa stvar - ti zaista mislis da bi neko mogao da prezivi sa preko 1% vracene robe? Sa tom vracenom robom mozes dupe da obrises - za tebe je to cist gubitak, jedino sto mozes da uradis sa njom je da je uvalis za 30-50% manje love i to samo ako se nadje neko da je kupi - pa cak i tada taj neko moze opet da je vrati.

Samim tim, takvi zakoni mogu da funkcionisu samo ako postoji ekvilibrijum izmedju prava kupaca i potrosaca. Na svu srecu, taj ekvilibrijum nije tako tesko postici u zemljama gde su elementarne zivotne potrebe odavno obezbedjene i gde nije potrebno znati lagati, krasti i varati za prezivljavanje u zivotu. Tamo gde te uce da "hvatas krivine" i da "moras nekog zajebati, ili ces biti zajeban" takvi zakoni nemaju nikakvog smisla, ili ih ima ali se ne primenjuju.

--

Sto se bombardovanja tice... mani se te jeftine demagogije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks14.04.2009. u 20:57 - pre 183 meseci
Ekvilibrijum, zen, nirvana to su kod nas nepoznate reci. Cvrsto mogu da tvrdim da bi gomila nasih potrosaca vracali netbook-ove na prvu loptu zato sto mu je blokirao windows/linux zbog nekog user level servisa... A o entuzijastima da ne govorim, uvek nadjemo da nesto ne valja, evo ja se sekiram sto mi je na dell-u Alps a ne synaptics touchpad pa sad muku mucim i rekompajliram kernelove. Al' ga ne bih vratio nizasta na svetu :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks15.04.2009. u 08:22 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Medjutim, koliko god tebi to smetalo ili ne, "u zapadnim zemljama" zakoni o zastiti potrosaca gde potrosac ima ogromna prava funkcionisu samo zato sto nivo zloupotrebe nije veliki.


Možda postoji sledeći fazon: "Ako zavitlavam prodavca, možda više neće hteti ništa da mi proda.". Naravno, ako prodavac ima pravo da me izbaci iz radnje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
210.17.152.*



+7177 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks15.04.2009. u 11:58 - pre 182 meseci
Svasta, naravno da ne postoji.

Ti zaista mislis da neki Amazon ili MediaMarkt/Best Buy, koji dnevno prodaju na desetine / stotine hiljada artikala imaju vremena da se bave takvim glupostima? Znas sta bi se desilo da ti zabrane da kupujes - pa pljustalo bi po sudovima samo tako; to je zabranjeno zakonom - prodavac ne sme da diskriminise. Mozda neki pilicar sa corner-shopom to pokusa i uspe sa cistom pricom da uplasi kupca, ali zakon je jednostavno na strani kupca i ako taj kupac ima bar jednu dasku u glavi prodavac moze debelo da na*ebe.

Eto ja sam licno nebrojen broj puta vracao robu bas tom Amazon-u - pa mi salju i dalje i pitaju ima li jos :) Stavise, 2 puta je roba isporucena na nepoznatu adresu, i cim su utvrdili da je zasita tako istog dana su poslali nov paket, bez ikakve nadoknade za to. Mislis da su razmisljali "da li nas je ovaj Ivan Dimkovic mozda zajebao, pa pokupio robu 2 puta?" ;-)

Stavise, pred kraj prosle godine sam se zeznuo kada sam kupio ASUS-ovu Core i7 plocu i procesor isto od jednog velikog retailera, koji su bili DOA (Dead on Arrival) - umesto da ih lepo VRATIM (kao nezadovoljan robom) i odmah dobijem pare nazad, ja sam to poslao kao RMA i trazio servisnu zamenu... i cekao sam 2 nedelje - pa ti vidi, cak me trgovacka praksa motivise da vracam robu i trazim pare nazad :-)

Sve uz to, broj vracenih narudzbina je i dalje komotno ispod mere koje bi prodavcima predstavljali problem. Kao sto rekoh, pricamo o oko 1% porudzbina. To je, jednostavno, trosak poslovanja za bilo kog iole ozbiljnog prodavca.

Ako neko zeli da se bavi prodajom, a ne moze da se skripi da ima i 1% vracenih porudzbina - vrlo verovatno i ne treba da se bavi tim biznisom ;-)

Inace, u USA gde su zakoni izuzetno na strani kupca da vec postaje stvarno neprijatno za prodavca postoji fora koja prodavce ipak spasava donekle - zove se "Restocking Fee". Naime, ukoliko kupac vrati robu koja je sasvim OK, bez ikakvog opravdanog razloga (tipa "ne svidja mi se") i trazi novac nazad, obicno mora da plati tzv. "restocking fee" koji je u rangu 5-15% vrednosti novog proizvoda. Time prodavac donekle pokriva gubitak jer ce svakako morati da ponudi tu restock-ovanu robu sa popustom.

Medjutim, to je USA-specific jer je vreme za koje imas pravo da vratis robu vrlo dugacko. Recimo, u Nemackoj, gde je rok za vracanje sasvim razumnih 2 nedelje - restocking fee ne postoji: prodavci su duzni da ti vrate poslednju paru.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks15.04.2009. u 13:49 - pre 182 meseci
Znači, kupac je u SAD sprečen da zloupotrebljava taj zakon pomoću restoking fee kvake. Dobro, nije to loše. Nije previše da kupac ne bude zaštićen, a nije ni premalo da bi "recikliranje" bilo isplativo.

Kažeš, Nemačkoj kupac dobija sve pare natrag. OK, postoji i onaj psihološki efekat - "Neću da isadne da sam budala". Kada čovek nešto kupi, on obično to hvali, jer degradiranjem kupljene robe degradira svoju odluku, pa samim tim i sebe. Drugim rečima. kupac postaje pristrasan u gledanju na svog novog ljubimca. Zbog toga, iz psiholoških razloga, obično treba da postoji dobar razlog da bi neko odlučio da vrati ono što je kupio.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks15.04.2009. u 16:25 - pre 182 meseci
Evo i mali povratak na temu:
http://www.mikro.rs/main/index.php?q=vest&ID=11502

Koliko su ljudi navikli i koliko nece da menjaju...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.netvigator.com.



+7177 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks15.04.2009. u 18:22 - pre 182 meseci
Citat:
Nedeljko
Kažeš, Nemačkoj kupac dobija sve pare natrag. OK, postoji i onaj psihološki efekat - "Neću da isadne da sam budala". Kada čovek nešto kupi, on obično to hvali, jer degradiranjem kupljene robe degradira svoju odluku, pa samim tim i sebe. Drugim rečima. kupac postaje pristrasan u gledanju na svog novog ljubimca. Zbog toga, iz psiholoških razloga, obično treba da postoji dobar razlog da bi neko odlučio da vrati ono što je kupio.


Imas raznih psiho profila - jedina razlika u nekom drustvu gde je standard visok je u tome sto vecina ljudi uopste i ne razmislja o tome da "zezne" prodavca - jednostavno zato sto su im zivotne potrebe zadovoljene do te mere da ne moraju da razmisljaju o tome kako da zeznu nekog.

Tu je naravno i to "necu da ispadnem budala" - i jos mnogo toga.

Sve u svemu - takvi zakoni imaju smisla samo u drustvu gde je "threshold" za vracanje robe visok, tj. gde su zelji za vracanjem radi neke "seme" suprostavljene druge sile, tipa... gubljenje vremena, strah od krivice, itd...

Sto se Srbije tice, pojma nemam da li bi to radilo - sta znas, mozda i bi... Mislim da problem sa Srbijom nije u tome da su ljudi nesto vise "neposteni" koliko u tome da je obim trgovine jos relativno mali, te da bi cak i mali procenat vracene robe dosta uticao na bottom-line prodavca. Tu naravno ne mislim na par mega-prodavaca tipa Delta, vec na vecinu ostalih koji su manje-vise mali i srednji biznisi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks16.04.2009. u 11:02 - pre 182 meseci
Znaš šta, ni u Srbiji ogroman broj ljudi ne mora da krade ako je sve što žele da jedu, spavaju i eventualno se razmnožavaju. Razlozi za krađu su obično motivisani većim ambicijama, a tu onda nema kraja.

No, slažem se da u vremenima kada narod pritegneš da masovno ne može živi u granicama zakona, narod se prirodno snalazi kako može. No, Srbija trenutno nije primer za to.

Što se problema sa Srbijom tiče, smatram da su glavni problemi izdaja i korupcija. Na državnom tenderu ne može da pobedi domaća firma, ako ima stranu konkurenciju čak i ako ponudi bolje uslove. No, ova tema je debelo zašla u politiku i smatram da bi trebalo obrisati sve takve poruke na njoj, počev od ove:

Citat:
salac: Taj zakon je napravljen da zastiti obicne ljude, tj potrosace, a to sto svi mi ovde odmah razmisljamo o mogucnosti beskonacne zloupotrebe govori mnogo o podbeblju i okruzenju u kome zivimo :)


Ona je inicirala raspravu o poštenju koja je prerasla u raspravu o politici.

P.S. Na kraju editovati i ovu poruku.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks16.04.2009. u 12:51 - pre 182 meseci
Pa Nedeljko kako da bilo koja rasprava ne krene u smeru politike, kada je to ono
sto direktno utice na tvoj zivot i funkcionisanje stvari okolo? Mene zapravo ni malo
ne cudi sto se rasprave cesto tako "zavrsavaju", ili tu pocinju.
Naravno, oni koji zive na zapadu dugo godina razmisljaju drugacije prosto zato
sto zive u bitno drugacijim okolnostima, i razumem skroz ovo Ivanovo "ne pada
im napamet da kradu" - prosto imaju drugih pametnijih, lepsih
stvari da se bave u zivotu, pa ovo i ne stigne da im padne na pamet. Drustvene okolnosti su vrlo
za'ebana stvar, a ljudi su vrlo prilagodljiva vrsta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18935 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.