Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks

[es] :: Advocacy :: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18879 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks08.04.2009. u 15:46 - pre 183 meseci
Citat:
X is not under the GPL. It’s under the X11/MIT license, which is similar to the BSD license (there’s no obligation to provide source when redistributing).


et' ...

Citat:
UPDATE!

Forget about uvesafb and all that crap. Adam Jackson has the goods, as usual. He poked me on IRC and asked me why I hadn’t just figured out why the plain vesa driver wasn’t given native resolution, which was a good question that I didn’t have a good answer for - should’ve been the first thing I did when I booted it. It turns out to be a classic issue: DDC/EDID probe of the monitor fails, so it falls back on default vertical/horizontal refresh range values which are too low for the native resolution (1600×768) to be considered valid. Probably you could fix this just by the good old-skool method of hand-coding the appropriate values into the xorg.conf file. However, for Fedora users, it’s even easier: there’s an updated package (xorg-x11-drv-vesa-2.2.0-3.fc10) coming to Fedora 10 updates soon. That has a fix which gets the panel size by a different method when DDC probe fails, and that solves the problem on the P. So with that package installed, the P will give native resolution with the vesa driver, no messing about.

Thanks to Adam

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks08.04.2009. u 16:18 - pre 183 meseci
Ma nemam ja taj problem - na srecu (ili na zalost?) ja imam proprietary drajvere od Intela (stavise, imam cak i source za njih, za mene su Open Source hehe ;-) ali, kao sto rekoh...

To je dependency hell, ceo taj Linux Video Acceleration mumbo-jumbo se sastoji od N komponenti, gde je nesto GPL, nesto BSD, nesto proprietary + masa stvari su u nekoj 0.2x verziji (sto, mozes da pretpostavis sta znaci)

Sve je to mucno, i deluje totalno nakalemljeno i nakaradno, za razliku od Windowsa gde imas DXVA API (i DXVA v2) koji su stabilni i postoje vec godinama. Secam se pre vise od godinu dana, dok taj Atom nije ni imao ime - da sam bez problema trcao HD 1080p video u Windowsu XP i Visti na istoj masini sa Windows >alpha< drajverom...

O tome pricam - Linux je ono "gde ima mnogo babica, beba je kilava" - jednostavno previse ljudi ima previse slobode, i svako forkuje, branchuje, drka... menja... upstream-uje, ovo ono.. i onda treba da budes vrlo talican da ubodes komponente koje rade.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks08.04.2009. u 20:14 - pre 182 meseci
Za sve je open source :) Evo ja muku mucim sa X3100 pod linux-om, sve je to lepo radilo dok nisu dosli na ideju da prebacuju modul iz x-a u kernel, da koriste GEM umesto TTM-a i da pokusaju (za sada su ostali na pokusaju) da enable-uju UXA po default-u... Katastrofa sta se radi u zadnje vreme i plasim se da to nece izaci na dobro za sve osim za nvidia korisnike... Daj Boze da uspeju u nameri, za sada kakve probleme imaju sa intelom i x-om ni sami oni ne znaju kako da patch-uju pa i ne patch-uju nego bukvalno "remuju" feature... Joj, jos je rano da govorim ovo su sve jos uvek bete sto testiram... Do sada su uvek isplivavali do RC-a pa cemo videti, nadam se da cu ih pohvaliti 24-og aprila...

Pazi imas idealnu kombinaciju. Intelovu makinicu, moblin koji je sponzorisan od strane intel-a i opet imas frke...

Citat:

To je dependency hell, ceo taj Linux Video Acceleration mumbo-jumbo se sastoji od N komponenti, gde je nesto GPL, nesto BSD, nesto proprietary + masa stvari su u nekoj 0.2x verziji (sto, mozes da pretpostavis sta znaci)


Samo se ovde ne bih slozio, stvar je poprilicno jednostavna (makar do skoro), X ti je zaduzen za sve, jedino sto pokupe source od Tungsten-a za intel-ove integruse... Sad se umesao tu i kernel jer izgleda mi da prebacuju intel-ove drajvere direktno u kernel pa ces imati 3d-acceleraciju i po onim splash screen-ovima pri startup-u... Samo sto Xorg dev team ima takve probleme da i po 6 meseci probijaju termin...

Evo sad sam video da je arch cini mi se jedini ispeglani distro sa ext4 podrskom (ext4 me je odusevio sa performansama i stabilnoscu uprkos tome sto je relativno fresh) i nadam se, posto se drze KISS-a (Keep it simple, stupid), da cu preko njega override-ovati neke probleme koje imam a koji su nastali ubrzavanjem boot proces-a (skracivanje wait for response vremena) pa mi modul i ne saceka da se hardware inicijalizuje vec ga bukvalno pretrci...

[Ovu poruku je menjao combuster dana 08.04.2009. u 21:49 GMT+1]
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks08.04.2009. u 22:15 - pre 182 meseci
Upravo sam uspeo - konacno vidim ispred sebe AVC 720p koji trci sa ~30% CPU-a... i to za divno cudo radi.

Faking neverovatno... necu ni da pominjem koliko sati je provedeno da bi se ovo postiglo.

Bogme, ovaj HDD sada ide na imaging... ne pada mi na pamet da ovo ikad vise ponovo radim :-)

Citat:

Pazi imas idealnu kombinaciju. Intelovu makinicu, moblin koji je sponzorisan od strane intel-a i opet imas frke...


Ma imam ja svu podrsku od Intela, to se podrazumeva - medjutim problem je, kao sto rekoh, i sto taj njihov drajver opet zavisi od, recimo VA API-ja koji je na freedesktop-u... sve to treba usaglasiti, a kako ces kad svi menjaju sve #@)&#@

Mislim da je Intelu problem da open-sourcuje te drajvere iz prostog razloga sto to unutra nije samo njihov kod - recimo kod koji ja imam su pisali Imagination Technologies i Tungsten Graphics itd...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks09.04.2009. u 07:10 - pre 182 meseci
Pa oni su unajmili tungsten da razvija drajvere za linux ali su poceli medjusobno da se prepucavaju oko memory management tehnika, TTM koji je Tungsten-ov sada menja GEM koji ja mislim razvija Intel ali to za sada ne daje rezultate. Da stvar bude jos gora u Xserver-u 1.6 koristi se kombinacija TTM+GEM sto je najgore resenje koje sam ja video u skorije vreme... :( Dobro je da si namestio sve to da radi...
make love - !war
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks09.04.2009. u 19:34 - pre 182 meseci
Ivane, da si ti najmio nekoga ko zna da radi sa Linuxom on bi ti to zavrsio za cca 15 minuta plus pivo...:):):):):)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks09.04.2009. u 20:39 - pre 182 meseci
Zavrsio bi my ass - posto je neko "ko se razume u Linux" vec pokusao i sve sto se postiglo je slusanje par sati proseravanja o tome kako to treba da radi ovako, onako... ko li je namestio ovo-ono, itd...

Na kraju je doticni lik odustao i okrivio hardver da zapravo ne radi ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.zone5.bethere.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks09.04.2009. u 20:56 - pre 182 meseci
Mrzi me da chitam shta ste pisali, mozhda je ovo i pomenuto:

- kada narod bira izmedju desktop os-a "Whatever" i desktop os-a "Windows koji imam na poslu" izabrace Windows. U ovom trenutku tzv. netbook nije nishta drugo nego maleni laptop i ne ispunjava ni delic mogucnosti koje bi imao kao zasebna kategorija portabla.

- kada narod bira izmedju totalno integrisanog proizvoda malih dimenzija koji podseca na laptop (i obavlja tih 5-6 neophodnih poslova, od mail-a do browsing-a i youtube-a), i netbooka koji ima obichan nezgrapni Windows, odabrace integrisani, custom-tailored proizvod. Taj proizvod izgleda nece imati Windows u sebi jednostavno zato shto MS ne zna da napravi softver tog tipa (Windows Mobile je bezobrazno zastareo koncept).

HP-ovo interesovanje za Android nije sluchajno - imaju shanse da poput Apple-a zaokruzhe svoju ponudu, i ja se iskreno nadam da ce to i uraditi.

 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks09.04.2009. u 21:13 - pre 182 meseci
Hehe, ovce su oduvek sluzile za sisanje, pa tako i ovi sto vracaju netbookove sa Linuxom.
Fuck em...
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 07:22 - pre 182 meseci
Ma, ja razumem njih što vraćaju kompove. Oni nisu ovce. Koristili su robu, a dobili su sve pare natrag. Možda je roba poslužila svrsi i sada žele da je vrate da "refundiraju troškove". Ne razumem one ovce koje im vraćaju pare, dozvoljavajući korisnicima da ih tako šišaju. Vidiš, da mi neko ponudi da koristim komp mesec dana i da ga posle vratim samo zato što mi se ne sviđa, i ja bih ga svakog meseca reciklirao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 10:17 - pre 182 meseci
Citat:
Nedeljko
Ne razumem one ovce koje im vraćaju pare,


Ne bi oni... ali moraju ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 10:29 - pre 182 meseci
100% satisfaction guaranteed or u get your money back :D The beginning of the western civilization downfall... ;-)

Ej brate, uzmi lap, ja kad ti kazem super je... Posle mesec dana na servisu... Sta si mu radio brate, ovo ne podleze garanciji visa sila... Za nas nema krize :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 16:23 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne bi oni... ali moraju ;-)


A zašto moraju? To je ključno pitanje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 21:21 - pre 182 meseci
Citat:
Nedeljko: A zašto moraju? To je ključno pitanje.


mozda zbog zastite prava potrosaca? :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 22:38 - pre 182 meseci
Consumers? Fuck 'em... :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks10.04.2009. u 23:31 - pre 182 meseci
Naravno, to je pravi foss stav ;)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks11.04.2009. u 07:52 - pre 182 meseci
Hajde, batali etiketiranje. Spustio si se na nivo nekolicine članova ES-a, koji ne umeju ništa bolje.

Citat:
pri3rak: mozda zbog zastite prava potrosaca? :)


Kojih prava? Imaju li i proizvođači i trgovci neka prava? Ovo mi liči na long live comunism - svako može da koristi sve, a da ne plaća ništa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks11.04.2009. u 08:58 - pre 182 meseci
Citat:
Nedeljko: Hajde, batali etiketiranje. Spustio si se na nivo nekolicine članova ES-a, koji ne umeju ništa bolje.


Pih bre, ne moze covek ni da se zeza vise zbog tebe ;)

Citat:
Nedeljko:
Kojih prava? Imaju li i proizvođači i trgovci neka prava? Ovo mi liči na long live comunism - svako može da koristi sve, a da ne plaća ništa.


E licilo tebi ili ne na komunizam situacija je takva kakva je.To nije ni osmisljeno prema ponasanju neke dijabole koja ce namerno svakih mesec dana vracati masinu i uzimati novu.Mislim da su takve zakone pravili vise prema obicnom kupcu koji moze doneti pogresnu odluku o kupovini i zbog nestrucnosti prodavca "napumpanih" reklama proizvodjaca i itd, a da mu je pri tome dat neki komotni rok.Opet ako ti je za utehu kod nas je taj rok mnogo kraci ...
 
Odgovor na temu

salac
Aleksandar Stankovic
System & Network Administrator
Beograd

Član broj: 3316
Poruke: 68
77.46.164.*

ICQ: 57528744
Sajt: www.bit011.co.rs


Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks11.04.2009. u 10:03 - pre 182 meseci
Taj zakon je napravljen da zastiti obicne ljude, tj potrosace, a to sto svi mi ovde odmah razmisljamo o mogucnosti beskonacne zloupotrebe govori mnogo o podbeblju i okruzenju u kome zivimo :)


Arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhhhhhhh
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks13.04.2009. u 10:55 - pre 182 meseci
Ma kako da ne, mi smo izmislili prevare. Sve oni web lutrije se hostuju u Srbiji. Svi drugi su fina gospoda. Mda. Prevaranata ima svuda, a ovce služe za šišanje.

Normalno je da čovek ima kidikamo više životnog iskustva u svom kraju, nego po belom svetu, i onda svi drugi ispadoše pošteniji. Sećam se kada smo 1986 bili u Bratislavi, seli mi u kafanu da nešto prezalogajimo, konoarica vide da nemamo blage veze o cenama, otkide nas a da nismo ni sanjali koliko brodova svega i svačega je moglo za te pare da se kupi u tada Bratislavi. Onaj Mejdof je oladio ljude za 50 G$, ali ne, to rade samo Jezda i Dafina, mada su ti piramidalni sistemi izmišljeni mnogo ranije, daleko od Srbije (Između dva svetska rata je u SAD postojala jedna takva piramidalna banka, ne znam za starije slučajeve).

Ljudi će jedva dočekati da pronađu neku rupu u zakonu. Sigurno je da ne možeš neograničeno da recikliraš komp, jer bi se neko toga setio. Treba videti kako zaista stvari stoje, pa onda komentarisati zašto se vrću Linux notebook-ovi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Za calimero-a the special: Windows is running on 96% of all new netbooks

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18879 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.