Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina kabla od splitera do kompjutera ?

[es] :: ISP :: ADSL :: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?

[ Pregleda: 7297 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Dužina kabla od splitera do kompjutera ?06.04.2009. u 15:10 - pre 181 meseci
Interesuje me kolika max. dužina telefonskog kabla može biti od ADSL splitera do kompjutera . Da li može biti 100 metara ? Isto pitanje imam eventualno za UTP kabl od rutera do kompa ? Kabl bi išao preko zgrada .
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.tippnet.co.rs.



+679 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?09.04.2009. u 07:19 - pre 181 meseci
UTP kabl može do 100m, mada u praksi ponekad ide i do 20m dalje sa neznatnim gubicima ukoliko je kabl kvalitetan. Za dužinu od 100m telefonskog kabla posle splitera, ne znam tačno kako bi se ADSL uređaj ponašao...

Citat:
Kabl bi išao preko zgrada .

Ako ne želiš leti da svaki dan dežuraš i čupaš kabl čim se malo smrkne napolju, predlažem da uzmeš kvalitetne oklopljene kablove, ili da se pozdraviš sa svojim uređajima svakih par dana.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?09.04.2009. u 17:00 - pre 181 meseci
Koliko znam, spliter samo prosleđuje signal prema ADSL modemu dok prema telefonu filtrira. Ako je mogao da bude možda nekoliko kilometara do splitera, neće da mu bude problem još stotinak metara.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
77.105.31.*



+9 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?11.04.2009. u 16:08 - pre 181 meseci
hvala .
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?11.04.2009. u 17:41 - pre 181 meseci
Mislim da ako mozes da biras izmedju 100 metara telefonskog ili 100 metara UTP kabla,moj savet ti je da izaberes 100m UTP kabala!E sad je tu problem sto za telefon (govor) mozes da razvuces i 100 m kabla dok za ADSL verovatno ima uticaja duzina kabla.Stavi odmah posle uticnice spliter i na njega router pa od njega kolko hoces UTP kabla!Jedino da nabavis onaj jednoparicni kabal koji inace koristi Telekom Srbija za svoju vazdusnu TT mrezu za bandere.Jer od ovog licnastog nemas velike vajde,on ti sluzi samo za po kuci tipa 20-ak metara!Pozz
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

subzero88

Član broj: 188615
Poruke: 113
79.101.223.*



+2 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?12.04.2009. u 16:23 - pre 181 meseci
Za cenu 100m utp kabla mozes kupiti 2 wifi kartice :-)
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?12.04.2009. u 18:17 - pre 181 meseci
Citat:
subzero88: Za cenu 100m utp kabla mozes kupiti 2 wifi kartice :-)


Ma slazem se i ja sa tobom,ali pitanje je bilo:
Citat:
stonex: Interesuje me kolika max. dužina telefonskog kabla može biti od ADSL splitera do kompjutera . Da li može biti 100 metara ? Isto pitanje imam eventualno za UTP kabl od rutera do kompa ? Kabl bi išao preko zgrada .

Tako da coveka konkretno interesuje samo kabal!A sto se tice wifi kartica to zahteva i wifi router pa onda to sve mnogo vise izadje i kosta! :-)
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.192.*



+21 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?12.04.2009. u 19:40 - pre 181 meseci
Za LAN kabl (zavisi od kabla):
Citat:
What is the maximum length of an ethernet cable (AKA segment) ? (#7800)
COPPER (UTP & COAXIAL) LENGTHS:

Gigabit Ethernet (over copper), 1000baseT
Length: 100 Meters
Cable: UTP (Cat5 and up ONLY)

Fast Ethernet, 100BaseTX
Length: 100 Meters
Cable: UTP (Cat5 and up ONLY)

Twisted Pair Ethernet, 10BaseT
Length: 100 Meters
Cable: UTP (Cat 3 and up)

Thin Ethernet, 10Base2
Length: 185 Meters
Cable: RG-58 type coax

Thick Ethernet, 10Base5
Length: 500 Meters
Cable: RG-58 type coax

FIBRE OPTIC LENGTHS:

10BaseFL (Multimode fibre)
Length: 2000m or 2km

100BaseFX Half-duplex (Multimode fibre)
Length: 412m

100BaseFX Full-duplex (Multimode fibre)
Length: 2000m or 2km

100BaseFX Full-Duplex ONLY (Singlemode fibre)
Length: 2-40,000m or 2-40km *(see note)

1000Base-LX
Length: 550m (62.5 or 50 multimode fibre)
3000m (10 singlemode fibre)

1000Base-SX
Length: 250m (62.5 multimode fibre)
550m (50 multimode fibre)

1000Base-CX
Length: 25m (requires new type of shielded cable)

*NOTE: These lengths can vary by equipment vendor. Some products enable 100Mbps Full Duplex over 100km now (or 60Miles).


Koristan link: G10: Wiring Guide




 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
93.86.4.*



+7 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?17.04.2009. u 21:06 - pre 180 meseci
Jedino za net ne valja: "Što duži to bolji"
 
Odgovor na temu

dEMOLITION MAN
Milan Ivetic
Sabac

Član broj: 21362
Poruke: 7
93.86.19.*

ICQ: 224856717


+3 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?20.04.2009. u 22:40 - pre 180 meseci
Imam sledeci problem. Kada sam radio izolaciju na kuci, provukao sam UTP kablove od tavana do svake sobe po spoljasnjem zidu kuce. Nedavno sam nabavio Telekom ADSL i spliter i modem stavio na tavan. Komp mi je povezan u sobi sa UTP kablom duzine 20m otprilike koji ide do uticnice i onda jednim parcetom od 2m od uticnice do kompa.

1. Ne mogu da ostvarim 100mb full duplex sa modemom, veza puca svake 2 secunde
2. Kad stavim na 10mb full duplex konekcija radi ali gubim svaki 10. paket ka modemu

Ne verujem da je duzina kabla problem. Mozda kabal nije ispravan? Ali zar moze konekcija da se ostvari sa neispravnim kablom? Kako da ispitam kabal u tom slucaju? Net mi radi ali stranice se ucitavaju sporo i sa zakasnjenjem dok download ide punom brzinom. Kada se ulogujem u interfejs modema, kretanje po interfejsu je usporeno kao i ucitavanje stranica sa neta. Sta da probam kako bih resio ovo?
Assumption is a mother of all fuckups!
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?20.04.2009. u 22:45 - pre 180 meseci
Biće da je problem u kvalitetu kabela jer ja kod mene u stanu imam i više,na sličan način su umrežena dva stana,ima 60 metara kabela koji prolazi na za to postavljene cevi kroz zidove,nema gubitaka sve odlično radi...A na 5 metara kabel koji je pružen preko sobe iz istog rutera mi se prekida... Koji je kabel u pitanju CAT5,CAT6 možda neki drugi,pogledaj šta piše na njemu
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

dEMOLITION MAN
Milan Ivetic
Sabac

Član broj: 21362
Poruke: 7
93.86.19.*

ICQ: 224856717


+3 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?20.04.2009. u 22:57 - pre 180 meseci
pise: uc300 24 category 5e 4p pvc
Assumption is a mother of all fuckups!
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?20.04.2009. u 23:12 - pre 180 meseci
To je standardan UTP kabel koji može da ide do 100 metara,uz vrlo male gubitke i predviđen je za 100mbit mrežu,što kod tebe i jeste slučaj,nemaš 1gbit NIC koliko sam skontao... Rekao bih da je problem u kvalitetu kabela sigurno,ako si softwareski sve proverio,jer malo mi je čudno da u 10mbit duplexu radi a full duplex ne podržava
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?21.04.2009. u 14:23 - pre 180 meseci
Citat:
IT_DooX: To je standardan UTP kabel koji može da ide do 100 metara,uz vrlo male gubitke i predviđen je za 100mbit mrežu

I ja imam ovakav kabal,ali me zanima jel postoji neki drugi za Gigabitnu mrezu ili to moze i ovaj.Malo si me zbunio sa odgovorom gore pa me zanima koji su to bas kablovi za gigabitni protok(oznaka i specifikacije),inace kod mene na kablu pise: DRAKA COMTEQ UC300 26 4P CATEGORY 5E UTP IEC 61156-6 uhhh oznoji se!:-)Jel ovaj ok za Gigabitnu mrezu ili...

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 21.04.2009. u 18:19 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?21.04.2009. u 18:44 - pre 180 meseci
Citat:
dEMOLITION MAN: Imam sledeci problem. Kada sam radio izolaciju na kuci, provukao sam UTP kablove od tavana do svake sobe po spoljasnjem zidu kuce. Nedavno sam nabavio Telekom ADSL i spliter i modem stavio na tavan. Komp mi je povezan u sobi sa UTP kablom duzine 20m otprilike koji ide do uticnice i onda jednim parcetom od 2m od uticnice do kompa.
Koje si kablove gde koristio (mislim na fly ili wall) i da li si ih napravio prema standardu?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Dužina kabla od splitera do kompjutera ?

[ Pregleda: 7297 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.