Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kilometraza na polovnim automobilima

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kilometraza na polovnim automobilima

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107195 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima25.12.2011. u 13:48 - pre 150 meseci
To je povoljna cena, koliko god da ga je vlasnik platio, sa popustom ili bez. Mozda je kupljen u paketu ili na akciji, pa je data znacajno manje para, alito je povoljnost koju je prvi kupac imao...

Moze se proveriti u servisu situacija, prakticno i komletna istorija, auto je zanemarljivo malo presao, tako da samo treba ocekivati treoskove redovnog servisa i registracije..

Jako povoljna kupovina, za onoga ko raspolaze fondom 25k€ za nabavku vozila...


Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima25.12.2011. u 16:32 - pre 150 meseci
C klasa nije isto sto i E a oni koji su se kod nas prodavali na akciji(od 40 do 45k) sigurno nisu imali kozu pa je zato moja procena da je ovaj nov kostao od 50 do 55. Svejedno kolko god da je kostao niko nije lud da izgubi toliko para a a da pritom predje samo 5,000 km. Da je bar 50,000 presao pa da imas neko opravdanje u glavi ali ovako je mnogo veca verovatnoca da je neka prevara u pitanju.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima25.12.2011. u 19:10 - pre 150 meseci
Ukoliko covek dozvoljava sve vrste provera,a koliko vidim dozvoljava,onda nema sekiracije...proveri pa kupi. Zaboravljate da je trenutno situacija poprilično zajebana sto se keša tiče...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine automobila20.02.2012. u 00:15 - pre 148 meseci
Ma ja mislim da su to samo price, ti vlasnici placeva su uglavnom posteni ljudi koji krvavo zaradjuju za svoj dinar i uglavnom ne smanjuju kilometrazu.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Savet oko kupovine automobila20.02.2012. u 08:42 - pre 148 meseci
Sta je ovo? Posteni Slovenac kupio (ili namerava da kupi) od Svabe izraubovani automobil sa pola miliona kilometara, onda bezobrazno vratio kilometrazu i prodaje kao skoro nov i jos pored svega nije nasao za shodno da postavi druge fotke?

Neverovatno koliko sve to govori o ljudskom karakteru!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine automobila20.02.2012. u 08:49 - pre 148 meseci
Ne bih se složio da je izraubovan, ovih 375k km je sigurno nikakav stres za nemačko gorivo i otvorene nemačke puteve. Otprilike kao 54,000 km gradske vožnje po našim drumovima i našem gorivu. Naravno servisna knjiga se podrazumeva.

Evo i ostalih ko novih automobila sa tog placa

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=10692
 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 09:44 - pre 148 meseci
Postavlja se onda pitanje kad ste svesni koliko kola prelaze km zasto mene za dva meseca niko zivi nije nazvao za auto 2004 godiste sa pravih 259k km? :-)
Hocete posteno ali necete da kupite auto u top stanju sa pravom kilometrazom?
Ja resio problem tako sto sam spustio sat na 120k km a mogao sam i na 30k km kako je bio sacuvan i auto se prodao.
Niko nece da dodje da pogleda auto da se uveri da je to to sto se trazi jer vide km ali zato kad vide 140-150k km koji su standardni onda dolaze.
Nije mi to jedini slucaj jer sam isto tako imao auto 2006 sa 214k km i dva meseca ni jedan poziv a onda pada na 114k km i proda se za 10 dana.
Naravoucenije-gledajte slike jer imate oci i ako vam se nesto svidi postenije je da vidite tako veliku kilometrazu nego standardnih 150k km jer u tom slucaju cete dobiti i servisnu knjizicu gde cete videti kako je auto odrzavan a kod ovih od 150k km je necete dobiti ili ako je i dobijete to ce biti ispecatirana dodatno sa laznim pecatima napravljenim kod nasih pecatorezaca.
Meni servisne knjizice od ova dva auta stoje kod mene cisto da ih pokazem ljudima koji pametuju oko kilometraze a u njima se vidi da su kola besprekorno odrzavana.Toliko o kupcima i kilometrazama.:-)
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 10:08 - pre 148 meseci
I sta sad imas na stanju.Ja kupujem,pa ako kupim eto direktno misljenje forumasa.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 10:19 - pre 148 meseci
dule ko smo to mi? Ja sam toga svestan pa iz tog razloga nikad ne bih kupio auto od preprodavca ili auto placa. Ukoliko bi neko kupio auto u Nemackoj sa pravih 100k km u ekstra stanju on bi ovde najčešće morao da ga proda sa minusom. Zato ako si preprodavac najviše ti se isplati upravo da kupuješ ovakve primerke sa preko 300k km i da im vratiš kilometražu i tako ih prodaš jer u svakom drugom slučaju nema poente da se time baviš. Da li je to moralno ili ne nije na meni da sudim jer nisam moralna policija ali ja lično tako nikad ne bih kupovao auto. Problem je što platežna moć diktira mogućnosti pa su ljudi spremni da na to zažmure.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 10:20 - pre 148 meseci
Citat:
Dule 021:Postavlja se onda pitanje kad ste svesni koliko kola prelaze km zasto mene za dva meseca niko zivi nije nazvao za auto 2004 godiste sa pravih 259k km? :-)


Bilo je vec odgovora zasto nece da kupe, ali ponovicu: zato sto na tu "pravu" kilometrazu dodaju jos 100 ili 200.000 jer noiko ne veruje da nije vracena.


Citat:
jnk: Ne bih se složio da je izraubovan, ovih 375k km je sigurno nikakav stres za nemačko gorivo i otvorene nemačke puteve. Otprilike kao 54,000 km gradske vožnje po našim drumovima i našem gorivu. Naravno servisna knjiga se podrazumeva.

Evo i ostalih ko novih automobila sa tog placa

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=10692


Tacno je da postoji razlika u uslovima eksploatacije ali ne tolika: sa 400k na 60k je previse. Realna razlika moze biti najvise duplo. Nikako 7 puta.
400.000 km je sigurno izraubovan ma ko i ma gde da je vozen. U protivnom, ne bi mu toliko pala cena u Nemackoj. Automobili sa malo kilometara su skupi i na Zapadu.

http://suchen.mobile.de/auto/b...iveFeatures=EXPORT&lang=de
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 11:31 - pre 148 meseci
Naravno, 375.000 km nije trivijalnost, ali kilometraža nije jedino merilo izraubovanosti automobila. Eh, kad bi negde postojao brojač ukupnog broja obrtaja motora !

Kad se sravnjaju pređena kilometraža i strarost vozila, ispada da je pomenuti BMW dnevno prelazio oko 300 km. (ako se uzme da je vožen oko 300 dana godišnje) Tolika dnevna kilometraža jasno daje do znanja da je vožen autoputevima, u 5. tj. 6. stepenu prenosa. U takvom režimu vožnje menjač, kočioni sistem, upravljanje, ogibljenje ... (ma sve redom) se troši deset puta manje nego na gradskoj ulici.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 11:45 - pre 148 meseci
Upravo tako. Još ako bismo poredili naše i njine džade tek tu bi se javila razlika u opterećenju trapa i vešanja. O gorivu da ne pričam.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 21:53 - pre 148 meseci
Automobil sa placa je podgrejan leš, a kada nije - onda je 3 u 1.

Automobil sa placa treba odbiti i kao poklon.

Automobil sa placa je legalizovani kriminal, jer niko nikada ne kontroliše nikakve parametre ispravnosti vozila, već se sve završava na tzv. viđenom stanju i u veoma retkim slučajevima šupljoj garanciji na ispravnost bloka motora u trajanju od 5-10kkm ili 6 meseci, šta se pre navrši.
 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 21:57 - pre 148 meseci
100% sam ubedjen da bi kupili auto sa 375k km star nepune 4 godine! :-)
Ajd ljudi smanjite dozivljaj i tesite se koliko hocete da je to nista jer je vozen na otvorenom ali sigurno ga ne bi uzeli ni sa 100k km manje.Prosao sam davno tu pricu i prodavao takva kola.
Sto se tice izjave da se 400k km mora videti na kolima to uopstene mora da znaci.Kolega mi je ima 607 sa 470 k km i pitao me sta mislim koliko je presao i ja mu kazem do 200k km! Ja koji se razumem vise od obicnih ljudi jer sam se nagledao svega i svacega.Isto tako mi je pokazivana Marea JTD sa 680k km iz Nemacke kojoj je na satu bilo 180k km a auto uopste nije izgledao lose.Evo vam slika auta kog sam prodao a imao je 259k km pa recite da se vidi kilometraza i pritom auto nije dubinski pran i usisavan.Naglasavam da je na autu sve fabricki i da nista nije menjano.




Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 22:37 - pre 148 meseci
Mogu se lako ustanoviti kilometraze kod svakog vozila.
Ukoliko to radi neko ko se razume, precizno ce reci koliko je automobil presao i pod kojim uslovima i to nakon provozanih svega par kilometara.

400K je enormna kilometraza ma gde i ma na kakvim putevima je vozeno. Uostalom ko to garantuje da je apotekarski vozen auto.

Ovo sto je uradio Slovenac sa ovim BMWom je klasicna i to vrlo drska prevara, ne samo zbog vracanja kilometara vec i zbog enormne razlike u ceni za toliko potrosen automobil. Prevara koja je rame uz rame sa ovim nasim srpskim prevarama.

Neko ce to kupiti, platiti 27.000 eura misleci da je platio automobil sa 50.000 a onda ce ga cekati servis za servisom u narednih 50.000 km. To je veoma drska prevara.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 22:40 - pre 148 meseci
Prvi utisak je jako gadna stvar, posebno kod slabije zastupljenih modela.

Nedavno sam(kao totalni laik u oblasti kupoprodaje vozila) samo prelistavao fotografije polovnih automobila dve-tri nedelje i narednih jedno mesec dana bukvalno za svaki mogao u 2-3 sekunde da pogodim tačno(+/-20kkm) koliko je prešao, a posebno koliko bi prodavac voleo da je prešao.

Sada je prošlo već nekoliko meseci i čisto sumnjam da bih ovog sekunda pogodio bilo koji i u 100kkm za 15 minuta vremena, jer je prestalo da me se tiče i nije među prioritetima u glavi, niti je u planu da bude ikada.

Za taj VW bih poverovao da je to ta kilometraža(260kkm), ali samo zato jer sam se pre neki dan vozio u VW-u sa ~300kkm i na osnovu toga procenio nijanse boja svega u kabini, tzv. "živost".

A to da li je nešto negde u unutrašnjosti vidno ishabano ili ne - ne mora da znači apsolutno ništa i uglavnom ne znači apsolutno ništa.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 23:12 - pre 148 meseci
preko slika je skoro nemoguće utvrditi okvirnu kilometražu, u svakom slučaju ovaj izgleda OK na slikama.

Kada vidite auto uživo, iskusnima je to dovoljno da pogode sa greškom od 20-tak hiljada...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima21.02.2012. u 23:33 - pre 148 meseci
Tacno tako, preko slika je tesko utvrditi. Pogotovo je tesko utvrditi bilo sta ako su na primer zamenjena sedista, promenjene patosnice, rucke menjaca, presvucen ili zamenjen volal (u noije vreme ga premazuju hemikalijama i farbaju da bi postao hrapav), gumene papucice i jos masa stvari sto ne kosta mnogo.

Tesko je to utvrditi preko fotografija cak i ako nista nije radjeno:








Vozila poput Tourana spadaju u rizicnu grupu za kupovinu. Obicno su takva vozila u vlasnistvu Taxia sa ogromnom kilomertazom sto je posebno zanimljivo nasim trgovcima zbog niske nabavne cene.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima22.02.2012. u 00:53 - pre 148 meseci
Svakako je tesko utvrditi ovo sto neko rece sa preciznoscu od 20k... skoro pa nemoguce koliki god da je strucnjak...
Evo pogledajte ovih nekoliko slika ovog golfa koji je 2003 godiste (slikao sam ga prije mjesec-dva na brzinu telefonom)
Da na satu stoji recimo 200k... znali bi da je vracana kilometraza ali veoma tesko bi nekome na pamet palo da je presao 785k
Ovo je petica 1.9 tdi sa najvecom kilometrazom koju sam ja gledao do sada... btw, sasvim je solidan za voznju...





[Ovu poruku je menjao Nocni dana 22.02.2012. u 02:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima22.02.2012. u 07:04 - pre 148 meseci
Zarko Silic@Mogu se lako ustanoviti kilometraze kod svakog vozila.
Ukoliko to radi neko ko se razume, precizno ce reci koliko je automobil presao i pod kojim uslovima i to nakon provozanih svega par kilometara.

A šta kada je obrnuta situacija,kada je auto prešao malo,a deluje da je prešao mnogo,mnogo više...
Nisam trenutno u mogucnosti ali kada bih vam mogao slikati auto lokalnog pekara ostali bi zapanjeni...

Auto je kupljen nov i do sada je prešao 55000km pravih,a izgleda mnogo lošije nego ovaj Golf sa 700 i kusur hiljada.Volan je oguljen skroz(nazire se metalni obruč),guma na pedalama nema,sedišta progledala,a sa poda i tapacirunga se sigurno špaklom može naguliti za džak brašna...
U pitanju je Opel Astra karavan koju je lokalni pekar kupio novu kod nas u Srbiji i koja je za ovih par godina i pored male kilometraže bukvalno demolirana.

Vožena je isključivo na kratkim relacijama(do mlina po brašno,po lokalnim putevima koji se nalaze na obodu Kolubarskih kopova)po izuzetno lošim deonicama puta pa ova vozila sa placeva koja su prešla i po 10 puta vecu kilometražu deluju kao da nisu vožena u onosu na nju. Voleo bih da vidim tog stručnjaka koji bi vizuelno ili u voznji mogao da proceni njenu pravu kilometražu,a ja smatram da bi se velika vecina vas debelo opekla i znatno korigovala mišljenje o svom poznavanju automobila i tome kako može odrediti kilometražu kod svakog vozila...(naravno bez da vidi servisnu i da je auto kupljen nov ovde),već ovako...nakon provozanih svega par kilometara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kilometraza na polovnim automobilima

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107195 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.