Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad

[es] :: Video karte i monitori :: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad

[ Pregleda: 13721 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ab2bad
Beograd

Član broj: 8091
Poruke: 30
195.252.85.*

ICQ: 65681201


Profil

icon Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad 10.11.2005. u 07:57 - pre 224 meseci
Da li imate iskustva sa polovnim monitorima?

sta da gledam osim ekrana?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad 10.11.2005. u 09:33 - pre 224 meseci
Imam ekstra mnogo iskustva sa polovnim monitorima. Vecina njih je otpisana iz zapadne firme zato sto ima neki problem, manji deo zato sto se preslo na TFT. Presli su 2000 km ljuljajuci se na kamionu, bili su izlozeni nepovoljnim temperaturnim uslovima. Manji deo je bio izlozen velikoj kolicini vode. Neki od njih kad stignu ne rade, pa servis tu malo 'zakrpi' kolko da profunkcionisu. Neki rade samo 2 dana, nekima se ubrzo pojave problemi sa ostrinom slike. Sve u svemu, zavisi kakva je cena i kakvi su garantni uslovi. Ako je cena takva da mozes da prezalis te pare ako monitor crkne sutradan po isteku garancije, onda uzimaj, u suprotnom, razmisli, kad se monitor pokvari, zbognedostatka rezervnih delova niko nece moci da ti ga popravi, bacices ga.
Preporuke za izbor:
1) Nemoj Eizo
2) Biraj sto ruzniji, zuci i prljaviji monitor, takav je verovatno otpisan iz estetskih razloga i nije pran vodom. Ako je slika perfektna, uzimaj, taj ce da sluzi malo duze od onih sto su lepi, beli, kao sad iz fabrike izasli.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

totomoto
Sasa Jankovic
Srbija

Član broj: 77046
Poruke: 15
195.252.89.*



Profil

icon Re: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad 10.12.2005. u 00:00 - pre 223 meseci
Ja imam vrlo pozitivna iskustva sa polovnjacima. Naravno, ima i mnogo krša zato pažljivo biraj prodavca koji će dati garanciju od bar 3 meseca i biraj monitore A klase. Kod ozbiljnih uvoznika su uvek razvrstani po klasama. Da kojim slučajem ponovo kupujem CRT svakako bih pre izabrao kvalitetan polovan monitor (Dell, HP, Sony) nego novu Samsung/LG konfekciju. Od kada se masovno prelazi na TFT novi CRT su postali neopevani krš i po kvalitetu slike nisu ništa bolji od 'legendarnog' Philipsa 14C. Još uvek imam tri CRT-a koji su stigli iz uvoza: Samsung 700p Plus (kod mene je 4 godine), Hewlett-Packard Ergo 1280 (kod mene je 5 godina) i DELL P791 (kod mene je 3 godine) i svi besprekorno rade.

[Ovu poruku je menjao totomoto dana 10.12.2005. u 01:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad 14.12.2005. u 00:29 - pre 223 meseci
Slobodno mozes kupiti neki polovan monitor preko 90% njih su OK i rade pouzdano pod uslovom da vidis kakvu sliku daje pre nego sto ga kupis. Preporucio bih ti kontraverzni Eizo koji na istoj velicini dijagonale daje jednu rezoluciju vise u odnosu na konkurenciju a sa 100Hz refresh rate. Konkretno, zgrozio sam se kad sam video na svom radnom mestu pre par godina polovni Eizo. Medjutim, posle par dana sam video prednosti i ipak bio zadovoljan.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad 14.12.2005. u 02:32 - pre 223 meseci
Citat:
2) Biraj sto ruzniji, zuci i prljaviji monitor, takav je verovatno otpisan iz estetskih razloga i nije pran vodom. Ako je slika perfektna, uzimaj, taj ce da sluzi malo duze od onih sto su lepi, beli, kao sad iz fabrike izasli.


Ovo što pctel kaže je tačno ma koliko kontraverzno zvučalo, menjao sam više polovnih monitora na sreću svi su crkavali u garantnom roku tako da sam mogao da ih zamenim.
Još da dodam da iako je neki monitor manje star ne mora da znači da će automatski da duže radi.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

dizzel
43,92 21,37

Član broj: 34518
Poruke: 1176
194.106.166.*



Profil

icon Re: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad 14.12.2005. u 10:19 - pre 223 meseci
Imam polovni siemens nixdorf 17 incha monitor evo već 5 godina. Radi savršeno. I ja mislim da prilokom izbora treba uzeti proveren brand proizvođača računara.

[Ovu poruku je menjao dizzel dana 14.12.2005. u 11:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bloodbath
Vladimir Jugovic
NR Studio // Web dizajn, graficki
dizajn, shtampa
Srbija/Beograd

Član broj: 9360
Poruke: 127
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.majice.ikstrim.net


Profil

icon Re: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad19.05.2007. u 03:43 - pre 205 meseci
Imam Eizo monitor 21" tj. skoro 22" i radi fenomenalno vec 3 godine, mislim da je star jedno 10 godina, a radi perfektno... Za koji dan cu uzeti jos par polovnjaka za firmu, daj Boze pa da me i oni sluze kao i ovaj Eizo :) Inace pri izboru monitora sam gledao bash to, da bude shto masniji :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Polovni monitori, da ili ne, pitanje je sad

[ Pregleda: 13721 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.