Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korisnici koriste aplikacije u domeni

[es] :: Windows mreže :: Korisnici koriste aplikacije u domeni

[ Pregleda: 1180 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzenadc
sistem administrator, sarajevo
Sarajevo

Član broj: 213102
Poruke: 22
80.65.75.*



Profil

icon Korisnici koriste aplikacije u domeni02.04.2009. u 09:18 - pre 183 meseci
1. Imam domenu u kojoj korisnici na svojim kompjuterima imaju svoje neke aplikacije za simuliranje rada semafora. Takodje tu su aplikacije poput praćenja ko ulazi na ulaz na parkingu itd. To sam rjesio tako sto sam korisnicima dao administratorske privilegije na lokalnom kompjuteru. Dali je moguce to drugacije rjesit?

2. Takodje imam korisnike koji imaju svoje neke mobilne telefone koji traze administratorski password kad se prikljuce na USB port. Neki traze (SAMSUNG), neki ne traze pass (SonyEriccsson). Kako to rijesit, bez da mu da domenskog korisnika stavim kao lokalnog administratora na kompu?

Active directory je na Windows Server 2000.

help ...
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.76.*



+12 Profil

icon Re: Korisnici koriste aplikacije u domeni02.04.2009. u 18:42 - pre 183 meseci
Ovo prvo moras da pitas onoga ko je pravio aplikaciju gdje mu idu reference... ili da pokusas da primjenis compatibility template, sto je gora opcija.

na ovo drugo, tako sto ces otici kod direktora sa dokumentom koji definise dozvoljen softwer na racunarima, u kom naravno nema nista osim onoga sto je krajnje neophodno za rad, i koji ce on da potipse a ti ces fino da objasnis korisnica da to nisu njihovi kucni racunari i da nema nista od ti kojekavih programa...
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Korisnici koriste aplikacije u domeni

[ Pregleda: 1180 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.