Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?

[es] :: Zaštita :: NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?

[ Pregleda: 2124 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?30.03.2009. u 15:03 - pre 183 meseci
Kao što rekoh imam nod , spy bot search & destroy i zone alarm kao firewall. Dosad mi se pokazalo kao dobra kombinacija i interesuje me vaše mišljenje, sta bi moglo još da se doda ovome da bude sistem stabilniji. Pored toga šta mi preporučujete za zaštitu registrija. Hteo bi da zaštitim registri bazu od bilo kakvog upisa u nju i da moze samo da se upisuje ako ja to dozvolim..
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?30.03.2009. u 15:12 - pre 183 meseci
Pozdrav biske86,
Odmah da ti kazem da ti za zastitu Registry baze sluzi TeaTimer koji dolazi uz Spybot S&D. On "nadgleda" Registry bazu i obavestava te o svakoj njenoj promeni, tacnije o pokusaju promene, pa ti to odobris ili ne. Tako da ti pored njega ne treba nista za zastitu Registry-ja. Jedino mozes da preuzmes CCleaner, pa da sa njim cistis Registry.

Dodavanjem jos programa za zastitu sistem bi bio nestabilniji . Salu na stranu, mozes razmisliti o besplatnim programima kao sto su Malwarebytes` Antimalware ili SuperAntiSpyware. Naravno ne trebaju ti svi ti programi. Dosta ti je pored tvog antivirusa i Spybot-a mozda jos jedan, ali cak ni to. Najbolje da isprobas sam i da vidis koja je kombinacija najstabilnija i koja ti ne usporava previse komp. Imaj da umu da ova dva koja sam ti naveo nisu rezidentna (nisu stalno aktivna - osim ako ih ne platis da budu), tako da ti oni mogu sluziti samo za ciscenje racunara od stetocina i nece ti opterecivati racunar.

P.S. Slobodno pitaj ako jos imas nedoumica...
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?30.03.2009. u 19:42 - pre 183 meseci
Savetujem ti da dodaš samo još SpywareBlaster, i to je to što se tiče programa za zaštitu. Sad jedino da se baciš na svoj browser, mislim u vidu add-ona i da koristiš ili Firefox ili Operu. Ima dosta korisnih add-ona koji blokiraju skripte, reklame, nadziru kolačiće...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?30.03.2009. u 21:17 - pre 183 meseci
Nadovezao bih se na odlican Stefanov predlog i preporucio ti sledece dve extenzije za Firefox:

1. NoScript > http://noscript.net/
Ovaj add-on dozvoljava da odaberes domene ili stranice cije ces Java scriptove prihvatiti. Svi ostali scriptovi ce podrazumevano biti zabranjeni.

2. Adblock > http://adblock.mozdev.org/
Odlican nacin da uklonis reklame sa nekih stranica. Samim smanjivanjem internet protoka polazis do brzeg otvaranja stranica.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: NOD32, Spybot S&D i Zone Alarm. Sta jos?

[ Pregleda: 2124 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.