Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet Bankarstvo - HVB Online Banka

[es] :: E-Poslovanje :: Internet Bankarstvo - HVB Online Banka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10886 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Internet Bankarstvo - HVB Online Banka08.05.2005. u 08:21 - pre 230 meseci
flighter_022,

verovatno jesi ovlastio banku da vrši kupoprodaju samim činom klika na dugme kada si uradio: "prebacio sam izvesnu kolicinu novca sa dolarskog na euro racun".

Ako ti je 4% provizije previše novca, možeš da pošalješ USD nekom u SCG (uz manju proviziju), pa taj neko da ih podigne i kod menjačnice se dogovori oko konverzije USD->EUR, i onda ti uplati EUR na račun. I oni ti prvo urade istu matematiku kao i banka (kupe USD po nižem, pa ti prodaju EUR po višem), ali možeš se dogovoriti sa njima za bolji kurs, naročito ako je veća suma u pitanju.

Kada uzimaš novac iz banke, svaku novčanicu pregledaj i ako je bilo šta sumnjivo (tipa, moguće da fale 2 molekula papira) pitaj da ti lično potvrdi da je ispravna. Meni u Continental Banci (Novi Sad) nisu hteli da prime iste novčanice koje su mi dali prethodni dan - navodno oštećene.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
85.222.129.*



Profil

icon Re: Internet Bankarstvo - HVB Online Banka08.05.2005. u 20:57 - pre 230 meseci
Na osnovu svega što sam pročitao na njihovom sajtu zaključio sam da je HVB banka odličan izbor i rešio da otvorim račun kod njih, ali sam se na kraju potpuno razočarao. Otvorio sam račun i popunio zahtev za VISA katricu, koja mi je potrebna da bih podizao novac (na bankomatu neke druge banke jer sam iz Kragujevca gde još nema HVB banke). Rekli su mi da će mi se javiti za 2 nedelje kada VISA bude gotova, a ako se ne jave da dođem za 3 nedelje. Tako sam i uradio, ali kada sam došao rekli su mi da kartica nije gotova, da je moja prijava "nestala". Popunio sam drugu, a devojka je rekla da će mi se javiti kada bude gotovo. Prošlo je više od mesec dana, a niko se nije javio, pa sam zvao banku. Pošto kartica nije bila gotova, dali su mi VISA odeljenje na kome su mi rekli da mog zahteva nema! Ponovo je "nestao"! Tražio sam nekoga iz banke ko je odgovoran za ovako nešto, pa me je brzo nazvao čovek koji se izvinjavao, nije mu jasno šta s edesilo, ali garantovao mi je da je upravo lično odneo moj novi (treći) zahtev u VISA odeljenje. I, naravno, da sačekam 3 nedelje i dođem po karticu. Konačno je prošlo i te 3 nedelje, otišao sam u banku i (kakvo iznenađenje) - kartice nije bilo! Posle 20-ak minuta momak sa šaltera me je obavestio da je moj račun ugašen jer nisam uplaćivao novac nekoliko meseci (naravno, nisam jer nisam imao karticu kojom bi ga podigao a da ne idem u BG). Uzalud sam ja njemu objašnjavao problem, da su oni krivi što ja nisam mogao da podi.em nova i da ga zato nisam ni uplaćivao - jedino što mi je on predlagao jeste da ponovo otvorim račun, podnesem zahtev za VISA karticu i sačekam 3 nedelje!!! Naravno, bilo mi je više nego dosta čekanja, pa sam odustao i neću se vratiti ni kada otvore banku u Kragujevcu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Internet Bankarstvo - HVB Online Banka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10886 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.