Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je problem u hardveru ili softveru?

[es] :: Laptopovi :: Da li je problem u hardveru ili softveru?

[ Pregleda: 1214 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leceni
djokica jovanovic
beograd

Član broj: 69678
Poruke: 9
*.eunet.rs.



Profil

icon Da li je problem u hardveru ili softveru?26.03.2009. u 19:16 - pre 183 meseci
Znam da mi niko ne može tačno reći zašto se ovo događa, ali bih voleo samo da znam da li je problem u softveru ili hardveru. Problem nije bogzna kako ozbiljan, ali je veoma iritirajuć.

Kupio sam laptop „Fujitsu-Simens“ Amilo PI 3525 sa unapred instaliranom Vistom i prvih mesec i po dana je sve funkcionisalo besprekorno. Međutim, onda se jednog kobnog dana desilo da sam instalirao update za Windows (što sam i do tada redovno činio) i da sam skenirao komp glupavim programom RegCure, kojim sam na kraju i ispravio greške u registry-ju koje je bio pronašao. Od tad do danas često se dešava da kompjuter neće da se upali iz prve. Jednostavno, pojavi se Windows logo, ukucam korisničku šifru, na ekranu piše Welcome i, umesto da se posle nekoliko trenutaka na ekranu pojavi desktop sa ikonicama, pojavi se crn ekran na kome se može videti samo kursor, koji mogu samo besciljno da pomeram po ekranu. E, tada moram da isključim komp na dugme, ponovo ga uključim, odaberem opciju Start Windows normally i iz drugog puta se sistem diže bez izuzetka. Istina, i tad posle Welcome stoji, do 10 s maksimalno, crn ekran, ali se sve brzo dovede u red.

Pokušao sam dve stvari. Obrisao sam „problematičan“ Windows update, vratio preko backup opcije u samom programu ono što je RegCure čačkao, čak sam uradio i System Restore birajući više tačaka vraćanja sve u nadi da nešto može da se promeni, ali bez uspeha! Onda sam pokrenuo System Diagnostics, programčić koji sam dobio instaliran na laptopu prilikom kupovine, da bi mi posle puna dva sata rada produženog testa izbacio obaveštenje da sve ugrađene komponente rade bez problema. Znači, nije ni hardver.

Šta mi je činiti? Laptop je pod garancijom.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Da li je problem u hardveru ili softveru?26.03.2009. u 19:24 - pre 183 meseci
Problem je softverski (najverovatnije koruptovan registry) i mozes ga sam resiti, bez servisa... Najbolje je naravno nanovo instalirati Vistu koliko god ti se taj predlog ne svidja.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li je problem u hardveru ili softveru?26.03.2009. u 19:47 - pre 183 meseci
Za svaki slučaj prvo probaj repair instalaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Da li je problem u hardveru ili softveru?

[ Pregleda: 1214 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.