Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Roland PC-200 Midi Controller problem

[es] :: Muzička produkcija :: Roland PC-200 Midi Controller problem

[ Pregleda: 2776 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Roland PC-200 Midi Controller problem25.03.2009. u 23:39 - pre 183 meseci
Zdravo svima,e ovako imam problem sa povezivanjem midi klavijature sa PC.Na PC-u imam obicnu SB sa game portom i koristim driver ASIO4ALL v2 .Kao Controller koristim HDP Hohner (Digitalni piano) sve to radim u cubase,e sad sam dobio
Roland PC-200 Midi Controller, posto mi je bio potreban pitch bender a na HDP ga nema .Elem povezao sam roland sa pc nemam prenosa informacije u cubase .Dakle povezao sam ga sa istim tim kablom koji povezujem i HDP .Dali je u pitanju slaba SB kartica(game port) ili neki problem sa klavijaturom ili nekakvo podesavanje same midi klavijature ne znam...
Moze li neko da mi pomogne da resim ovaj problem ? Hvala ...
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Roland PC-200 Midi Controller problem26.03.2009. u 22:08 - pre 183 meseci
Ja sam svojevremeno imao isti MIDI-kontroler i identican problem. Morao sam da napravim jedan mali adapter koji se sastojao od zenskog i muskog MIDI konektora, ali da jedini kontakti koji se prosledjuju budu 5 i 4, a kontakt mase da bude odvojen.
Fora je u tome sto, iz ne znam kog razloga, taj kontakt mase pravi problem pri prosledjivanju MIDI signala prema gameportu.
Ne treba da znaci da je kod tebe identican slucaj, ali interesantno je da je moja MIDI klavijatura bez ikakvih problema radila kada se obicnim kablom prikljuci na neki sempler, ali u vezi prema gameportu je postojao taj problem.

Veza je krajnje jednostavna, izgleda ovako (potrebna su dva konektora, muski i zenski, i kratko parce najobicnijeg dvozilnog kabla):


Kada se adapter napravi, jedan kraj se ubacuje u klavijaturu (muski), a drugi (zenski) prema postojecem MIDI to gameport kablu.
Kod mene je nakon te intervencije sve radilo bez problema.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 26.03.2009. u 23:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Re: Roland PC-200 Midi Controller problem27.03.2009. u 08:34 - pre 183 meseci
Pozdrav Acaradio,nisam uspeo u ovome...Doduse nisam pravio adapter posto nisam imamo u tom momentu konektore a bio sam nestrpljiv da probam .Ja sam skinuo masu sa kabla koji koristim,koliko sam razumeo bitno je bilo ukloniti masu izmedju SB i midi kontrolera, tako da ostanu samo 4 i 5-ica mozda i da sam pogresno sta ti mislis... Hvala
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Roland PC-200 Midi Controller problem27.03.2009. u 11:41 - pre 183 meseci
Da, mislio sam na uklanjanje mase. Ja sam kod sebe pravio adapter jer je kabl MIDI-gameport bio zatvorene konstrukcije i nije mogla da se otkaci masa, a klavijaturu nisam hteo da otvaram.

Da li si proverio podesavanja u Cubase-u? Kada udjes u Devices > Device Setup, postoje podesavanja za MIDI, gde uredjaj (klavijatura) treba da bude enabled...mada bi po defaultu to trebalo da radi samo od sebe, bez dodatnog cackanja.

Ako bas nista ne budes uspeo, ostaje ti da uzmes neki MIDI-USB adapter, kao sto je M-Audio Uno, ili zvucnu kartu koja ima prave MIDI ulaze. Naravno, valjalo bi da proveris ispravnost same MIDI klavijature povezivanjem na neki sempler ili drugu klavijaturu ili sl.
 
Odgovor na temu

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Re: Roland PC-200 Midi Controller problem27.03.2009. u 13:06 - pre 183 meseci
Ma probao sam i u drugim sekvencerima ista prica ,nije do cubase.Nego da te pitam za ovaj MIDI-USB Adapter,koja mu je cena od prilike ,mada mislim da nije nesto preterano i dali ima veze od kojeg je proizvodjaca adapter ? I da hvala ti velika sto si odvojio vremena za objasnjenje i savete...pozzz
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Roland PC-200 Midi Controller problem27.03.2009. u 13:19 - pre 183 meseci
Vise podataka imas OVDE, a cena je otprlilke ta kao na sajtu.
Nisam poredio njega sa drugim adapterima, ali znam da ovaj radi dosta dobro i da se retko kad zablesavi.

Citat:
slup: hvala ti velika sto si odvojio vremena za objasnjenje i savete

Nema na cemu
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Roland PC-200 Midi Controller problem

[ Pregleda: 2776 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.