Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cemu sluzi MIDI-thru?

[es] :: Muzička produkcija :: Cemu sluzi MIDI-thru?

[ Pregleda: 3921 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tsoah
Aleksandar Milicevic
Studio Orion - Obrenovac
Obrenovac

Član broj: 61307
Poruke: 17
*.absolutok.net.



Profil

icon Cemu sluzi MIDI-thru?02.05.2006. u 21:01 - pre 217 meseci
Kako bih povezao vise mašina na sekvencer (komp)?Ja imam neku zamisao da bi to sve moglo preko midi mreze,odnosno redno povezanih masina pri cemu bi svakoj bio dodeljen po odredjeni midi kanal,a redno su povezani preko MIDI thru-a.....verovatno to ne ide tako?Mozda mi treba nekakvo multikanalno MIDI patch polje?Ne?Osecam da to i ne postoji......
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cemu sluzi MIDI-thru?02.05.2006. u 23:13 - pre 217 meseci
midi thru salje kopiju onoga sto je stiglo na midi in. tako da mozes da daisy chainujes vise uredjaja da primaju isti signal, pa onda svaki odgovara na poruke koje su adresirane na njegov kanal. u praxi ovo lose funkcionise, zbog ogranicene brzine midi protokola (31.25 kbps), pa svaka sledeca karika u lancu prima degradiran signal, zbog specificnosti transfera podataka izmedju midi in i thru portova. plus se pored data corruption, pojavljuje i delay, posto je u pitanju spora serijska veza. ako imas vise od 4 uredjaja ovako povezana, postane potpuno neupotrebljivo. najbolje je da nabavis neki midi interfejs i organizujes midi star network, tako da imas i vise inputa i outputa. drugo resenje je midi thru box, gde imas jedan ulaz, i vise thru portova, tako da eliminises delay i data corruption iz daisy chaina.

na trzistu imas veliki broj midi interfejsa, od kenjkavih behringera, do verovatno najkvalitetnijeg motu-a. plus i digidesign ima svoj midi interfejs, ali je nerealno visoka cena.
 
Odgovor na temu

tsoah
Aleksandar Milicevic
Studio Orion - Obrenovac
Obrenovac

Član broj: 61307
Poruke: 17
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: Cemu sluzi MIDI-thru?03.05.2006. u 20:48 - pre 217 meseci
hvala ti za pomoc oko midi thru-a.Ja bih najvise imao 2 masine da vezujem pa mi ta varijanta preko chain-a i nece praviti neke probleme.Da li je moguce rucno uraditi midi thru box najednostavnijom podelom signala,ili mi ipak treba neka skretnica?I jos samo ovo:Da li je izvodljivo da u slucaju fm-modulation based sinthova,konkretno nekog iz Yamahine DX serije koja nema onboard kontrolere parametara modulatora,preko sysex poruka ja u realtime-u,preko nekog midi kontrolera,menjam parametar na samoj masini?Da li mozda znas da li je uopste na takvim sinthovima i moguce realtime menjanje parametra?
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cemu sluzi MIDI-thru?

[ Pregleda: 3921 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.