Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GDI+ i crtanje pravilnog kruga na osnovu koordinata centra i duzine poluprecnika

[es] :: .NET :: GDI+ i crtanje pravilnog kruga na osnovu koordinata centra i duzine poluprecnika

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Atlantic777
učenik srednje škole

Član broj: 166316
Poruke: 42
*.neobee.net.



Profil

icon GDI+ i crtanje pravilnog kruga na osnovu koordinata centra i duzine poluprecnika22.03.2009. u 19:46 - pre 183 meseci
Kako nacrtati krug (npr. ja kuckam u C#-u, ali generalno me zanima za GDI/GDI+) kada imam koordinate centra i duzinu poluprecnika. Znam da moze kao elipsu ili luk, ali za to mi je potreban cetvorougao. Ok na osnovu koordinata centra i poluprecnika mogu da izracunam i poziciju i dimenzije tog pravougaonika koji mi je potreban za iscrtavanje kruga, ali zar ne moze to bez tog, za mene nepotrebnog, lomatanja i racunanja?
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: GDI+ i crtanje pravilnog kruga na osnovu koordinata centra i duzine poluprecnika22.03.2009. u 21:01 - pre 183 meseci
Mislim da ne moze to.Moze,kad ali da napises svoju klasu koja bih to iscrtavala,samo kad bih uneo kordinate centra i poluprecnik.Ali to mu dodje na isto zar ne.Mozda ima na netu vec neka uradjena klasa ?Proguglaj.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Atlantic777
učenik srednje škole

Član broj: 166316
Poruke: 42
*.neobee.net.



Profil

icon Re: GDI+ i crtanje pravilnog kruga na osnovu koordinata centra i duzine poluprecnika22.03.2009. u 21:24 - pre 183 meseci
Tako sam i odradio. Mislim, to su cetiri reda koda, nista strasno, ali ipak mi je bilo cudno da ne moze pa reko da proverim... ko pita ne skita :D
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: GDI+ i crtanje pravilnog kruga na osnovu koordinata centra i duzine poluprecnika

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.