Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa rezolucijom u pascalu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa rezolucijom u pascalu

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zorzo

Član broj: 29984
Poruke: 149
*.crnagora.net.



Profil

icon Problem sa rezolucijom u pascalu11.11.2007. u 12:40 - pre 200 meseci
Kako da se crtez napisan u pascalu prikazuje isto u svakom racunaru?
Nacrtao sam nesto, ali se slika ne prikazuje dobro u svim racunarima, zato sto nije ista rezolucija ni velicina ekrana.
(da li moze recimo da se prvo detektuje velicina ekrana, pa da se pikseli iscrtavaju u odnosu na maksimum (koordinata:maksimalna koordinata), umjesto dosadasnjeg (koordinata). Jer zbog velicine ekrana/rezolucije se (koordinata ne prikazuje jednako))

Mislio sam:
umjesto dosadasnjeg
putpixel(x,y);
da bude nesto tipa:
pronadji xmax;
pronadji ymax;
putpixel(x:xmax,y:ymax)

Svako resenje je dobrodoslo.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Problem sa rezolucijom u pascalu11.11.2007. u 13:22 - pre 200 meseci
> Nacrtao sam nesto, ali se slika ne prikazuje dobro u svim racunarima, zato sto nije ista rezolucija ni
> velicina ekrana. (da li moze recimo da se prvo detektuje velicina ekrana, pa da se pikseli iscrtavaju u odnosu na maksimum
> (koordinata:maksimalna koordinata), umjesto dosadasnjeg (koordinata). Jer zbog velicine ekrana/rezolucije se (koordinata ne prikazuje jednako))

Pišeš u Turbo Pascalu? Rezoluciju možeš dobiti sa GetMaxX i GetMaxY. Da bi na svim računarima dobio proporcionalne veličine, možeš vrednosti računati u procentima ekrana npr. dužina linije je 10% širine. Pre nego što se linija iscrta dužinu u procentima pretvoriš u dužinu u pikselima i dobiješ željeni izgled.

Pogledaj http://pascalprogramming.byethost15.com/lesson8.php, možda će ti koristiti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa rezolucijom u pascalu

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.