Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a

[es] :: Web aplikacije :: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.rcub.bg.ac.yu.



+11 Profil

icon Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a17.03.2009. u 11:07 - pre 183 meseci
Rešio sam da se u nekom narednom periodu bavim web servisima.
Pošto sam već navikao na J2EE platformu i eclipse kao razvojno okruženje zanima me razvoj web servisa na ovoj platformi.

Kontketno treba mi dobra online literatura i tutoriali.
Nisam konkretno uspeo nista da nadjem što može da pomogne da napravim neki web servisi koji bi radio sa bazom (mysql).

Trenutno mi je veoma nejasan način korišćenja samih servisa pa me zanima i šta je sve potrebno podesiti na JSP stranici da bi se pozvao neki udaljeni servis.
Ovo me zanima zbog testiranja eventualno napravljenog servisa, ali do toga ima verovatno još dosta.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

milan.dinic
Milan Dinic
Novi Sad

Član broj: 157176
Poruke: 85
93.86.175.*

Sajt: milandinic.blogspot.com


Profil

icon Re: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a17.03.2009. u 12:30 - pre 183 meseci
imas literaturu kursa elektronskog poslovanja na: http://pipin.tmd.ns.ac.yu/nastava/elpos/index.html. on sadrzi web servise.
obrati paznju da se program menjao iz godine u godinu. moja preporuka je da 'uzmes' najsveziji kurs.
pozdrav
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.rcub.bg.ac.yu.



+11 Profil

icon Re: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a17.03.2009. u 13:18 - pre 183 meseci
Interesantno na prvi pogled ali moram malo bolje da pogledam.
Nisam radio sa jBoos-om nikad pa to može biti problem.

Trenutno radim na Eclips ganimade koji ima podršku za web servise.
A koristim i apach tomcat 6.0 kao server.

Ne znam koja je konkretno njegova (JBOOS) uloga u svemu tome.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

milan.dinic
Milan Dinic
Novi Sad

Član broj: 157176
Poruke: 85
93.86.175.*

Sajt: milandinic.blogspot.com


Profil

icon Re: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a17.03.2009. u 13:29 - pre 183 meseci
Jboss je java enterprise edition application server, sadrzi u sebi i tomcat, ali i podrsku za EJB web services. ako ti je to suvise glomazno i zelis da koristis samo tomcat, pogledaj http://cxf.apache.org/

 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a17.03.2009. u 23:14 - pre 183 meseci
Taj link je malo star, odnosno ne koristi se više (slušam ove predmete ovih dana, tako da pratim :) ).

Možeš pogledati novije stvari ovde i ovde, pa izvuci šta ti treba. MBS2 sam slušao prošli semestar, a XML i Web Servise slušam ovaj (to su linkovi koje sam ti ostavio), tako da su informacije na sajtovima ažurne i prate naš tok predavanja (profesor predaje po ovim slajdovima i primerima).
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.rcub.bg.ac.yu.



+11 Profil

icon Re: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a18.03.2009. u 12:59 - pre 182 meseci
Hvala puno, u među vremunu sam nešto sam pokušavao.

Vec sam napravio neki Web servis normalno najprostiji ali ono što me čudi ili fascinira
je da sam napravio običnu java klasu sa neki funkcijama a da mi je eclipse sam izgenerisao sva podesavanja i wsdl, soap i java klase
kako za servis tako i za testnu(client) webaplikaciju.

Ovo me buni sad ....
Da li je postupak kreiranja servisa nesto drugačiji tj šta konkretno ja radim a šta radi eclipse.

Trenutno mi se čini da on radi sve.

Verovatno me čeka dugo učenje ali ova logika mi je veoma važna na početku
tj. šta konketno ja kreiram (po mogućstvu da neko objasni od početka u kratkim crtama posupak izrade web servisa, recimo nekog malo složenijeg)
a šta prepuštam eclipsu.
MIslim da je tema dosta široka za diskusiju pa jedva čekam odgovor.

POZDRAV


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Izrada web servisa na J2ee platformi koriscenjem ECLIPS-a

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.