Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa instalacijom OSa

[es] :: Storage :: problem sa instalacijom OSa

[ Pregleda: 1779 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

username2

Član broj: 141788
Poruke: 17
*.static.nscable.net.



Profil

icon problem sa instalacijom OSa16.03.2009. u 22:49 - pre 183 meseci
prvo, izvinjavam se zbog otvaranja nove teme,ako je neko vec izlozio slican problem, ja ga nisam mogao naci
elem, stvar je u tome da je hard od 250 GB podjenjen u 3 particije i samo je pao bez najave, kako kaze drug, o cijem je racunaru i rjec, ja sam uzeo da mu odradim format c i novu instalciju XPa, al je formatiranje te particije trajalo oko 5 sati za nekih 10%, pa sam odustao i pokusao i quick format ntfs tipa (inace su sve particije bile na tom tipu datoteka) i opet nece, izbacuje gresku i kaze da je unable i ne daje nikakv razlog, u mom ocaju radim quick format FAT32 i prolazi bez problema, dignem sistem i sve fino, i onda sam iz command prompta pokusao da mu vratim c na ntfs, i odradi ga on posle restarta pise da je uspjelo, al onda ponovo nece da digne sistem, samo ovaj put nece da krene ni sa CDa.
neko rjesenje, moguci uzrok...?
zahvaljujem unaprijed
 
Odgovor na temu

username2

Član broj: 141788
Poruke: 17
*.static.nscable.net.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 13:29 - pre 183 meseci
pa ne znam zasto je nejasno, nisam uspjevao da odradim format tipa ntfs nikako, uspio sam tek sa fat32, i nakon podizanja windowsa xp, vratio sam fat na ntfs, pomoci command prompta i sad ne mogu da podignem sistem ni sa CDa, jer se odmah zakuca.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 13:43 - pre 183 meseci
Probaj da izbrises C: particiju, definises novu (moze i tokom instalacije Windowsa) i da novodefinisanu C: particiju posle formatiras u NTFS. Ako ni to ne moze onda probaj istu operaciju preko programa kao sto su Paragon Partition Manager ili Partition Magic (verzije koje se startuju sa bootabilnog CD-a).
 
Odgovor na temu

username2

Član broj: 141788
Poruke: 17
*.static.nscable.net.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 14:17 - pre 183 meseci
da to nisam napomenuo, pokusao sam i da je formatiram nakon sto sam je pobrisao pa ponovo formirao.
nisam pokusavao sa PM jer nisam nikad ni radio sa njim, no muka ce me natjerati :), sad cu ga skinuti sa neta, i je l dovoljno samo da ga narezem kao butabilan cd?
ja se samo bojim da nije neki ozbiljniji problem sa hard diskom, posto se bas toliko i ne razumijem, a kada sam u biosu pokusao da odradim hdd test, izbacio je neku gresku i nije ga zavrsio
 
Odgovor na temu

username2

Član broj: 141788
Poruke: 17
*.static.nscable.net.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 16:13 - pre 183 meseci
sad sam ubacio vistu i njena takodje nece da krene ni na koji nacin, ali mi je ponudila da baratam sa hardom (prije nogo sto krene instalacija to nudi) pa sam pobrisao particiju i ponovo je kreirao, ubacio xp i vratio se na ono prvo stanje, sad moze da formatira samo fat, ne mogu da vjerujem da odbija ntfs sistem, a u fatu sve radi fino????!
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 18:26 - pre 183 meseci
koji je model diska?

-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 20:54 - pre 183 meseci
Zaboravi na quick formatiranje. To se radi kada reinstaliraš neki proveren i siguran hard. Ako je sumnjiv (šta uopšte znači ono da je hard pao bez najave?) onda moraš da radiš full format.
 
Odgovor na temu

username2

Član broj: 141788
Poruke: 17
*.static.nscable.net.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom OSa18.03.2009. u 22:12 - pre 183 meseci
pa znaci da je sve radilo perfektno, imao je licenciran av, kaspersky cini mi se, i "svjeze" je bio instaliran, prije nekih mjesec dana.
inace to je laptop HP672s, cini mi se, pogledacu tacno da cu javiti koji je hard, zar je moguce da se nikom nije desilo ovo?
doduse jako je cudno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: problem sa instalacijom OSa

[ Pregleda: 1779 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.