Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Embedovane pajtona, problem sa debug bildom

[es] :: Python :: Embedovane pajtona, problem sa debug bildom

[ Pregleda: 2510 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eva01

Član broj: 49540
Poruke: 120
79.101.70.*

Jabber: eva01@jabber.3gnt.org


Profil

icon Embedovane pajtona, problem sa debug bildom15.03.2009. u 01:56 - pre 183 meseci
Pokusavam da embedujem pajton u moju aplikaciju. Poceo sam od jednog primera sa codeproject-a koji mi je poprilicno jasan. Release build primera prolazi bez problema ali Debug nikako.

Prvi problem na koji sam naleteo je sto nisam imao python26_d.lib koji je zapravo debug bild python26.lib bibliteke. To sam resio instaliranjem ActivePerl-a uz koji ova biblioteka dolazi. E ali sada kada probam da izbildurem moju aplikaciju Visual Studio mi vraca sledece greske:

1>call_function.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp___Py_Dealloc referenced in function _main
1>call_function.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp___Py_NegativeRefcount referenced in function _main
1>call_function.obj : error LNK2001: unresolved external symbol __imp___Py_RefTotal
1>call_function.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp__Py_InitModule4TraceRefs referenced in function _main

Je l mozda neko zna gde su ove funkcije? Kako da prevazidjem ovaj problem?
Nesto mi mirise na to da mi treba mozda debug bild od python26.dll-a.

Dakle, pitanje se odnosi na python 2.6, windows.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.siminn.is.

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Embedovane pajtona, problem sa debug bildom17.03.2009. u 10:28 - pre 183 meseci
Cao,

ne koristim Windows tako da ne mogu biti od neke velike pomoci. Medjutim, koristeci ovu pretragu na Google-u, dobices (kao prvi link) ovaj maillist thread koji ti mozda moze biti od pomoci.

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

eva01

Član broj: 49540
Poruke: 120
77.46.245.*

Jabber: eva01@jabber.3gnt.org


Profil

icon Re: Embedovane pajtona, problem sa debug bildom23.03.2009. u 00:36 - pre 183 meseci
Interesantno kada sam koristio pretragu koju si naveo prvi link je bio na ovau temu na elitesecurity. Svejedno resio sam problem tako sto sam prebacio svako referenciranje python24_d.lib-a na release verziju. I ujedno sam rucno pobio deklaracije funkcija koje su mi zafalile prilikom linkovanja.

Sve to naravno editovanjem python.h i hedera koje on ukljucuje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Python :: Embedovane pajtona, problem sa debug bildom

[ Pregleda: 2510 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.