Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-LINK wa501g i Client mode problem...

[es] :: Wireless :: TP-LINK wa501g i Client mode problem...

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toka89
Tomislav Jancic
Osecina

Član broj: 127761
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon TP-LINK wa501g i Client mode problem...12.03.2009. u 13:54 - pre 184 meseci
E ovako, imam muke sa internetom, pa sam trazio na netu resenje, i nasao sam ga, ali je bilo kratkotrajno...Evo u cemu je problem, nemam mogucnost ni za koji vid interneta, pa sam od nekih ljudi dobio savet da kupim AP tp-link wa501g i externu antenu tipa Yagi 15db da bih pojacao sigal i da bih preko client moda na AP uspeo da se prikacim na neku unsecured mrezu. E posto u blizini imam jedan kafic koji ima wireless internet tako sam i radio, podesio sam AP na Client mode i tamo u podesavanjima stavio sam DHCP na enable i Stavio sam da budem povezan sa AP preko DHCP adrese na network podesavanjima... I to je tako radilo 1 dan, pa 2 dana ne radi, pa pola dana radi, pa dan ne radi, a sada nikako ne radi... Pojavi se onaj zuti trougao i pise da mi je konekcija limited... E sada taj signal je bio 20 dB recimo sinoc, a danas je 5 dB... Da li je problem do moga AP ili sta je? Bio bih vam zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne... Studiram informatiku i zaista mi je potreban internet...
Macromedia Flash 8,C++,photoshop...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: TP-LINK wa501g i Client mode problem...12.03.2009. u 14:38 - pre 184 meseci
Vec sam ti rekao da od toga nece biti nesto mnog, ti imas jaku antenu,ap je nema. Ne postoji resenje koje ce ti dati odlican signal,osim da se preselis odmah do kafica. Nadji nacin da priblizis antenu kaficu i to ce ti dati bolji signal. Dzaba sto ti imas 15 db antenu,kada taj ap u kaficu ima od 2-3 db.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.kbcnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: TP-LINK wa501g i Client mode problem...12.03.2009. u 15:49 - pre 184 meseci
mozda su premestili ap pa sad imas slabiji signal
 
Odgovor na temu

toka89
Tomislav Jancic
Osecina

Član broj: 127761
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: TP-LINK wa501g i Client mode problem...12.03.2009. u 18:37 - pre 184 meseci
Upravu si fade, nema nista od toga, mrzim sto sam tvrdoglav... A i tacno je da je AP iz kafica pomeren... E sada sam nasao drugo resenje, ali ne znam da li je moguce? Izmolio sam komsinicu posto ona ima kablovski internet, da mi da internet, tj da ga delimo. E mene zanima jel moze preko onog atlantinog scientific modema da se preko USB prikljuci njen komp(To moze) a onaj deo za mrezni kabal(na kablovskom modemu) prikljuci moj AP i da ja preko moga AC imam net??? Ili kako vec???
Macromedia Flash 8,C++,photoshop...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: TP-LINK wa501g i Client mode problem...

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.